Untuvapeittojen pesu

Moi!

Mites te ootte pessyt untuvpeittoja? Monta eri niksiä löytyy googlailulla, mutta jännittää että jos nyt pilaan nuo peitot
2178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

1/3 pesuainetta normaalista, isompi huuhtelu (eli ei konetta liian täyteen) ja riittävä kuivaus kuivausrummummussa, siinä tärkeimmät. Jos ei ole kotona, niin ainakin sellaisessa kun itsepalvelupesula 24pesulassa on koneissa untuvaohjelma ja isot kuivurit.

Äänestä

Ihan noin peset ja paat kuivausrumpuun muutaman tennispallon, pöyhiytyy ilmavaksi eikä mee höyhenet limppiin. Rohkeesti vaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LilliPyykillä kirjoitti:

Moi!

Mites te ootte pessyt untuvpeittoja? Monta eri niksiä löytyy googlailulla, mutta jännittää että jos nyt pilaan nuo peitot

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu