Sopulit on taas ostamassa wolkkarin osakkeita

Ihan sama juttu kun talvivaaran kanssa oli,kaiken tollot menetti,päät märkänä ostivat laskevaa osaketta kun koskaan ei pitäisi niin edes tehdä edes.

Tavallisia juntteja nuo on,enpä olisi iloinen omistaja kun tiedän kuin typerää on olla sopuli.
253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Näkee, että et tiedä mitään osakekaupoista. Silloinhan pitää ostaa, kun osakkeet ovat halpoja. Volkkaria ei kuuna päivänä konkurssiin päästetä. Ja kun kohu on ohi, osakkeiden arvo taas nousee.

Äänestä

Voi voi sitä kateuden määrää, mitä täälläkin palstalla esiintyy. Jollain on rahaa ostaa osakkeita ja toisilla ei ole (kateutta). Toisilla on saastuttava VW, josta saadaan oikeuskäsittelyjen jälkeen korvauksia (taas kateutta, kun ei omalla merkilla saa euroakaan). Nyt ollaan ostelemassa tai muka hakemassa ilmaiseksi huijausautoja, jotta saataisiin itsekin jotakin. Älkää vain niitä myykö, ennekuin homma on selvä. Kyllä muutama tonni korvauksia tekee hyvää, vaikka auton arvo laskisikin, kun sen saa suoraan käteen. Miljardikorvauksista täytyy riittää myös tänne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suomiidiootit kirjoitti:

Ihan sama juttu kun talvivaaran kanssa oli,kaiken tollot menetti,päät märkänä ostivat laskevaa osaketta kun koskaan ei pitäisi niin edes tehdä edes.

Tavallisia juntteja nuo on,enpä olisi iloinen omistaja kun tiedän kuin typerää on olla sopuli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu