TUOSTA OLIS

lapinlahden urheelu-uskovaiset mielissään, mutta kun suomen herroille ei iske onneks!!!
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lapinlahdella on liikaa helluntalaisia uskovaisia. Silmät kiiluen ja hymyillen selittävät innoissaan asioita, mutta suljettujen ovien takana ovat pahimpia lasten raiskaajia ja murhaajia olleet kautta historian.
Raamattu ja uskonto on jumalan testi ihmisille, ketkä ovat ohjailtavissa ja vietävissä. Hellanlettiläiset ovat ja pahasti!

Äänestä
  • Jumala tietää mitä ihmisessä on....raamatussa varoitetaankin, että kun te (siis uskovaiset) potkitte ja purette toisianne älkää hävittäkö!
    Toimitko nyt ihan oikeassa hengessä, kun mietit sanomisiasi!
    Ihminen vastaa joakisesta sanastaa kerran Jumaln edessä. Mitä hyvää sinä saat aikaan tuolla suoraan sanoen VALEHTELULLASI!?
    kENEN VIETÄVISSÄ SINÄ OELT....MIETI TARKKAAN!

    Äänestä

  • Minä en ole heitä nähnyt... hyvä kun tulevat kaduille ja aitovierille kertomaan Jeesuksesta.....Herra käski niin tehdä!

    Äänestä

Uskonnot ovat sairaus. Päästäänhän vialla pitää olla että mokomia satuja uskoo.. Voi herra jumala mitä ne immeeset uskoo, ja toiset on ihan tosissaan.. Hahaha

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ee-fifnes kirjoitti:

lapinlahden urheelu-uskovaiset mielissään, mutta kun suomen herroille ei iske onneks!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu