Piispanristin saha

Rakenntaavaiei

Moi

En suosittele kyllä kenellekkään kyseistä paikkaa. Aluksi luvataan yhtä sun toista ja maalataan kauniita maisemia. Kun tulee toteutuksen aika asiat kääntyvätkin aivan päin vastoin ja kaikesta syytetään tilaajaa. Palvelu on todella surkeaa ja aikatauluhin ei voi millään luottaa. Vaikka ylimääräinen byrokratia putoaa pienessä firmassa, isojen firmojen taustat ja taloudellinen tuki ovat aina eduksi.
Jos ei halua riidellä pienistä asioista, niin ehkä parempi valinta jokin isompi pulju.
Niin moni asia mennyt pieleen, joten oli pakko avautua tänne.
Oliko tämä nyt joku hetkellinen kriisi vai onko muilla ollut vastaavia kokemuksia?

2

3337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Heinäkuussa kävin paikanpäällä pyytämässä tarjousta vierasmajasta ja lupasivat lähettää tarjouksen muutaman päivän kuluessa, ei kestä kauan laskea... no tähän päivään saakka olen odottanut sitä tarjousta. Jo ennen kun kävin siellä sähköposteihin vastattiin todella huonosti.
      Ajatukseni oli tukea paikallista toimijaa, mutta kun palvelu oli mitä oli, niin vierasmaja on jo tilattu viikkoja sitten muualta missä palvelu pelasi.

    • Minulla ei ollut ongelmia ko toimittajan kanssa. Tilasin saunatuvan viime talvena pienten muutosten kera. Toimitus sovittiin kesäkuulle ja niin se myös toimitettiin. Pystytin kevythirsi rakennuksen itse ja eikä ongelmia ollut. Nyt rakennus on viimeistelyä vaille valmis.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      101
      4954
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      250
      2037
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      89
      1673
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1190
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      337
      1163
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1100
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1099
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      148
      1070
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1029
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      984
    Aihe