News2000. Kaikista ei tulee palkansaajaa

AngelicaDeRain

Evening, short afternoon news...

Kaikki eivät löydä töitä. 100% työllisyys on mahdotonta, niinkuin about 1/3 osa eli aikuinen väestö on työkykyinen, joista 1/3 ovat OIKEITA työn raatajaa horoskoopillisesti. Aikuisen väestöstä vaikka aikuisen sopii olla terve ja valmis taistoon, niin heistäkin tyhmän loogisesti ajatelleen, on osia, jotka eivät sovellu työntekoon.

Ja kun miettiin yksinkertaistaen, niin kun kaikki olisivat oikeutettuja palkansaajaksi objektiivisesti, niin tuskin kaikki saisivat palkan, koska luonnon laki tuntee poikkeuksia aina ketkä nyt ne ovat, jotka haluavat uudistaa. Esimerkiksi Vesimies innovaattori, joka rikkoo ja uudistaa ja häipyy. Suuri määrä saa palkaa ja joku kieltäytyy ja tekee työt vapaaehtoisesti. Tulevaisuudessa pitää suoda lisää mahdollisuuksia tehdä töitä vapaaehtoisesti, mutta että saisi ruokaa ja kotia ja vaatteita.

Toiset kieltäytyvät Rahasta, koska raha tuo epäonnea. Kun koskettaa rahaa, niin alkaa heti ajatella massapsykoosia, kulkea samaan suuntaan ja aikansaada suurta painolaastia yhteiskuntaan, jonka nimi on Markkinaarvo.

"Menee töihin!!" - huutaa isäukki.
Töihin siitä loinen - huutaa tuntematon.

Kuitenkin opponenttiä tarvitaan kuin ankkuria, joka pitää muita kiinnitettynä maan kamaralla muistuttamassa reaaliarvoista kun emoalus liukuu kauas tutkimusretkille.

Joku tyhmä aina jää jälkeen ja huutaa kovaa kun alus alkaa palaa tai muuta, koska kaukaa näkyy paremmin.

Miksi pitää olla työttömiä, jotka eivät saa palkkaa...juuri siksi, että palkansaajat saisivat niin paljon palkkaa, ettei tarvitsisi kilpailuttaa palkanmaksut...jos ajattelemme tyhmän kulttuuriekonomistisesti....keinottelevasti.

Toisin sanoen mustalla taustalla valkoinen näyttäytyy selkeämmin.

Mutta ei ole suomalainen työtön vielä päässyt rahattomaksi, eikä kokeillut onnea totaalisena kieltäytyjänä, kuten Youtube videoissa on mainintoja kun joku luopui rahasta kokonaan. Sen sijaan kehitysmaissa on paljon, vaikka aika moni elää kerjuulla, niin saa Suomi neiti valita itse, haluaako kerjäläisiä vai työttömiä, koska myös kehitysmaihin ollaan luomassa peruspalveluja paremmin ja paremmin. Odotan ja toivon.

Global State Earth and Citizen Payment.

Liikarikkaat rahajakoon. Veromaksu on kulttuurinen oikeutus kun tönivät aikaisessa vaiheessa köyhää.

Ja aina - uskon - missä on ihminen, siellä on ihmisyyttä ja missä on ihmisyyttä, niin siellä on käytäntöä kuinka ihmisyyttä ja sen tuomaa ongelmaa voisi hoitaa. Ratkaisun teko on elämän kannalta edullista tehdä.

Missä ovat suuret poliitikot, jotka työntävät Global Earth and Citizen Payment uudelle tasolle, että sana kuuluu G maiden gogougsissa ja Donaldit ja Gatesit jakaisivat veroina omaisuuttaan köyhille usalaisille ja amerikkalaisille ja maailmalle!!

Minä taiteilja, lähetän maailmalle RUUSUJA! Jotka täyttäkööt kaikkien sydämet!!

0

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

        Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
        Maailman menoa
        180
        2653
      2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

        En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
        Maailman menoa
        148
        2407
      3. Kirje, PellePelottomalle.

        Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
        Ikävä
        105
        1111
      4. Meni kyllä aika solmuun

        Meidän tutustuminen 😐
        Ikävä
        64
        911
      5. Sinua oli kiihottavaa

        Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
        Ikävä
        65
        869
      6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

        Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
        Kuhmo
        20
        780
      7. Martinan hevoset.

        Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
        Kotimaiset julkkisjuorut
        233
        779
      8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

        Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
        Maailman menoa
        277
        754
      9. Voi teitä naisia

        Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
        Sinkut
        88
        749
      10. Hyvä meininki

        TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
        Haapavesi
        22
        698
      Aihe