Noniin Olis noilla vireillä oleva PV. Minkälaisia säätöjä kaasarissa kannattaa pitää? Niinku minkä kokoisia suuttimia yms. Onko esim. 80 koon suutin liian pieni? Tarvisin helppii!!
Suzuki PV 80 Malossi, 20mm Dellortto, Luhao tehari
5
536
Vastaukset
- PPVVViri
No varmaan joku 74-90 on hyvä
- Suutinta
Kaasuttimen imukurkun halkaisija 20mm x 5 = 100 suutin. Mutta kokeilemallahan se parhaiten selviää, booaa -> isompaa suutinta, röpöttää -> pienempää suutinta. Ilmansuodattimella on suuri merkitys suuttimen koolle. Hommaa useampi esim. 5 välein ja testaa.
- Suutinta
Mieluummin rikkaalla kuin liian laihalla. Laihalla mäntä voi palaa puhki sekä leikata kiinni. Malossilla minimi 4 % öljyä bensan seassa ja mieluiten esisekoitettu ilman tuoreöljyvoitelua.
http://www.motot.net/wiki/2t_kaasuttimen_s%C3%A4%C3%A4t%C3%A4minen - laitavakioksi
Kaikki tuo on väärin koska moposi on laiton.Virittää ei saa.Ajokorttisi menee vuodella eteenpäin ja isäsi maksaa ISOT sakot.Lisäksi mopo on ajokiellossa kunnes se on muutettu takaisin vakioksi ja katsastettu (lisää rahanmenoa).
Ehkäpä mietit ennenkuin pilaat asiasi?- HyvääPäivääTaas
Voi onko isi kieltäny pikku tissiposken virittää mopoaa ja nyt tuut tänne purkaa ahdistusta. Kai jokanen saa tehä niinku haluaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006524
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313900törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303315Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3811792- 331408
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471053Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11920- 42889