Hei,
Olemme omatoimimatkalla. Osaako joku neuvoa, mikä on paras tapa kulkea Plataniakseen, jos haluaa mennä bussilla? Bussilla tai taksilla ensin Hanian keskustaan, josta bussilla Plataniakseen? Ja mitä maksaa? :)
Kuljetus Hanian lentokentältä Plataniakseen
6
1287
Vastaukset
- Juuritullunna
Bussit kulkee näppärästi! Nyt en osaa sanoa meneekö miten tiuhaan kentältä Hanian keskustaan, mutta Haniasta lähtee about 20min välein busseja Plataniasiin. Neuvovat bussiasemilla kyllä. Bussi Haniasta Agia Apostoliin makso 1,2e, joten Plataniasiin uskoisin pääsevän n. 2e:lla :)
- Publo
Kiitos vastauksesta :)
- JustPalannut
Hinta 1.80e. Huutelevat bussissa pysäkit, joten katso oma pysäkkisi linja-autoaseman bussin pituisesta rantatie kyltistä. Bussit yllättäen yleensä vihreitä lähes turistiluokan busseja joihin menee matkalaukut helposti. Myös haitaribusseja kulkee, joissa tilaa matkalaukuille
- bussillamatkannut
Yöaikaan ei taida lentokenttäbussi kulkea.
- KTEL_Chania
Ei kulje yöllä kun ei tule lentojakaan.
Mutta ihan kohtuulliset yhteydet muulloin. Aikataulut:
http://bus-service-crete.com/timetabledet.php?line=32&lg=2
Ja Haniasta Plataniaksen suuntaan:
http://bus-service-crete.com/timetabledet.php?line=3&lg=2 - yöllämatkustellut
Ainakin viime kesänä lennettiin Helsingistä ja oltiin 02.00 Hanian lentokentällä. Ei yöllä kulje bussit. Otimme kuljetuksen resort hoppan kautta ja toimi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467605
- 334193
- 573695
- 503180
- 172866
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons602534- 542388
- 512358
- 402329
- 162276