lukion jälkeen amk metalliala

Eli siis olen nyt lukiossa ja ajattelin mennä ammattikorkeakouluun metallialalle, mutta alkoi mietityttään että pärjääkö siellä jos aiempaa kokemusta on vain yläasteen pikkupiperrykset?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä pärjää. Ei muillakaan muuta kokemusta ole. Kaikki opetetaan.

Äänestä
  • Kiitos :)

    Äänestä

Hyvin pärjää, kun vähän kuuntelee koulussa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


omenajäätelö kirjoitti:

Eli siis olen nyt lukiossa ja ajattelin mennä ammattikorkeakouluun metallialalle, mutta alkoi mietityttään että pärjääkö siellä jos aiempaa kokemusta on vain yläasteen pikkupiperrykset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu