Nyt jo etukäteen tiedotan että älkää missään nimessä menkö viemään sian päätä vastaanottokeskuksen pihamaalle, tai heiteilkö yöllä pekoneja ikkunoihin. Ja missään tapauksessa en suosittele spray-maalaamaan hakaristejä/tervetulo toivotuksia seiniin.
Liinaharjasta...
Hajaantukaa
60399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 60
Vanhimmat
kjehkjehkjeh
Haluan koko sydämestä kiittää näiden "hyökkäyksien" tekijöitä. http://mvlehti.net/2015/12/06/poliisi-liinaharjan-vokiin-kohdistui-ilkivaltaa/
Näin itsenäisyyspäivänä olen ylpeä teistä. Ehkä vielä joskus itsekin uskaltaudun maalailemaan allahin ja muiden pedofiilien pilakuvia vokin seinään.
Suuri kiitos teille. Teette hyvää työtä isänmaamme eteen.
Haluan myös kiittää paikallisia papattimattoja omistavia lapsosia.Vassariuutisten mukaan kyseessä on ISKU, vaikka todennäköisesti kyseessä on pikkulapset.Kiitän nuorisoa, teissä on tulevaisuus!
Somalilinna
Unohdit tyystin veripaltuntekoaineet eli esimerkiksi prismasta ostettavan sianveripakasteen.Sitä ei tietenkään saa roikkia jokapuolelle.Muistakaa tämä.
Aika taitava manipulointi,eikä lainkaan hassummin hoksattu aloitus tosi hyvä.
Tyhmä ei hoksaa mitä tällä ajetaan takaa.
Voiko niin tyhmä olla ketään ettei tuota ymmärrä? Niin no joo suvakit tietysti..
Voiko niin tyhmä olla (ketään) -kukaan-
0Äänestä
on oikea muoto suomenkielessä,lienetkin joku laatokanruusun synnyttämä,ne tarkoituksella en käytä muotoa "HE".kun lätystää tätä sekavaa karjan-kieltä
kieliopillisesti on tärkeää ymmärtää mistä puhutaan. Jaa saatatkin olla oula aslakin
perintöjen perijä.Kukapa tietänee pari tokkaa poroja tai paarlastin mukana tullut Merikapteenin illanvietto satamasiivoojan kanssa Junnilassa .PS mitä Junnilassa on muuta jäljellä kuin islamistien minareetti se oli kaunis paikka aikoinaan,
Pelastakaa räpsöö ennen kuin se on myöhäistä.
<<
Lasten pitäisi olla jo nukkumassa tähän aikaan.
Ei kannata provosoida. Katsotaan nyt ensin millaista väkeä sinne tulee. Jos tulee Luukkosen toiveen mukaan lapsiperheitä ja naisia, niin ei ole kivaa heitä pelotella.
Malttia. Asiallisia ihmiä kohdellaan tietysti asiallisesti. Emmehän ole mitään barbaareja, vaan sivistyneitä ihmisiä.
Tulijat ovat syyttömiä kunnes toisin todistetaan.
Syyttävän sormen pitäisi osoittaa tiukasti meikäläisiin päätöksentekijöihin.
http://naurunappula.com/1284395/eurooppa-kusessa.jpg
joko alkaa olla ikävä?
Jaahas. Nyt on rättipäille maksettu kyydit ja liput harjavallasta jazzin peliin.
Jazz maksoi.
Urheililuväki on pistänyt nollatoleranssin rasismille.
Se on myös toiminut hyvin.
nollatoleranssi tuntuu myös tarkoittavan aivotoimintaa.
Pakolaiset kotiutuvat hyvin poriin,iloinen lisä jazzin katsomossa, ässien kausikortti pitää ponsoroida pakolaisille,kerrankin löytyy kaupunki joka ottaa pakolaiset ystävällisesti vastaan.
https://www.facebook.com/mika.kitola/videos/670942766376278/
Katsokaa ja ihmetelkää. Professori selittää miksi maahantunkeutujia pitää vastustaa.
Rasimi vähenisi mikäli tulijoille pantaisiin nollatoleranssi naisten ja pikkutyttöjen ahdistelusta, raiskauksista yms. kepposista.
...miten?
Vitäs niiltä mulkku rajan ylityksen jälkeen
En tiennytkään aikaisemmin, että teillä eunukeilla on oma yhdistys.
Eu:ssa kun ollaan sen nimi voisi olla EU-nuket?
Tai sopranos kun palleja ei enää ole ja ääni korkea :)
mvlehti.net/2015/11/08/ruotsissa-paloi-taas-suunniteltu-turvapaikanhakijoiden-majoituskeskus/
Ovat keksineet tulitikut, menee suunnilleen mörskä per viikko, saa aina makeat naurut :D
http://mvlehti.net/2015/11/30/mv-lehti-paljasti-opetushallitus-painoi-paniikkinappulaa/
allahualllahuuau
Satalinnan linja-auto bongattu lauantaina ulvilan uudessa lidlissä.Ei tiennyt onko vielä Suomessa vai afghanistanissa.Joka käytävällä oli käytöstavattomia,paskalle haisevia isoon ääneen molottavia rahatukot kädessään koikkelehtivia pakolaisia.Jokaiselle näkyi maistuvan olut kun oli koppakaupalla karhua joka jätkällä mukana.Ehkäpä allah ei näe dokaamista kun Suomessa on nyt niin pimeää?
Outoa että ensin pelotellaan islamisaatiolla ja isis-taistelijoilla mutta sitten kun maahanmuuttajat osoittavat integraation merkkejä perisuomalaisella keppanan juomisella niin vedetään herneet nenäkuorikon perälle.
Hyvä että tukevat panimoteollisuutta toisin kuin perus kantasuomalaiset jotka ostavat juomansa etelänaapurista verot kiertäen ja hoidattavat sitten maksakirroosinsa kuitenkin suomalaisten verovaroilla.
tukevat panimoteollisuutta MEIDÄN RAHOILLA.
Kantasuomalaiset tukevat Viron kansantaloutta MEIDÄN RAHOILLAMME.
Antaisin mieluummin turvapaikanhakijoiden käyttää ne vähäiset päivärahansa pieneen määrään korkeasti verotettua suomalaista alkoholia (mistä ei ole seurauksena merkittäviä määriä maksakirrooseja, haimatulehduksia, koronaaritauteja ynnä suuria terveydenhoitokustannuksia aiheuttavia terveyshaittoja), kuin keskiverto suomalaisen kuluttaa peruselinkustannusten jälkeen ylitsejääneet rahat halpaan virolaiseen alkoholiin ja näin tärvellä terveytensä ja samalla viedä euronsa etelänaapurin kukkaroon. Hyvin epäisänmaallista, sanoisin.
Ei sinne tule naisia eikä lapsia. Valhetta saatte silmillenne. Eihän alaikäiset saa baariin mennä ja liikkua pitkin kaupunkia. Kyllä taas pääsee Pori sit otsikoihin, kiittäkää vaan niitä teidän päättäjiänne. Ei ole edelleenkään monikulttuurista raiskata ja polttomurhata tyttöjä elävältä! Hyvää työtä demarit ja sekoomus Te olette vastuussa mitä tapahtuu ja vastaatte poriaisille teoistanne ja turvallisuudesta. Jos jotain tapahtuu, se on teidän syytänne. Onko Ari Jalonen teitä auttamassa ja tukemassa, häh???? On teillä hauska setä, tuo setä jalonen... Kun hän menee Porin torille, on näky ikävä... Kas näin kääntyy takki ja takki kääntyy näin, kas näin kääntyy takki ja takki kääntyy näin!!!!!!!
Kyllä me porilaiset itse hoidamme asiamme.
En tiedä sinusta, mutta yleensä jokainen on vastuussa omista teoistaan.
Olen ihan itsekin porilainen. Miten sinä hoidat ja näytät vastuun seuraamukset? Käytkö vetää kaikkia päähään vai poltatko paikan?
https://www.facebook.com/1417557358538535/photos/a.1433341680293436.1073741827.1417557358538535/1497519110542359/?type=3&theater Lukekaa ja katsokaa itse
sianpäitä sinne niin kuitenkin sianvittuja. Ei sitten noiden loisijajätkien tarttis käydä käsiksi pikkutyttöihin.
Jo on sankareita kun uskaltaa ikkunan kivittää!! En kannata matuja mutta eipä kiinosta maksaa veroista sitä ikkunaakaan! Tommonen paskavandaalisakki tuskin töissä käy tai veroja maksaa. Olisko järkee painostaa poliitikko vai eikö järki riitä kuin hajottamiseen?
hajottamalla vaan rahaa palaa lisää. Poliitikot vastuuseen,mitäs se Luukkonen lupasi? Mieti sitä.
Älkää häiriköikö. Kävelin eilen Liinaharjan vanhainkodin ohi. Siellä oli muutama alle kouluikäinen lapsi leikkimässä pihalla.
Emmehän halua heille antaa kuvaa, että olemme jotain petoja.
Olisiko kaupungilla sen verran järkeä, ettei sijoita yksinntulleita miehia Liinaharjaa.
Protestit oikeaan osoitteeseen. Annetaan lasten olla rauhassa.
Ihanko eilisessä syysmyrskyssä ja kaatosateessa leikkivät? Ja sinä lenkkeilit?
Ota nyt ne vitun ruusunpunaiset lasisi pois päästä ja palaa todellisuuteen. Kaikki liinaharjan juhlapaikanhakijat ovat yli 25-vuotiaita partalapsukaisia. Kulkeneet jo parina iltana laumoina kohti kaupunkia ja takaisin.
Kyllä siellä on lapsiperheitä.
Turha levittää valheita. Sitäpaitsi täällä Porissa ei ollut eilen syysmyrskyä eikä satanut ainakaan koko päivää.
Ehkä 1% on lapsia. Loput hyväkuntoisia nuoria miehiä. Vaikkakin ovat pieniä ja puhuvat kimeästi, ovat silti kolmekymppisiä partalapsukaisia. Eilen satoi koko päivän ja syysmyrskysi. Katso vaikka sääkartoista.
On siellä lapsia.
Nämä höyrypäät huutaa, että kyllä hekin ymmärtää, että naisia ja lapsia pitää auttaa ja niitä joilla on oikea hätä. Mutta kun näitä naisia ja lapsia ja hädänalaisia tulee, niin eipä nämä silloinkaan ymmärrä vaan käyvät riehumaan ja paikkoja rikkomaan ja levittämään paskapuheita. Rasistikusipäitä ne on, vaikka yrittävät väittää olevansa vain "maahanmuuttokriittisiä".
Montakos lapsiperhettä on?
partalapsosia on
En ole suvakki vaan enempi rasisti,mut neutraalisti koetan asiaan suhtautua.
Parasta kun maasta poistuisivat,mut näillä mennään nyt. Kohdistakaa poliitikkoihin viha. Ikkunan rikkominen tai polttopullo ei ole ratkaisu!
Ihan vitun "neutraalilta" sä kuulostatkin kun kehoitat kohdistamaan vihaa poliitikkoihin?
EMT Aino Maija Luukkonen.
Osaako joku sanoa oikeasti havaintojensa perusteella fiksua mielipidettä siitä, että kuinka iso osa Liinaharjan tämän hetken asukkaista on perheitä? Opiskelen toisella paikkakunnalla, mutta jouluksi tulen taas Poriin. Olisi mielenkiintoista vain tietää vähän etukäteen. Asusteleeko muuten Liinaharjassa tällä hetkellä vain Junnilasta siirretyt 50hlö vai joko on tullut tupa täyteen?
Lisäksi haluan sanoa, että häiriköinnit VOKkeihin eivät auta ketään. Maahanmuutto on tällä hetkellä hallitsematonta ja tulisi saada kuriin, mutta ei kannata myöskään tehdä VOK asukkaiden oloista tuskaista, se vain edistää esimerkiksi radikalisoitumista. Rehellisesti olen silti surullinen siitä, että Liinaharjaan tuli vastaanottokeskus, mutta se on omaa itsekeskeisyyttä koska satun asumaan lähellä.
T. 2/07 SKJA, 2/13 SKJL
Se nyt ei liene millään tavalla olennaista montako lasta tai lapsiperhettä on. Se riittää, että niitä on.
Vittu moniko yh- äiti pystyy edes matkustamaan porin-linjoilla, nää mokka- munat tulee tänne syömään ja juomaan minunkin rahoilla.
Se saatanan soini läski putoo kokemäen raveissa, sen jälkeen naputtelen jokaista suvakkia turpaan niin et tuntuu.
Raiskausfantasioilla on onanointi on vienyt lopunkin järkesi, jos sitä koskaan on ollutkaan.
Jokaisesta pudonneesta suvakista tulee piste.10 pojoa kun on kasassa se on kaljan paikka.
Varokaa sitä hyväveliyhteisöä. Sehän myrkyttää lapsiakin ja pedofiilejä. Kukaan ei uskalla puhua ettei omat lapsetkin joudu uhriksi. Yhteisövaino.
Onneksi nykyään internetissä ei voi kauaa totuutta salata.
Totuus tulee esiin aina!
Minä autan ja levitän myös tätä viestiä. Levittäkää muutkin!!!!
Se saatanan soini läski putoo kokemäen raveissa, sen jälkeen naputtelen jokaista suvakkia turpaan niin et tuntuu.
Kolehti pystyyn, ensinmainitusta saat varmasti todella hyvän potin koottua !
31.03.2005 Turku, tuomio taposta ja törkeästä ryöstöstä
??.06.2005 Paikkakunta?, 4-vuotiaan tytön törkeä seksuaalinen hyväksikäyttö ja pahoinpitely
20.06.2005 Oulu, joukkoraiskaus – ns. saksiraiskaus
29.06.2005 Helsinki, tuomio raiskauksesta, lapsien seksuaalisesta hyväksikäytöstä jne.
08.07.2005 Oulu, tuomio kahdesta raiskauksesta, lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja
huumausainerikoksesta MM-kultamitalistille.
04.08.2005 Tampere, tappo
05.08.2005 Helsinki, murha
26.09.2005 Helsinki, somalijengin suorittamat katuryöstöt 2005 ja 14-vuotiaan raiskaus
01.10.2005 Helsinki, kuolemaan johtanut pahoinpitely
26.10.2005 Turku, törkeä ryöstö
06.12.2005 Turku, pahoinpitely
07.01.2006 Hiv-positiivinen puri poliisia
16.02.2006 Helsinki, tappo
21.02.2006 Helsinki, tuomio perheen kunniaan liittyvästä pahoinpitelystä
08.03.2006 Helsinki, kuolemaan johtanut puukotus
29.03.2006 Helsinki, teinitytön raiskaus (syyte)
08.06.2006 Turku, joukkoraiskaus
10.06.2006 Helsinki, tuomio vanhuksiin kohdistuneista ryöstöistä
14.06.2006 Helsinki, pahoinpitely
15.07.2006 Turku, puukotus
23.07.2006 Turku, pahoinpitelyjä
??.07.2006 Kuopio, tappo yliajamalla
06.08.2006 Turku, pahoinpitely
09.08.2006 Helsinki, sarjaraiskaaja
14.08.2006 Helsinki, alaikäisen raiskauksen yritys
16.08.2006 Lahti, 14-vuotiaan tytön tapon yritys
25.08.2006 Lahti, 14-vuotiaan tytön ahdistelijat iskivät taas
19.08.2006 Lahti, tuomio seksuaaliseen tekoon pakottamisesta
10.09.2006 Oulu, pahoinpitely
18.09.2006 Turku, pahoinpitely
08.10.2006 Ruotsinlaiva, raiskaus
16.10.2006 Jyväskylä, useita ahdistelu- ja hyväksikäyttötapauksia
27.11.2006 Turku, kolme kertaa raiskauksen yritys
15.11.2006 Turku, Ryöstö
20.11.2006 Vantaa, tuomio taposta
16.12.2006 Oulu, joukkoraiskaus
23.12.2006 Lahti, pakottaminen sukupuoliyhteyteen
13.01.2007 Oulu, raiskaus puukolla uhaten
15.01.2007 Turku, pahoinpitely
25.01.2007 Turku, tuomio joukkoraiskauksesta ja varkauksista
27.01.2007 Jyväskylä, tuomio lasten hyväksikäytöstä ja seksuaalisiin tekoihin pakottamisesta
29.01.2007 Turku, raiskauksen yritys
05.02.2007 Helsinki, tuomio sarjaraiskaajalle
03.03.2007 Oulu, joukkoraiskaus
13.03.2007 Helsinki, tuomio verisistä ryöstöistä
09.03.2007 Turku, Oppilas uhkasi toista veitsellä koulussa
14.03.2007 Turku, perheen kunniaan liittyvä rikosilmoitus
21.03.2007 Turku, Lapseen kohdistunut vakava seksuaalirikos
28.03.2007 Espoo, raiskauksen yritys
30.03.2007 Turku, seksuaalirikosten sarja
01.04.2007 Espoo, joukkotappelu
06.04.2007 Tampere, raiskaus
08.04.2007 Espoo, raiskauksen yritys
15.04.2007 Oulu, pahoinpitely
22.04.2007 Turku, ryöstö ja kaksi törkeää pahoinpitelyä
23.04.2007 Imatra, murha ja murhan yritys
25.04.2007 Helsinki, puukotus
29.04.2007 Oulu, Pahoinpitely, kotirauhan häirintä jne.
30.04.2007 Oulu, Kotirauhan häirintä, laiton uhkaus jne.
02.05.2007 Turku, pahoinpitely
07.05.2007 Helsinki, 13 vuotiaan tytön ahdistelu
17.05.2007 Turku, pahoinpitely
17.05.2007 Joensuu, joukkotappelu
20.05.2007 Joensuu, pahoinpitely
23.05.2007 Helsinki, ryöstöjä ja pahoinpitelyjä
24.05.2007 Helsinki, pahoinpitely
29.05.2007 Helsinki, mies riehui puukon kanssa
02.06.2007 Turku, joukkotappelu
06.06.2007 Raahe, tapon yritysten ja raiskausten suma
06.06.2007 Vantaa, ryöstöt
09.06.2007 Vantaa, raiskaus
13.06.2007 Tampere, todistajan pahoinpitely
15.06.2007 Oulu, tuomio seksuaaliseen tekoon pakottamisesta
17.06.2007 Eurajoki, puukotus
18.06.2006 Turku, 14- vuotiaan joukkoraiskaus
29.06.2007 Vantaa, ihmiskauppa (syyte)
13.07.2007 Helsinki, murha
26.07.2007 Turku, ryöstö
01.08.2007 Espoo, seksuaalinen häirintä
03.08.2007 Vantaa, 14- vuotiaan hyväksikäyttö
07.08.2007 Espoo, lasten murha
10.08.2007 Vantaa, epäilty pikkutyttöjen hyväksikäyttö
18.08.2007 Vantaa, puukotus
26.08.2007 Helsinki, puukotus
27.08.2007 Helsinki, kaksi puukotusta
29.08.2007 Espoo, laiton uhkaus ja tapon yritys (syyte)
31.08.2007 Helsinki, törkeä pahoinpitely
01.09.2007 Littoinen, väkivaltainen ryöstö
01.09.2007 Helsinki, joukkotappelu
02.09.2007 Helsinki, pahoinpitely
09.09.2007 Turku, pahoinpitely
12.09.2007 Helsinki, raiskauksen yritys
14.09.2007 Turku, törkeä pahoinpitely
15.09.2007 Tampere, tieltä suistaminen ja röyhkeä varkaus
23.09.2007 Helsinki, törkeä tuhotyö
29.09.2007 Kokkola, joukkotappelu
29.09.2007 Oulu, pahoinpitely
30.09.2007 Kokkola, puukotus
10.10.2007 Kuopio, koulutytön ahdistelu
13.10.2007 Rovaniemi, pahoinpitely
14.10.2007 Seinäjoki, väkivaltainen ryöstö
16.10.2007 Kuopio, tapon yritys
24.10.2007 Yli kymmenen raiskauksesta epäiltyä kiinni Vantaalla
24.10.2007 Lahti, ryöstön yritys
28.10.2007 Oulu, raiskaus
29.10.2007 Turku, väkivaltainen ryöstö
05.11.2007 Helsinki, pahoinpitely
06.11.2007 Turku, tuomiot nuorisojengille
14.11.2007 Järvenpää, törkeä kotirauhan rikkominen, törkeä pahoinpitely, vahingonteko jne.16.11.2007 Turku, Tuomio sarjaraiskaajalle mm. 10-vuotiaan raiskaus
31.03.2005 Turku, tuomio taposta ja törkeästä ryöstöstä
??.06.2005 Paikkakunta?, 4-vuotiaan tytön törkeä seksuaalinen hyväksikäyttö ja pahoinpitely
20.06.2005 Oulu, joukkoraiskaus – ns. saksiraiskaus
29.06.2005 Helsinki, tuomio raiskauksesta, lapsien seksuaalisesta hyväksikäytöstä jne.
08.07.2005 Oulu, tuomio kahdesta raiskauksesta, lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja
huumausainerikoksesta MM-kultamitalistille.
04.08.2005 Tampere, tappo
05.08.2005 Helsinki, murha
26.09.2005 Helsinki, somalijengin suorittamat katuryöstöt 2005 ja 14-vuotiaan raiskaus
01.10.2005 Helsinki, kuolemaan johtanut pahoinpitely
26.10.2005 Turku, törkeä ryöstö
06.12.2005 Turku, pahoinpitely
07.01.2006 Hiv-positiivinen puri poliisia
16.02.2006 Helsinki, tappo
21.02.2006 Helsinki, tuomio perheen kunniaan liittyvästä pahoinpitelystä
08.03.2006 Helsinki, kuolemaan johtanut puukotus
29.03.2006 Helsinki, teinitytön raiskaus (syyte)
08.06.2006 Turku, joukkoraiskaus
10.06.2006 Helsinki, tuomio vanhuksiin kohdistuneista ryöstöistä
14.06.2006 Helsinki, pahoinpitely
15.07.2006 Turku, puukotus
23.07.2006 Turku, pahoinpitelyjä
??.07.2006 Kuopio, tappo yliajamalla
06.08.2006 Turku, pahoinpitely
09.08.2006 Helsinki, sarjaraiskaaja
14.08.2006 Helsinki, alaikäisen raiskauksen yritys
16.08.2006 Lahti, 14-vuotiaan tytön tapon yritys
25.08.2006 Lahti, 14-vuotiaan tytön ahdistelijat iskivät taas
19.08.2006 Lahti, tuomio seksuaaliseen tekoon pakottamisesta
10.09.2006 Oulu, pahoinpitely
18.09.2006 Turku, pahoinpitely
08.10.2006 Ruotsinlaiva, raiskaus
16.10.2006 Jyväskylä, useita ahdistelu- ja hyväksikäyttötapauksia
27.11.2006 Turku, kolme kertaa raiskauksen yritys
15.11.2006 Turku, Ryöstö
20.11.2006 Vantaa, tuomio taposta
16.12.2006 Oulu, joukkoraiskaus
23.12.2006 Lahti, pakottaminen sukupuoliyhteyteen
13.01.2007 Oulu, raiskaus puukolla uhaten
15.01.2007 Turku, pahoinpitely
25.01.2007 Turku, tuomio joukkoraiskauksesta ja varkauksista
27.01.2007 Jyväskylä, tuomio lasten hyväksikäytöstä ja seksuaalisiin tekoihin pakottamisesta
29.01.2007 Turku, raiskauksen yritys
05.02.2007 Helsinki, tuomio sarjaraiskaajalle
03.03.2007 Oulu, joukkoraiskaus
13.03.2007 Helsinki, tuomio verisistä ryöstöistä
09.03.2007 Turku, Oppilas uhkasi toista veitsellä koulussa
14.03.2007 Turku, perheen kunniaan liittyvä rikosilmoitus
21.03.2007 Turku, Lapseen kohdistunut vakava seksuaalirikos
28.03.2007 Espoo, raiskauksen yritys
30.03.2007 Turku, seksuaalirikosten sarja
01.04.2007 Espoo, joukkotappelu
06.04.2007 Tampere, raiskaus
08.04.2007 Espoo, raiskauksen yritys
15.04.2007 Oulu, pahoinpitely
22.04.2007 Turku, ryöstö ja kaksi törkeää pahoinpitelyä
23.04.2007 Imatra, murha ja murhan yritys
25.04.2007 Helsinki, puukotus
29.04.2007 Oulu, Pahoinpitely, kotirauhan häirintä jne.
30.04.2007 Oulu, Kotirauhan häirintä, laiton uhkaus jne.
02.05.2007 Turku, pahoinpitely
07.05.2007 Helsinki, 13 vuotiaan tytön ahdistelu
17.05.2007 Turku, pahoinpitely
17.05.2007 Joensuu, joukkotappelu
20.05.2007 Joensuu, pahoinpitely
23.05.2007 Helsinki, ryöstöjä ja pahoinpitelyjä
24.05.2007 Helsinki, pahoinpitely
29.05.2007 Helsinki, mies riehui puukon kanssa
02.06.2007 Turku, joukkotappelu
06.06.2007 Raahe, tapon yritysten ja raiskausten suma
06.06.2007 Vantaa, ryöstöt
09.06.2007 Vantaa, raiskaus
13.06.2007 Tampere, todistajan pahoinpitely
15.06.2007 Oulu, tuomio seksuaaliseen tekoon pakottamisesta
17.06.2007 Eurajoki, puukotus
18.06.2006 Turku, 14- vuotiaan joukkoraiskaus
29.06.2007 Vantaa, ihmiskauppa (syyte)
13.07.2007 Helsinki, murha
26.07.2007 Turku, ryöstö
01.08.2007 Espoo, seksuaalinen häirintä
03.08.2007 Vantaa, 14- vuotiaan hyväksikäyttö
07.08.2007 Espoo, lasten murha
10.08.2007 Vantaa, epäilty pikkutyttöjen hyväksikäyttö
18.08.2007 Vantaa, puukotus
26.08.2007 Helsinki, puukotus
27.08.2007 Helsinki, kaksi puukotusta
29.08.2007 Espoo, laiton uhkaus ja tapon yritys (syyte)
31.08.2007 Helsinki, törkeä pahoinpitely
01.09.2007 Littoinen, väkivaltainen ryöstö
01.09.2007 Helsinki, joukkotappelu
02.09.2007 Helsinki, pahoinpitely
09.09.2007 Turku, pahoinpitely
12.09.2007 Helsinki, raiskauksen yritys
14.09.2007 Turku, törkeä pahoinpitely
15.09.2007 Tampere, tieltä suistaminen ja röyhkeä varkaus
23.09.2007 Helsinki, törkeä tuhotyö
29.09.2007 Kokkola, joukkotappelu
29.09.2007 Oulu, pahoinpitely
30.09.2007 Kokkola, puukotus
10.10.2007 Kuopio, koulutytön ahdistelu
13.10.2007 Rovaniemi, pahoinpitely
14.10.2007 Seinäjoki, väkivaltainen ryöstö
16.10.2007 Kuopio, tapon yritys
24.10.2007 Yli kymmenen raiskauksesta epäiltyä kiinni Vantaalla
24.10.2007 Lahti, ryöstön yritys
28.10.2007 Oulu, raiskaus
29.10.2007 Turku, väkivaltainen ryöstö
05.11.2007 Helsinki, pahoinpitely
06.11.2007 Turku, tuomiot nuorisojengille
14.11.2007 Järvenpää, törkeä kotirauhan rikkominen, törkeä pahoinpitely, vahingonteko jne.16.11.2007 Turku, Tuomio sarjaraiskaajalle mm. 10-vuotiaan raiskaus
31.03.2005 Turku, tuomio taposta ja törkeästä ryöstöstä
??.06.2005 Paikkakunta?, 4-vuotiaan tytön törkeä seksuaalinen hyväksikäyttö ja pahoinpitely
20.06.2005 Oulu, joukkoraiskaus – ns. saksiraiskaus
29.06.2005 Helsinki, tuomio raiskauksesta, lapsien seksuaalisesta hyväksikäytöstä jne.
08.07.2005 Oulu, tuomio kahdesta raiskauksesta, lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja
huumausainerikoksesta MM-kultamitalistille.
04.08.2005 Tampere, tappo
05.08.2005 Helsinki, murha
26.09.2005 Helsinki, somalijengin suorittamat katuryöstöt 2005 ja 14-vuotiaan raiskaus
01.10.2005 Helsinki, kuolemaan johtanut pahoinpitely
26.10.2005 Turku, törkeä ryöstö
06.12.2005 Turku, pahoinpitely
07.01.2006 Hiv-positiivinen puri poliisia
16.02.2006 Helsinki, tappo
21.02.2006 Helsinki, tuomio perheen kunniaan liittyvästä pahoinpitelystä
08.03.2006 Helsinki, kuolemaan johtanut puukotus
29.03.2006 Helsinki, teinitytön raiskaus (syyte)
08.06.2006 Turku, joukkoraiskaus
10.06.2006 Helsinki, tuomio vanhuksiin kohdistuneista ryöstöistä
14.06.2006 Helsinki, pahoinpitely
15.07.2006 Turku, puukotus
23.07.2006 Turku, pahoinpitelyjä
??.07.2006 Kuopio, tappo yliajamalla
06.08.2006 Turku, pahoinpitely
09.08.2006 Helsinki, sarjaraiskaaja
14.08.2006 Helsinki, alaikäisen raiskauksen yritys
16.08.2006 Lahti, 14-vuotiaan tytön tapon yritys
25.08.2006 Lahti, 14-vuotiaan tytön ahdistelijat iskivät taas
19.08.2006 Lahti, tuomio seksuaaliseen tekoon pakottamisesta
10.09.2006 Oulu, pahoinpitely
18.09.2006 Turku, pahoinpitely
08.10.2006 Ruotsinlaiva, raiskaus
16.10.2006 Jyväskylä, useita ahdistelu- ja hyväksikäyttötapauksia
27.11.2006 Turku, kolme kertaa raiskauksen yritys
15.11.2006 Turku, Ryöstö
20.11.2006 Vantaa, tuomio taposta
16.12.2006 Oulu, joukkoraiskaus
23.12.2006 Lahti, pakottaminen sukupuoliyhteyteen
13.01.2007 Oulu, raiskaus puukolla uhaten
15.01.2007 Turku, pahoinpitely
25.01.2007 Turku, tuomio joukkoraiskauksesta ja varkauksista
27.01.2007 Jyväskylä, tuomio lasten hyväksikäytöstä ja seksuaalisiin tekoihin pakottamisesta
29.01.2007 Turku, raiskauksen yritys
05.02.2007 Helsinki, tuomio sarjaraiskaajalle
03.03.2007 Oulu, joukkoraiskaus
13.03.2007 Helsinki, tuomio verisistä ryöstöistä
09.03.2007 Turku, Oppilas uhkasi toista veitsellä koulussa
14.03.2007 Turku, perheen kunniaan liittyvä rikosilmoitus
21.03.2007 Turku, Lapseen kohdistunut vakava seksuaalirikos
28.03.2007 Espoo, raiskauksen yritys
30.03.2007 Turku, seksuaalirikosten sarja
01.04.2007 Espoo, joukkotappelu
06.04.2007 Tampere, raiskaus
08.04.2007 Espoo, raiskauksen yritys
15.04.2007 Oulu, pahoinpitely
22.04.2007 Turku, ryöstö ja kaksi törkeää pahoinpitelyä
23.04.2007 Imatra, murha ja murhan yritys
25.04.2007 Helsinki, puukotus
29.04.2007 Oulu, Pahoinpitely, kotirauhan häirintä jne.
30.04.2007 Oulu, Kotirauhan häirintä, laiton uhkaus jne.
02.05.2007 Turku, pahoinpitely
07.05.2007 Helsinki, 13 vuotiaan tytön ahdistelu
17.05.2007 Turku, pahoinpitely
17.05.2007 Joensuu, joukkotappelu
20.05.2007 Joensuu, pahoinpitely
23.05.2007 Helsinki, ryöstöjä ja pahoinpitelyjä
24.05.2007 Helsinki, pahoinpitely
29.05.2007 Helsinki, mies riehui puukon kanssa
02.06.2007 Turku, joukkotappelu
06.06.2007 Raahe, tapon yritysten ja raiskausten suma
06.06.2007 Vantaa, ryöstöt
09.06.2007 Vantaa, raiskaus
13.06.2007 Tampere, todistajan pahoinpitely
15.06.2007 Oulu, tuomio seksuaaliseen tekoon pakottamisesta
17.06.2007 Eurajoki, puukotus
18.06.2006 Turku, 14- vuotiaan joukkoraiskaus
29.06.2007 Vantaa, ihmiskauppa (syyte)
13.07.2007 Helsinki, murha
26.07.2007 Turku, ryöstö
01.08.2007 Espoo, seksuaalinen häirintä
03.08.2007 Vantaa, 14- vuotiaan hyväksikäyttö
07.08.2007 Espoo, lasten murha
10.08.2007 Vantaa, epäilty pikkutyttöjen hyväksikäyttö
18.08.2007 Vantaa, puukotus
26.08.2007 Helsinki, puukotus
27.08.2007 Helsinki, kaksi puukotusta
29.08.2007 Espoo, laiton uhkaus ja tapon yritys (syyte)
31.08.2007 Helsinki, törkeä pahoinpitely
01.09.2007 Littoinen, väkivaltainen ryöstö
01.09.2007 Helsinki, joukkotappelu
02.09.2007 Helsinki, pahoinpitely
09.09.2007 Turku, pahoinpitely
12.09.2007 Helsinki, raiskauksen yritys
14.09.2007 Turku, törkeä pahoinpitely
15.09.2007 Tampere, tieltä suistaminen ja röyhkeä varkaus
23.09.2007 Helsinki, törkeä tuhotyö
29.09.2007 Kokkola, joukkotappelu
29.09.2007 Oulu, pahoinpitely
30.09.2007 Kokkola, puukotus
10.10.2007 Kuopio, koulutytön ahdistelu
13.10.2007 Rovaniemi, pahoinpitely
14.10.2007 Seinäjoki, väkivaltainen ryöstö
16.10.2007 Kuopio, tapon yritys
24.10.2007 Yli kymmenen raiskauksesta epäiltyä kiinni Vantaalla
24.10.2007 Lahti, ryöstön yritys
28.10.2007 Oulu, raiskaus
29.10.2007 Turku, väkivaltainen ryöstö
05.11.2007 Helsinki, pahoinpitely
06.11.2007 Turku, tuomiot nuorisojengille
14.11.2007 Järvenpää, törkeä kotirauhan rikkominen, törkeä pahoinpitely, vahingonteko jne.16.11.2007 Turku, Tuomio sarjaraiskaajalle mm. 10-vuotiaan raiskaus
31.03.2005 Turku, tuomio taposta ja törkeästä ryöstöstä
??.06.2005 Paikkakunta?, 4-vuotiaan tytön törkeä seksuaalinen hyväksikäyttö ja pahoinpitely
20.06.2005 Oulu, joukkoraiskaus – ns. saksiraiskaus
29.06.2005 Helsinki, tuomio raiskauksesta, lapsien seksuaalisesta hyväksikäytöstä jne.
08.07.2005 Oulu, tuomio kahdesta raiskauksesta, lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja
huumausainerikoksesta MM-kultamitalistille.
04.08.2005 Tampere, tappo
05.08.2005 Helsinki, murha
26.09.2005 Helsinki, somalijengin suorittamat katuryöstöt 2005 ja 14-vuotiaan raiskaus
01.10.2005 Helsinki, kuolemaan johtanut pahoinpitely
26.10.2005 Turku, törkeä ryöstö
06.12.2005 Turku, pahoinpitely
07.01.2006 Hiv-positiivinen puri poliisia
16.02.2006 Helsinki, tappo
21.02.2006 Helsinki, tuomio perheen kunniaan liittyvästä pahoinpitelystä
08.03.2006 Helsinki, kuolemaan johtanut puukotus
29.03.2006 Helsinki, teinitytön raiskaus (syyte)
08.06.2006 Turku, joukkoraiskaus
10.06.2006 Helsinki, tuomio vanhuksiin kohdistuneista ryöstöistä
14.06.2006 Helsinki, pahoinpitely
15.07.2006 Turku, puukotus
23.07.2006 Turku, pahoinpitelyjä
??.07.2006 Kuopio, tappo yliajamalla
06.08.2006 Turku, pahoinpitely
09.08.2006 Helsinki, sarjaraiskaaja
14.08.2006 Helsinki, alaikäisen raiskauksen yritys
16.08.2006 Lahti, 14-vuotiaan tytön tapon yritys
25.08.2006 Lahti, 14-vuotiaan tytön ahdistelijat iskivät taas
19.08.2006 Lahti, tuomio seksuaaliseen tekoon pakottamisesta
10.09.2006 Oulu, pahoinpitely
18.09.2006 Turku, pahoinpitely
08.10.2006 Ruotsinlaiva, raiskaus
16.10.2006 Jyväskylä, useita ahdistelu- ja hyväksikäyttötapauksia
27.11.2006 Turku, kolme kertaa raiskauksen yritys
15.11.2006 Turku, Ryöstö
20.11.2006 Vantaa, tuomio taposta
16.12.2006 Oulu, joukkoraiskaus
23.12.2006 Lahti, pakottaminen sukupuoliyhteyteen
13.01.2007 Oulu, raiskaus puukolla uhaten
15.01.2007 Turku, pahoinpitely
25.01.2007 Turku, tuomio joukkoraiskauksesta ja varkauksista
27.01.2007 Jyväskylä, tuomio lasten hyväksikäytöstä ja seksuaalisiin tekoihin pakottamisesta
29.01.2007 Turku, raiskauksen yritys
05.02.2007 Helsinki, tuomio sarjaraiskaajalle
03.03.2007 Oulu, joukkoraiskaus
13.03.2007 Helsinki, tuomio verisistä ryöstöistä
09.03.2007 Turku, Oppilas uhkasi toista veitsellä koulussa
14.03.2007 Turku, perheen kunniaan liittyvä rikosilmoitus
21.03.2007 Turku, Lapseen kohdistunut vakava seksuaalirikos
28.03.2007 Espoo, raiskauksen yritys
30.03.2007 Turku, seksuaalirikosten sarja
01.04.2007 Espoo, joukkotappelu
06.04.2007 Tampere, raiskaus
08.04.2007 Espoo, raiskauksen yritys
15.04.2007 Oulu, pahoinpitely
22.04.2007 Turku, ryöstö ja kaksi törkeää pahoinpitelyä
23.04.2007 Imatra, murha ja murhan yritys
25.04.2007 Helsinki, puukotus
29.04.2007 Oulu, Pahoinpitely, kotirauhan häirintä jne.
30.04.2007 Oulu, Kotirauhan häirintä, laiton uhkaus jne.
02.05.2007 Turku, pahoinpitely
07.05.2007 Helsinki, 13 vuotiaan tytön ahdistelu
17.05.2007 Turku, pahoinpitely
17.05.2007 Joensuu, joukkotappelu
20.05.2007 Joensuu, pahoinpitely
23.05.2007 Helsinki, ryöstöjä ja pahoinpitelyjä
24.05.2007 Helsinki, pahoinpitely
29.05.2007 Helsinki, mies riehui puukon kanssa
02.06.2007 Turku, joukkotappelu
06.06.2007 Raahe, tapon yritysten ja raiskausten suma
06.06.2007 Vantaa, ryöstöt
09.06.2007 Vantaa, raiskaus
13.06.2007 Tampere, todistajan pahoinpitely
15.06.2007 Oulu, tuomio seksuaaliseen tekoon pakottamisesta
17.06.2007 Eurajoki, puukotus
18.06.2006 Turku, 14- vuotiaan joukkoraiskaus
29.06.2007 Vantaa, ihmiskauppa (syyte)
13.07.2007 Helsinki, murha
26.07.2007 Turku, ryöstö
01.08.2007 Espoo, seksuaalinen häirintä
03.08.2007 Vantaa, 14- vuotiaan hyväksikäyttö
07.08.2007 Espoo, lasten murha
10.08.2007 Vantaa, epäilty pikkutyttöjen hyväksikäyttö
18.08.2007 Vantaa, puukotus
26.08.2007 Helsinki, puukotus
27.08.2007 Helsinki, kaksi puukotusta
29.08.2007 Espoo, laiton uhkaus ja tapon yritys (syyte)
31.08.2007 Helsinki, törkeä pahoinpitely
01.09.2007 Littoinen, väkivaltainen ryöstö
01.09.2007 Helsinki, joukkotappelu
02.09.2007 Helsinki, pahoinpitely
09.09.2007 Turku, pahoinpitely
12.09.2007 Helsinki, raiskauksen yritys
14.09.2007 Turku, törkeä pahoinpitely
15.09.2007 Tampere, tieltä suistaminen ja röyhkeä varkaus
23.09.2007 Helsinki, törkeä tuhotyö
29.09.2007 Kokkola, joukkotappelu
29.09.2007 Oulu, pahoinpitely
30.09.2007 Kokkola, puukotus
10.10.2007 Kuopio, koulutytön ahdistelu
13.10.2007 Rovaniemi, pahoinpitely
14.10.2007 Seinäjoki, väkivaltainen ryöstö
16.10.2007 Kuopio, tapon yritys
24.10.2007 Yli kymmenen raiskauksesta epäiltyä kiinni Vantaalla
24.10.2007 Lahti, ryöstön yritys
28.10.2007 Oulu, raiskaus
29.10.2007 Turku, väkivaltainen ryöstö
05.11.2007 Helsinki, pahoinpitely
06.11.2007 Turku, tuomiot nuorisojengille
14.11.2007 Järvenpää, törkeä kotirauhan rikkominen, törkeä pahoinpitely, vahingonteko jne.16.11.2007 Turku, Tuomio sarjaraiskaajalle mm. 10-vuotiaan raiskaus
31.03.2005 Turku, tuomio taposta ja törkeästä ryöstöstä
??.06.2005 Paikkakunta?, 4-vuotiaan tytön törkeä seksuaalinen hyväksikäyttö ja pahoinpitely
20.06.2005 Oulu, joukkoraiskaus – ns. saksiraiskaus
29.06.2005 Helsinki, tuomio raiskauksesta, lapsien seksuaalisesta hyväksikäytöstä jne.
08.07.2005 Oulu, tuomio kahdesta raiskauksesta, lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja
huumausainerikoksesta MM-kultamitalistille.
04.08.2005 Tampere, tappo
05.08.2005 Helsinki, murha
26.09.2005 Helsinki, somalijengin suorittamat katuryöstöt 2005 ja 14-vuotiaan raiskaus
01.10.2005 Helsinki, kuolemaan johtanut pahoinpitely
26.10.2005 Turku, törkeä ryöstö
06.12.2005 Turku, pahoinpitely
07.01.2006 Hiv-positiivinen puri poliisia
16.02.2006 Helsinki, tappo
21.02.2006 Helsinki, tuomio perheen kunniaan liittyvästä pahoinpitelystä
08.03.2006 Helsinki, kuolemaan johtanut puukotus
29.03.2006 Helsinki, teinitytön raiskaus (syyte)
08.06.2006 Turku, joukkoraiskaus
10.06.2006 Helsinki, tuomio vanhuksiin kohdistuneista ryöstöistä
14.06.2006 Helsinki, pahoinpitely
15.07.2006 Turku, puukotus
23.07.2006 Turku, pahoinpitelyjä
??.07.2006 Kuopio, tappo yliajamalla
06.08.2006 Turku, pahoinpitely
09.08.2006 Helsinki, sarjaraiskaaja
14.08.2006 Helsinki, alaikäisen raiskauksen yritys
16.08.2006 Lahti, 14-vuotiaan tytön tapon yritys
25.08.2006 Lahti, 14-vuotiaan tytön ahdistelijat iskivät taas
19.08.2006 Lahti, tuomio seksuaaliseen tekoon pakottamisesta
10.09.2006 Oulu, pahoinpitely
18.09.2006 Turku, pahoinpitely
08.10.2006 Ruotsinlaiva, raiskaus
16.10.2006 Jyväskylä, useita ahdistelu- ja hyväksikäyttötapauksia
27.11.2006 Turku, kolme kertaa raiskauksen yritys
15.11.2006 Turku, Ryöstö
20.11.2006 Vantaa, tuomio taposta
16.12.2006 Oulu, joukkoraiskaus
23.12.2006 Lahti, pakottaminen sukupuoliyhteyteen
13.01.2007 Oulu, raiskaus puukolla uhaten
15.01.2007 Turku, pahoinpitely
25.01.2007 Turku, tuomio joukkoraiskauksesta ja varkauksista
27.01.2007 Jyväskylä, tuomio lasten hyväksikäytöstä ja seksuaalisiin tekoihin pakottamisesta
29.01.2007 Turku, raiskauksen yritys
05.02.2007 Helsinki, tuomio sarjaraiskaajalle
03.03.2007 Oulu, joukkoraiskaus
13.03.2007 Helsinki, tuomio verisistä ryöstöistä
09.03.2007 Turku, Oppilas uhkasi toista veitsellä koulussa
14.03.2007 Turku, perheen kunniaan liittyvä rikosilmoitus
21.03.2007 Turku, Lapseen kohdistunut vakava seksuaalirikos
28.03.2007 Espoo, raiskauksen yritys
30.03.2007 Turku, seksuaalirikosten sarja
01.04.2007 Espoo, joukkotappelu
06.04.2007 Tampere, raiskaus
08.04.2007 Espoo, raiskauksen yritys
15.04.2007 Oulu, pahoinpitely
22.04.2007 Turku, ryöstö ja kaksi törkeää pahoinpitelyä
23.04.2007 Imatra, murha ja murhan yritys
25.04.2007 Helsinki, puukotus
29.04.2007 Oulu, Pahoinpitely, kotirauhan häirintä jne.
30.04.2007 Oulu, Kotirauhan häirintä, laiton uhkaus jne.
02.05.2007 Turku, pahoinpitely
07.05.2007 Helsinki, 13 vuotiaan tytön ahdistelu
17.05.2007 Turku, pahoinpitely
17.05.2007 Joensuu, joukkotappelu
20.05.2007 Joensuu, pahoinpitely
23.05.2007 Helsinki, ryöstöjä ja pahoinpitelyjä
24.05.2007 Helsinki, pahoinpitely
29.05.2007 Helsinki, mies riehui puukon kanssa
02.06.2007 Turku, joukkotappelu
06.06.2007 Raahe, tapon yritysten ja raiskausten suma
06.06.2007 Vantaa, ryöstöt
09.06.2007 Vantaa, raiskaus
13.06.2007 Tampere, todistajan pahoinpitely
15.06.2007 Oulu, tuomio seksuaaliseen tekoon pakottamisesta
17.06.2007 Eurajoki, puukotus
18.06.2006 Turku, 14- vuotiaan joukkoraiskaus
29.06.2007 Vantaa, ihmiskauppa (syyte)
13.07.2007 Helsinki, murha
26.07.2007 Turku, ryöstö
01.08.2007 Espoo, seksuaalinen häirintä
03.08.2007 Vantaa, 14- vuotiaan hyväksikäyttö
07.08.2007 Espoo, lasten murha
10.08.2007 Vantaa, epäilty pikkutyttöjen hyväksikäyttö
18.08.2007 Vantaa, puukotus
26.08.2007 Helsinki, puukotus
27.08.2007 Helsinki, kaksi puukotusta
29.08.2007 Espoo, laiton uhkaus ja tapon yritys (syyte)
31.08.2007 Helsinki, törkeä pahoinpitely
01.09.2007 Littoinen, väkivaltainen ryöstö
01.09.2007 Helsinki, joukkotappelu
02.09.2007 Helsinki, pahoinpitely
09.09.2007 Turku, pahoinpitely
12.09.2007 Helsinki, raiskauksen yritys
14.09.2007 Turku, törkeä pahoinpitely
15.09.2007 Tampere, tieltä suistaminen ja röyhkeä varkaus
23.09.2007 Helsinki, törkeä tuhotyö
29.09.2007 Kokkola, joukkotappelu
29.09.2007 Oulu, pahoinpitely
30.09.2007 Kokkola, puukotus
10.10.2007 Kuopio, koulutytön ahdistelu
13.10.2007 Rovaniemi, pahoinpitely
14.10.2007 Seinäjoki, väkivaltainen ryöstö
16.10.2007 Kuopio, tapon yritys
24.10.2007 Yli kymmenen raiskauksesta epäiltyä kiinni Vantaalla
31.03.2005 Turku, tuomio taposta ja törkeästä ryöstöstä
??.06.2005 Paikkakunta?, 4-vuotiaan tytön törkeä seksuaalinen hyväksikäyttö ja pahoinpitely
20.06.2005 Oulu, joukkoraiskaus – ns. saksiraiskaus
29.06.2005 Helsinki, tuomio raiskauksesta, lapsien seksuaalisesta hyväksikäytöstä jne.
08.07.2005 Oulu, tuomio kahdesta raiskauksesta, lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja
huumausainerikoksesta MM-kultamitalistille.
04.08.2005 Tampere, tappo
05.08.2005 Helsinki, murha
26.09.2005 Helsinki, somalijengin suorittamat katuryöstöt 2005 ja 14-vuotiaan raiskaus
01.10.2005 Helsinki, kuolemaan johtanut pahoinpitely
26.10.2005 Turku, törkeä ryöstö
06.12.2005 Turku, pahoinpitely
07.01.2006 Hiv-positiivinen puri poliisia
16.02.2006 Helsinki, tappo
21.02.2006 Helsinki, tuomio perheen kunniaan liittyvästä pahoinpitelystä
08.03.2006 Helsinki, kuolemaan johtanut puukotus
29.03.2006 Helsinki, teinitytön raiskaus (syyte)
08.06.2006 Turku, joukkoraiskaus
10.06.2006 Helsinki, tuomio vanhuksiin kohdistuneista ryöstöistä
14.06.2006 Helsinki, pahoinpitely
15.07.2006 Turku, puukotus
23.07.2006 Turku, pahoinpitelyjä
??.07.2006 Kuopio, tappo yliajamalla
06.08.2006 Turku, pahoinpitely
09.08.2006 Helsinki, sarjaraiskaaja
14.08.2006 Helsinki, alaikäisen raiskauksen yritys
16.08.2006 Lahti, 14-vuotiaan tytön tapon yritys
25.08.2006 Lahti, 14-vuotiaan tytön ahdistelijat iskivät taas
19.08.2006 Lahti, tuomio seksuaaliseen tekoon pakottamisesta
10.09.2006 Oulu, pahoinpitely
18.09.2006 Turku, pahoinpitely
08.10.2006 Ruotsinlaiva, raiskaus
16.10.2006 Jyväskylä, useita ahdistelu- ja hyväksikäyttötapauksia
27.11.2006 Turku, kolme kertaa raiskauksen yritys
15.11.2006 Turku, Ryöstö
20.11.2006 Vantaa, tuomio taposta
16.12.2006 Oulu, joukkoraiskaus
23.12.2006 Lahti, pakottaminen sukupuoliyhteyteen
13.01.2007 Oulu, raiskaus puukolla uhaten
15.01.2007 Turku, pahoinpitely
25.01.2007 Turku, tuomio joukkoraiskauksesta ja varkauksista
27.01.2007 Jyväskylä, tuomio lasten hyväksikäytöstä ja seksuaalisiin tekoihin pakottamisesta
29.01.2007 Turku, raiskauksen yritys
05.02.2007 Helsinki, tuomio sarjaraiskaajalle
03.03.2007 Oulu, joukkoraiskaus
13.03.2007 Helsinki, tuomio verisistä ryöstöistä
09.03.2007 Turku, Oppilas uhkasi toista veitsellä koulussa
14.03.2007 Turku, perheen kunniaan liittyvä rikosilmoitus
21.03.2007 Turku, Lapseen kohdistunut vakava seksuaalirikos
28.03.2007 Espoo, raiskauksen yritys
30.03.2007 Turku, seksuaalirikosten sarja
01.04.2007 Espoo, joukkotappelu
06.04.2007 Tampere, raiskaus
08.04.2007 Espoo, raiskauksen yritys
15.04.2007 Oulu, pahoinpitely
22.04.2007 Turku, ryöstö ja kaksi törkeää pahoinpitelyä
23.04.2007 Imatra, murha ja murhan yritys
25.04.2007 Helsinki, puukotus
29.04.2007 Oulu, Pahoinpitely, kotirauhan häirintä jne.
30.04.2007 Oulu, Kotirauhan häirintä, laiton uhkaus jne.
02.05.2007 Turku, pahoinpitely
07.05.2007 Helsinki, 13 vuotiaan tytön ahdistelu
17.05.2007 Turku, pahoinpitely
17.05.2007 Joensuu, joukkotappelu
20.05.2007 Joensuu, pahoinpitely
23.05.2007 Helsinki, ryöstöjä ja pahoinpitelyjä
24.05.2007 Helsinki, pahoinpitely
29.05.2007 Helsinki, mies riehui puukon kanssa
02.06.2007 Turku, joukkotappelu
06.06.2007 Raahe, tapon yritysten ja raiskausten suma
06.06.2007 Vantaa, ryöstöt
09.06.2007 Vantaa, raiskaus
13.06.2007 Tampere, todistajan pahoinpitely
15.06.2007 Oulu, tuomio seksuaaliseen tekoon pakottamisesta
17.06.2007 Eurajoki, puukotus
18.06.2006 Turku, 14- vuotiaan joukkoraiskaus
29.06.2007 Vantaa, ihmiskauppa (syyte)
13.07.2007 Helsinki, murha
26.07.2007 Turku, ryöstö
01.08.2007 Espoo, seksuaalinen häirintä
03.08.2007 Vantaa, 14- vuotiaan hyväksikäyttö
07.08.2007 Espoo, lasten murha
10.08.2007 Vantaa, epäilty pikkutyttöjen hyväksikäyttö
18.08.2007 Vantaa, puukotus
26.08.2007 Helsinki, puukotus
27.08.2007 Helsinki, kaksi puukotusta
29.08.2007 Espoo, laiton uhkaus ja tapon yritys (syyte)
31.08.2007 Helsinki, törkeä pahoinpitely
01.09.2007 Littoinen, väkivaltainen ryöstö
01.09.2007 Helsinki, joukkotappelu
02.09.2007 Helsinki, pahoinpitely
09.09.2007 Turku, pahoinpitely
12.09.2007 Helsinki, raiskauksen yritys
14.09.2007 Turku, törkeä pahoinpitely
15.09.2007 Tampere, tieltä suistaminen ja röyhkeä varkaus
23.09.2007 Helsinki, törkeä tuhotyö
29.09.2007 Kokkola, joukkotappelu
29.09.2007 Oulu, pahoinpitely
30.09.2007 Kokkola, puukotus
10.10.2007 Kuopio, koulutytön ahdistelu
13.10.2007 Rovaniemi, pahoinpitely
14.10.2007 Seinäjoki, väkivaltainen ryöstö
16.10.2007 Kuopio, tapon yritys
24.10.2007 Yli kymmenen raiskauksesta epäiltyä kiinni Vantaalla
24.10.2007 Lahti, ryöstön yritys
28.10.2007 Oulu, raiskaus
29.10.2007 Turku, väkivaltainen ryöstö
05.11.2007 Helsinki, pahoinpitely
06.11.2007 Turku, tuomiot nuorisojengille
14.11.2007 Järvenpää, törkeä kotirauhan rikkominen, törkeä pahoinpitely, vahingonteko jne.16.11.2007 Turku, Tuomio sarjaraiskaajalle mm. 10-vuotiaan raiskaus
31.03.2005 Turku, tuomio taposta ja törkeästä ryöstöstä
??.06.2005 Paikkakunta?, 4-vuotiaan tytön törkeä seksuaalinen hyväksikäyttö ja pahoinpitely
20.06.2005 Oulu, joukkoraiskaus – ns. saksiraiskaus
29.06.2005 Helsinki, tuomio raiskauksesta, lapsien seksuaalisesta hyväksikäytöstä jne.
08.07.2005 Oulu, tuomio kahdesta raiskauksesta, lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja
huumausainerikoksesta MM-kultamitalistille.
04.08.2005 Tampere, tappo
05.08.2005 Helsinki, murha
26.09.2005 Helsinki, somalijengin suorittamat katuryöstöt 2005 ja 14-vuotiaan raiskaus
01.10.2005 Helsinki, kuolemaan johtanut pahoinpitely
26.10.2005 Turku, törkeä ryöstö
06.12.2005 Turku, pahoinpitely
07.01.2006 Hiv-positiivinen puri poliisia
16.02.2006 Helsinki, tappo
21.02.2006 Helsinki, tuomio perheen kunniaan liittyvästä pahoinpitelystä
08.03.2006 Helsinki, kuolemaan johtanut puukotus
29.03.2006 Helsinki, teinitytön raiskaus (syyte)
08.06.2006 Turku, joukkoraiskaus
10.06.2006 Helsinki, tuomio vanhuksiin kohdistuneista ryöstöistä
14.06.2006 Helsinki, pahoinpitely
15.07.2006 Turku, puukotus
23.07.2006 Turku, pahoinpitelyjä
??.07.2006 Kuopio, tappo yliajamalla
06.08.2006 Turku, pahoinpitely
09.08.2006 Helsinki, sarjaraiskaaja
14.08.2006 Helsinki, alaikäisen raiskauksen yritys
16.08.2006 Lahti, 14-vuotiaan tytön tapon yritys
25.08.2006 Lahti, 14-vuotiaan tytön ahdistelijat iskivät taas
19.08.2006 Lahti, tuomio seksuaaliseen tekoon pakottamisesta
10.09.2006 Oulu, pahoinpitely
18.09.2006 Turku, pahoinpitely
08.10.2006 Ruotsinlaiva, raiskaus
16.10.2006 Jyväskylä, useita ahdistelu- ja hyväksikäyttötapauksia
27.11.2006 Turku, kolme kertaa raiskauksen yritys
15.11.2006 Turku, Ryöstö
20.11.2006 Vantaa, tuomio taposta
16.12.2006 Oulu, joukkoraiskaus
23.12.2006 Lahti, pakottaminen sukupuoliyhteyteen
13.01.2007 Oulu, raiskaus puukolla uhaten
15.01.2007 Turku, pahoinpitely
25.01.2007 Turku, tuomio joukkoraiskauksesta ja varkauksista
27.01.2007 Jyväskylä, tuomio lasten hyväksikäytöstä ja seksuaalisiin tekoihin pakottamisesta
29.01.2007 Turku, raiskauksen yritys
05.02.2007 Helsinki, tuomio sarjaraiskaajalle
03.03.2007 Oulu, joukkoraiskaus
13.03.2007 Helsinki, tuomio verisistä ryöstöistä
09.03.2007 Turku, Oppilas uhkasi toista veitsellä koulussa
14.03.2007 Turku, perheen kunniaan liittyvä rikosilmoitus
21.03.2007 Turku, Lapseen kohdistunut vakava seksuaalirikos
28.03.2007 Espoo, raiskauksen yritys
30.03.2007 Turku, seksuaalirikosten sarja
01.04.2007 Espoo, joukkotappelu
06.04.2007 Tampere, raiskaus
08.04.2007 Espoo, raiskauksen yritys
15.04.2007 Oulu, pahoinpitely
22.04.2007 Turku, ryöstö ja kaksi törkeää pahoinpitelyä
23.04.2007 Imatra, murha ja murhan yritys
25.04.2007 Helsinki, puukotus
29.04.2007 Oulu, Pahoinpitely, kotirauhan häirintä jne.
30.04.2007 Oulu, Kotirauhan häirintä, laiton uhkaus jne.
02.05.2007 Turku, pahoinpitely
07.05.2007 Helsinki, 13 vuotiaan tytön ahdistelu
17.05.2007 Turku, pahoinpitely
17.05.2007 Joensuu, joukkotappelu
20.05.2007 Joensuu, pahoinpitely
23.05.2007 Helsinki, ryöstöjä ja pahoinpitelyjä
24.05.2007 Helsinki, pahoinpitely
29.05.2007 Helsinki, mies riehui puukon kanssa
02.06.2007 Turku, joukkotappelu
06.06.2007 Raahe, tapon yritysten ja raiskausten suma
06.06.2007 Vantaa, ryöstöt
09.06.2007 Vantaa, raiskaus
13.06.2007 Tampere, todistajan pahoinpitely
15.06.2007 Oulu, tuomio seksuaaliseen tekoon pakottamisesta
17.06.2007 Eurajoki, puukotus
18.06.2006 Turku, 14- vuotiaan joukkoraiskaus
29.06.2007 Vantaa, ihmiskauppa (syyte)
13.07.2007 Helsinki, murha
26.07.2007 Turku, ryöstö
01.08.2007 Espoo, seksuaalinen häirintä
03.08.2007 Vantaa, 14- vuotiaan hyväksikäyttö
07.08.2007 Espoo, lasten murha
10.08.2007 Vantaa, epäilty pikkutyttöjen hyväksikäyttö
18.08.2007 Vantaa, puukotus
26.08.2007 Helsinki, puukotus
27.08.2007 Helsinki, kaksi puukotusta
29.08.2007 Espoo, laiton uhkaus ja tapon yritys (syyte)
31.08.2007 Helsinki, törkeä pahoinpitely
01.09.2007 Littoinen, väkivaltainen ryöstö
01.09.2007 Helsinki, joukkotappelu
02.09.2007 Helsinki, pahoinpitely
09.09.2007 Turku, pahoinpitely
12.09.2007 Helsinki, raiskauksen yritys
14.09.2007 Turku, törkeä pahoinpitely
15.09.2007 Tampere, tieltä suistaminen ja röyhkeä varkaus
23.09.2007 Helsinki, törkeä tuhotyö
29.09.2007 Kokkola, joukkotappelu
29.09.2007 Oulu, pahoinpitely
30.09.2007 Kokkola, puukotus
10.10.2007 Kuopio, koulutytön ahdistelu
13.10.2007 Rovaniemi, pahoinpitely
14.10.2007 Seinäjoki, väkivaltainen ryöstö
16.10.2007 Kuopio, tapon yritys
24.10.2007 Yli kymmenen raiskauksesta epäiltyä kiinni Vantaalla
24.10.2007 Lahti, ryöstön yritys
28.10.2007 Oulu, raiskaus
29.10.2007 Turku, väkivaltainen ryöstö
05.11.2007 Helsinki, pahoinpitely
06.11.2007 Turku, tuomiot nuorisojengille
14.11.2007 Järvenpää, törkeä kotirauhan rikkominen, törkeä pahoinpitely, vahingonteko jne.16.11.2007 Turku, Tuomio sarjaraiskaajalle mm. 10-vuotiaan raiskaus
31.03.2005 Turku, tuomio taposta ja törkeästä ryöstöstä
??.06.2005 Paikkakunta?, 4-vuotiaan tytön törkeä seksuaalinen hyväksikäyttö ja pahoinpitely
20.06.2005 Oulu, joukkoraiskaus – ns. saksiraiskaus
29.06.2005 Helsinki, tuomio raiskauksesta, lapsien seksuaalisesta hyväksikäytöstä jne.
08.07.2005 Oulu, tuomio kahdesta raiskauksesta, lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja
huumausainerikoksesta MM-kultamitalistille.
04.08.2005 Tampere, tappo
05.08.2005 Helsinki, murha
26.09.2005 Helsinki, somalijengin suorittamat katuryöstöt 2005 ja 14-vuotiaan raiskaus
01.10.2005 Helsinki, kuolemaan johtanut pahoinpitely
26.10.2005 Turku, törkeä ryöstö
06.12.2005 Turku, pahoinpitely
07.01.2006 Hiv-positiivinen puri poliisia
16.02.2006 Helsinki, tappo
21.02.2006 Helsinki, tuomio perheen kunniaan liittyvästä pahoinpitelystä
08.03.2006 Helsinki, kuolemaan johtanut puukotus
29.03.2006 Helsinki, teinitytön raiskaus (syyte)
08.06.2006 Turku, joukkoraiskaus
10.06.2006 Helsinki, tuomio vanhuksiin kohdistuneista ryöstöistä
14.06.2006 Helsinki, pahoinpitely
15.07.2006 Turku, puukotus
23.07.2006 Turku, pahoinpitelyjä
??.07.2006 Kuopio, tappo yliajamalla
06.08.2006 Turku, pahoinpitely
09.08.2006 Helsinki, sarjaraiskaaja
14.08.2006 Helsinki, alaikäisen raiskauksen yritys
16.08.2006 Lahti, 14-vuotiaan tytön tapon yritys
25.08.2006 Lahti, 14-vuotiaan tytön ahdistelijat iskivät taas
19.08.2006 Lahti, tuomio seksuaaliseen tekoon pakottamisesta
10.09.2006 Oulu, pahoinpitely
18.09.2006 Turku, pahoinpitely
08.10.2006 Ruotsinlaiva, raiskaus
16.10.2006 Jyväskylä, useita ahdistelu- ja hyväksikäyttötapauksia
27.11.2006 Turku, kolme kertaa raiskauksen yritys
15.11.2006 Turku, Ryöstö
20.11.2006 Vantaa, tuomio taposta
16.12.2006 Oulu, joukkoraiskaus
23.12.2006 Lahti, pakottaminen sukupuoliyhteyteen
13.01.2007 Oulu, raiskaus puukolla uhaten
15.01.2007 Turku, pahoinpitely
25.01.2007 Turku, tuomio joukkoraiskauksesta ja varkauksista
27.01.2007 Jyväskylä, tuomio lasten hyväksikäytöstä ja seksuaalisiin tekoihin pakottamisesta
29.01.2007 Turku, raiskauksen yritys
05.02.2007 Helsinki, tuomio sarjaraiskaajalle
03.03.2007 Oulu, joukkoraiskaus
13.03.2007 Helsinki, tuomio verisistä ryöstöistä
09.03.2007 Turku, Oppilas uhkasi toista veitsellä koulussa
14.03.2007 Turku, perheen kunniaan liittyvä rikosilmoitus
21.03.2007 Turku, Lapseen kohdistunut vakava seksuaalirikos
28.03.2007 Espoo, raiskauksen yritys
30.03.2007 Turku, seksuaalirikosten sarja
01.04.2007 Espoo, joukkotappelu
06.04.2007 Tampere, raiskaus
08.04.2007 Espoo, raiskauksen yritys
15.04.2007 Oulu, pahoinpitely
22.04.2007 Turku, ryöstö ja kaksi törkeää pahoinpitelyä
23.04.2007 Imatra, murha ja murhan yritys
25.04.2007 Helsinki, puukotus
29.04.2007 Oulu, Pahoinpitely, kotirauhan häirintä jne.
30.04.2007 Oulu, Kotirauhan häirintä, laiton uhkaus jne.
02.05.2007 Turku, pahoinpitely
07.05.2007 Helsinki, 13 vuotiaan tytön ahdistelu
17.05.2007 Turku, pahoinpitely
17.05.2007 Joensuu, joukkotappelu
20.05.2007 Joensuu, pahoinpitely
23.05.2007 Helsinki, ryöstöjä ja pahoinpitelyjä
24.05.2007 Helsinki, pahoinpitely
29.05.2007 Helsinki, mies riehui puukon kanssa
02.06.2007 Turku, joukkotappelu
06.06.2007 Raahe, tapon yritysten ja raiskausten suma
06.06.2007 Vantaa, ryöstöt
09.06.2007 Vantaa, raiskaus
13.06.2007 Tampere, todistajan pahoinpitely
15.06.2007 Oulu, tuomio seksuaaliseen tekoon pakottamisesta
17.06.2007 Eurajoki, puukotus
18.06.2006 Turku, 14- vuotiaan joukkoraiskaus
29.06.2007 Vantaa, ihmiskauppa (syyte)
13.07.2007 Helsinki, murha
26.07.2007 Turku, ryöstö
01.08.2007 Espoo, seksuaalinen häirintä
03.08.2007 Vantaa, 14- vuotiaan hyväksikäyttö
07.08.2007 Espoo, lasten murha
10.08.2007 Vantaa, epäilty pikkutyttöjen hyväksikäyttö
18.08.2007 Vantaa, puukotus
26.08.2007 Helsinki, puukotus
27.08.2007 Helsinki, kaksi puukotusta
29.08.2007 Espoo, laiton uhkaus ja tapon yritys (syyte)
31.08.2007 Helsinki, törkeä pahoinpitely
01.09.2007 Littoinen, väkivaltainen ryöstö
01.09.2007 Helsinki, joukkotappelu
02.09.2007 Helsinki, pahoinpitely
09.09.2007 Turku, pahoinpitely
12.09.2007 Helsinki, raiskauksen yritys
14.09.2007 Turku, törkeä pahoinpitely
15.09.2007 Tampere, tieltä suistaminen ja röyhkeä varkaus
23.09.2007 Helsinki, törkeä tuhotyö
29.09.2007 Kokkola, joukkotappelu
29.09.2007 Oulu, pahoinpitely
30.09.2007 Kokkola, puukotus
10.10.2007 Kuopio, koulutytön ahdistelu
13.10.2007 Rovaniemi, pahoinpitely
14.10.2007 Seinäjoki, väkivaltainen ryöstö
16.10.2007 Kuopio, tapon yritys
24.10.2007 Yli kymmenen raiskauksesta epäiltyä kiinni Vantaalla
24.10.2007 Lahti, ryöstön yritys
28.10.2007 Oulu, raiskaus
29.10.2007 Turku, väkivaltainen ryöstö
05.11.2007 Helsinki, pahoinpitely
06.11.2007 Turku, tuomiot nuorisojengille
14.11.2007 Järvenpää, törkeä kotirauhan rikkominen, törkeä pahoinpitely, vahingonteko jne.16.11.2007 Turku, Tuomio sarjaraiskaajalle mm. 10-vuotiaan raiskaus