Kun TV:ni pitää laittaa päälle niin, että ensin pitää painaa TV:ssä itsessään olevaa virtanappia, sitten digiboksin kaukosäätimen nappia, ja vielä TV:n kaukosäätimen nappia, niin nyt kävi niin että kun olin mennyt sängylle lukemaan kirjaa ja siihen nukahtanut, heräsin telkkarin ääneen.
Sänkyyn mennessäni TV ei varmasti ollut päällä. Asun yksin, eikä ole mitään elukoitakaan jotka voisivat näpelöidä TV:n päälle, niin arvoitukseksi jää.
TV meni itsestään päälle
seitsemän.päivää.kö
2
61
Vastaukset
- kummituksiaeiole
rasvainen pöly tai päälle roiskunut ES tms. on aiheuttanut oikotien kaukosäätimen piirilevyllä.
- seitsemän.päivää.kö
Kumman kaukosäätimen vai molempien? Ei niiden päälle ole mitään roiskunut, ja toimivat moitteetta, samoin TV.
Mutta tuli mieleen mahdollinen luonnollinenkin selitys: 7.10.2015 illalla ja yöllä oli hyvin voimakkaat revontulet. Auringon aiheuttama häiriö räpsäytti TV:n päälle? Onko mahdollistakaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1706824
- 594582
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s353853- 673135
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161925Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271656- 171640
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹401553- 341419
- 1431197