Voi, että on juontajat niin ns.pakolaisten puolella. Ihan lässyn lässyn juttuja.
Miksi ei puhuta oikeista ongelmista kuten islamin leviämisestä, taloudellisista ongelmista joita tulevat aiheuttamaan, kulttuurillisista eroavaisuuksista jne.
Mustakaapuinen musliminainen selvästi ivaa suomalaisten näkemyksiä.
Mitä varten ne tänne tulevat sanelemaan ja määräämään? Pysyisivät kotimaassaan ja muuttaisivat ja rakentaisivat oman maansa mieleisekseen.
pakolaiskeskustelu tiistaina
4
214
Vastaukset
- heloy
Olen aloittajan kanssa ihan samaa mieltä.Toimittajat ovat ihan perseestä.Ei yhtään asiaa.
- jepjajust
Enpä edes pysty katsomaan joltain yleltä mitään pakolois asiaan liittyvää. Täyttä aivopesua/muuta paskaa. Ja viel joudutaan tosta paskasta viel pakolla maksamaan. suomen valtamedia on, niin tiedätte kyl mitä. Ja viel spr. Voi helvetti mikä pulju. En ikinä ole tälle terroristi järjestölle mitään antanut, enkä anna.
- lakinen
Kaiken kruunasi yhteislaulu olen suomalainen, joka sai irvokkuuden huippuunsa. Olisi vielä romani laulanut "mä joka päivä töitä teen".
Muslimit valtaa maamme yle ja spr avustaa.
Miten tuosta ylen verosta pääsisi eroon? Spr ei tule saaman euroakaan minulta ja perheeltäni. - juujaaaaaa
Tämä on aivan totta. Moni studiossa olija ei saanut puheenvuoroa ollenkaan, mutta vihreitten edustaja Spr:n paatokselliset akat suu ja taisi alapääkin vaahdota. Kyllä juontajien pitäisi olla puolueettomia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell322078Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.461695Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1101460Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041206Ootko A-nainen vielä vihainen?
Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja1041004Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.74934- 59825
Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗52769Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,28740Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd99709