Media uutisoi että Roskaväen kokoontumisajo oli järjestetty Tornioon. Sellä tyhmyys tiivistyi. Mikähän oli lukutaitoprosentti?
Yksi roska oli luullut käyneensä Ruotsissa. Ihan tosissaan oli sossussa kertonut että käytiin mielenosoituksessa Ruotsissa (100 pros. totta).
Kannattaisi roskan opiskella edes sen verran että tietää missä on valtakunnan rajat.
Kiitos Jari Tervolle hyvästä nimityksestä valkoiselle roskasakille.
Roskien kokoontumisajo Torniossa
6
127
Vastaukset
- kuultujo
Laitahan viherpiipertäjä kestovaippa housuihin, niin ei tarvitse joka hetki neuvoa "roskaväkeä". Sinulla mahtaa olla Tervon kanssa yhteinen ongelma.....joten kannattaa pikaisesti käydä se hoidattaan. Tulisi vain PRKL kovat pakkaset, niin rajat rauhoittuu ihan itsestään ja elintaso surffarit lähtee kohti lämpöisempiä maita.
- suvaaki
tää täytyy olla joko elämäänsä kyllästynyt kun kuolemaa haluaa.
Käy suvakki katsomassa kemijärven keskustelupalstan video
näet miten vääräuskoisille käy - suomen-teeskentelyä
Historiassa on näitä vakavia ympäristöongelmia ollut ennenkin: https://fi.wikipedia.org/wiki/Vuoden_1975_arsenikkiskandaali
Ojaranta: https://fi.wikipedia.org/wiki/Dragsfjärdin_myrkkyskandaali
Niin, että Suomi ei voi kehuskella ympäristöystävällisyydellään.
Talvivaara aiheutti ja aiheuttaa yhä edelleen Suomen sisämaan historialliallisimman suurimman ympäristökatastrofin vähintään 50 vuoden ajan.
Miksi Suomi puhuu vakavissaan ympäristönsuojelun mallimaana, kun näytöt ovat tällaisia. Satoja vastaavia tapauksia löytyy lisää. - suomen-teeskentelyä
Arsenikkiyhdisteet ovat salakavalampia myrkkyjä yhä nykypäivänäkin. Ne vaikuttavat hitaasti, mutta lopulta kuolettavasti.
http://www2.hs.fi/extrat/teemasivut/tiedeluonto/alkuaineet/33.html
- raavintoo
http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Hupsista-Jari-Tervo-luovassa-tilassa-talutettiin-ulos-ravintolasta-video/1032746
ravintolan roska lentää kadulle- Diipadaipaaja
Onpa se Tervokin takinkääntäjä, kuten videolta huomaa:
https://www.riemurasia.net/video/Keikkakuski/126627
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18111307
- 575392
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462627- 382311
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131811Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441735Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta381393Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v371319Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61226Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut261179