Roskien kokoontumisajo Torniossa

Roskaista

Media uutisoi että Roskaväen kokoontumisajo oli järjestetty Tornioon. Sellä tyhmyys tiivistyi. Mikähän oli lukutaitoprosentti?
Yksi roska oli luullut käyneensä Ruotsissa. Ihan tosissaan oli sossussa kertonut että käytiin mielenosoituksessa Ruotsissa (100 pros. totta).
Kannattaisi roskan opiskella edes sen verran että tietää missä on valtakunnan rajat.
Kiitos Jari Tervolle hyvästä nimityksestä valkoiselle roskasakille.

6

180

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuultujo

      Laitahan viherpiipertäjä kestovaippa housuihin, niin ei tarvitse joka hetki neuvoa "roskaväkeä". Sinulla mahtaa olla Tervon kanssa yhteinen ongelma.....joten kannattaa pikaisesti käydä se hoidattaan. Tulisi vain PRKL kovat pakkaset, niin rajat rauhoittuu ihan itsestään ja elintaso surffarit lähtee kohti lämpöisempiä maita.

      • suvaaki

        tää täytyy olla joko elämäänsä kyllästynyt kun kuolemaa haluaa.
        Käy suvakki katsomassa kemijärven keskustelupalstan video
        näet miten vääräuskoisille käy


      • suomen-teeskentelyä

        Historiassa on näitä vakavia ympäristöongelmia ollut ennenkin: https://fi.wikipedia.org/wiki/Vuoden_1975_arsenikkiskandaali

        Ojaranta: https://fi.wikipedia.org/wiki/Dragsfjärdin_myrkkyskandaali

        Niin, että Suomi ei voi kehuskella ympäristöystävällisyydellään.

        Talvivaara aiheutti ja aiheuttaa yhä edelleen Suomen sisämaan historialliallisimman suurimman ympäristökatastrofin vähintään 50 vuoden ajan.

        Miksi Suomi puhuu vakavissaan ympäristönsuojelun mallimaana, kun näytöt ovat tällaisia. Satoja vastaavia tapauksia löytyy lisää.


      • suomen-teeskentelyä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1023
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      17
      926
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      810
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      747
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      674
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      639
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      606
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      172
      565
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      550
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      59
      548
    Aihe