Voi, että on juontajat niin ns.pakolaisten puolella. Ihan lässyn lässyn juttuja.
Miksi ei puhuta oikeista ongelmista kuten islamin leviämisestä, taloudellisista ongelmista joita tulevat aiheuttamaan, kulttuurillisista eroavaisuuksista jne.
Mustakaapuinen musliminainen selvästi ivaa suomalaisten näkemyksiä.
Mitä varten ne tänne tulevat sanelemaan ja määräämään? Pysyisivät kotimaassaan ja muuttaisivat ja rakentaisivat oman maansa mieleisekseen.
pakolaiskeskustelu tiistaina
4
222
Vastaukset 4
- heloy
Olen aloittajan kanssa ihan samaa mieltä.Toimittajat ovat ihan perseestä.Ei yhtään asiaa.
- jepjajust
Enpä edes pysty katsomaan joltain yleltä mitään pakolois asiaan liittyvää. Täyttä aivopesua/muuta paskaa. Ja viel joudutaan tosta paskasta viel pakolla maksamaan. suomen valtamedia on, niin tiedätte kyl mitä. Ja viel spr. Voi helvetti mikä pulju. En ikinä ole tälle terroristi järjestölle mitään antanut, enkä anna.
- lakinen
Kaiken kruunasi yhteislaulu olen suomalainen, joka sai irvokkuuden huippuunsa. Olisi vielä romani laulanut "mä joka päivä töitä teen".
Muslimit valtaa maamme yle ja spr avustaa.
Miten tuosta ylen verosta pääsisi eroon? Spr ei tule saaman euroakaan minulta ja perheeltäni. - juujaaaaaa
Tämä on aivan totta. Moni studiossa olija ei saanut puheenvuoroa ollenkaan, mutta vihreitten edustaja Spr:n paatokselliset akat suu ja taisi alapääkin vaahdota. Kyllä juontajien pitäisi olla puolueettomia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131427
- 49941
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r145740- 70676
- 67626
- 53607
- 59586
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.118540Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e112511Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32488- 55478
- 5478
- 34477
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466- 49457
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 52413
- 42410