Voi, että on juontajat niin ns.pakolaisten puolella. Ihan lässyn lässyn juttuja.
Miksi ei puhuta oikeista ongelmista kuten islamin leviämisestä, taloudellisista ongelmista joita tulevat aiheuttamaan, kulttuurillisista eroavaisuuksista jne.
Mustakaapuinen musliminainen selvästi ivaa suomalaisten näkemyksiä.
Mitä varten ne tänne tulevat sanelemaan ja määräämään? Pysyisivät kotimaassaan ja muuttaisivat ja rakentaisivat oman maansa mieleisekseen.
pakolaiskeskustelu tiistaina
4
201
Vastaukset
- heloy
Olen aloittajan kanssa ihan samaa mieltä.Toimittajat ovat ihan perseestä.Ei yhtään asiaa.
- jepjajust
Enpä edes pysty katsomaan joltain yleltä mitään pakolois asiaan liittyvää. Täyttä aivopesua/muuta paskaa. Ja viel joudutaan tosta paskasta viel pakolla maksamaan. suomen valtamedia on, niin tiedätte kyl mitä. Ja viel spr. Voi helvetti mikä pulju. En ikinä ole tälle terroristi järjestölle mitään antanut, enkä anna.
- lakinen
Kaiken kruunasi yhteislaulu olen suomalainen, joka sai irvokkuuden huippuunsa. Olisi vielä romani laulanut "mä joka päivä töitä teen".
Muslimit valtaa maamme yle ja spr avustaa.
Miten tuosta ylen verosta pääsisi eroon? Spr ei tule saaman euroakaan minulta ja perheeltäni. - juujaaaaaa
Tämä on aivan totta. Moni studiossa olija ei saanut puheenvuoroa ollenkaan, mutta vihreitten edustaja Spr:n paatokselliset akat suu ja taisi alapääkin vaahdota. Kyllä juontajien pitäisi olla puolueettomia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2363536- 623188
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I752738Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk372580Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve852195Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro271932Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä851929Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401852Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.961737Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691083