Evening, short afternoon news...
Kaikki eivät löydä töitä. 100% työllisyys on mahdotonta, niinkuin about 1/3 osa eli aikuinen väestö on työkykyinen, joista 1/3 ovat OIKEITA työn raatajaa horoskoopillisesti. Aikuisen väestöstä vaikka aikuisen sopii olla terve ja valmis taistoon, niin heistäkin tyhmän loogisesti ajatelleen, on osia, jotka eivät sovellu työntekoon.
Ja kun miettiin yksinkertaistaen, niin kun kaikki olisivat oikeutettuja palkansaajaksi objektiivisesti, niin tuskin kaikki saisivat palkan, koska luonnon laki tuntee poikkeuksia aina ketkä nyt ne ovat, jotka haluavat uudistaa. Esimerkiksi Vesimies innovaattori, joka rikkoo ja uudistaa ja häipyy. Suuri määrä saa palkaa ja joku kieltäytyy ja tekee työt vapaaehtoisesti. Tulevaisuudessa pitää suoda lisää mahdollisuuksia tehdä töitä vapaaehtoisesti, mutta että saisi ruokaa ja kotia ja vaatteita.
Toiset kieltäytyvät Rahasta, koska raha tuo epäonnea. Kun koskettaa rahaa, niin alkaa heti ajatella massapsykoosia, kulkea samaan suuntaan ja aikansaada suurta painolaastia yhteiskuntaan, jonka nimi on Markkinaarvo.
"Menee töihin!!" - huutaa isäukki.
Töihin siitä loinen - huutaa tuntematon.
Kuitenkin opponenttiä tarvitaan kuin ankkuria, joka pitää muita kiinnitettynä maan kamaralla muistuttamassa reaaliarvoista kun emoalus liukuu kauas tutkimusretkille.
Joku tyhmä aina jää jälkeen ja huutaa kovaa kun alus alkaa palaa tai muuta, koska kaukaa näkyy paremmin.
Miksi pitää olla työttömiä, jotka eivät saa palkkaa...juuri siksi, että palkansaajat saisivat niin paljon palkkaa, ettei tarvitsisi kilpailuttaa palkanmaksut...jos ajattelemme tyhmän kulttuuriekonomistisesti....keinottelevasti.
Toisin sanoen mustalla taustalla valkoinen näyttäytyy selkeämmin.
Mutta ei ole suomalainen työtön vielä päässyt rahattomaksi, eikä kokeillut onnea totaalisena kieltäytyjänä, kuten Youtube videoissa on mainintoja kun joku luopui rahasta kokonaan. Sen sijaan kehitysmaissa on paljon, vaikka aika moni elää kerjuulla, niin saa Suomi neiti valita itse, haluaako kerjäläisiä vai työttömiä, koska myös kehitysmaihin ollaan luomassa peruspalveluja paremmin ja paremmin. Odotan ja toivon.
Global State Earth and Citizen Payment.
Liikarikkaat rahajakoon. Veromaksu on kulttuurinen oikeutus kun tönivät aikaisessa vaiheessa köyhää.
Ja aina - uskon - missä on ihminen, siellä on ihmisyyttä ja missä on ihmisyyttä, niin siellä on käytäntöä kuinka ihmisyyttä ja sen tuomaa ongelmaa voisi hoitaa. Ratkaisun teko on elämän kannalta edullista tehdä.
Missä ovat suuret poliitikot, jotka työntävät Global Earth and Citizen Payment uudelle tasolle, että sana kuuluu G maiden gogougsissa ja Donaldit ja Gatesit jakaisivat veroina omaisuuttaan köyhille usalaisille ja amerikkalaisille ja maailmalle!!
Minä taiteilja, lähetän maailmalle RUUSUJA! Jotka täyttäkööt kaikkien sydämet!!
News2000. Kaikista ei tulee palkansaajaa
AngelicaDeRain
0
67
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914300Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va295934SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545495Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3014349HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394097"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1003654Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant63582Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223548Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632635Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931428