Fiat iskarit ja taka-akselit

FiatPetri

Hei! Tänään Fiatistani alkoi kuulumaan kitinää ja natinaa. Olisiko mahdollisesti Fiatin iskareissa tai taka-akseleissa jotain vikaa? Citroenissä ja Peugeoteissa olivat ainakin iskarit ja taka-akselit ihan rikki. Olisi tullut 1000 euron autoremontti. Mitä teen Fiatille, Vm. 2005?

4

150

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • FiatPetri

      Minulla on ollut kolme Peugeottia ja kaksi Citroeniä. Kolmessa Pösössä olivat iskarit ja taka-akselit rikki sekä kahdessa Citroenissä olivat taka-akselit rikki. Onko entisillä tai nykyisillä Fiat-omistajilla kokemuksia Fiatin iskareista tai taka-akseleista? Voisiko joku mahdollisesti auttaa minua?

      • elämäopettaa

        Oletpa harvinaisen hidas oppimaan, ehkä seuraava autosi on joku muu kuin Italialainen tai Ranskalainen.


    • Vertailua

      Fiatin taka-akselissa on erilainen tilanne kuin Citikassa tai Renaultissa. SE käyttäytyy ja kestää samalla tavalla kuin Hondan taka-akseli. Iskarit taas samalla tavalla kuin Kian iskarit. Vertaa niihin. Pätee ainakin 2004 mallisiin.

    • renulisti

      Osta renu,ni ei oo näitä ongelmia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      183
      1799
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      113
      940
    3. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      114
      840
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      209
      684
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      646
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      56
      631
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      21
      614
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      572
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      568
    Aihe