Haukkuu ja mustamaalaa kaikkia kirjassaan.ex mies kertoi nyt seikalle että kaikki mitä hänestäkin kertoi ovat täyttä valetta. Onko totta liski jätti lapset isovanhemmilleen kun lapset olivat pieniä eli muut kasvatti lapset... Äitinsä myös liski haukkuu.
Onko k liski narsisti
Huhhh
321944
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Kuka Liski vai Läski? vihjaillaanko tällä prinsessa Tukiaiseen?
No jaa onhan Tuhnu kyllä aika runsas muodoiltaan mutta läskiksi jos sanoo se on loukkaamista
http://4.bp.blogspot.com/-JAhVipK_AMI/UMJj8VYFYDI/AAAAAAAAAM0/oaw_82Oj7XU/s1600/Johanna_Tukiainen.jpg
Kaisa Luikuri-Läski pukeutuu nykyisin kaapupaitoihin.
Tuhnu Johnun uusi nimi on siis Luisu Kaikuri-Laski nimi muuttui sen takia että kaikki on nähnyt jo tähän mennessä että Tukiainen on läski nyt kun muutetaan nimi niin voidaan aloittaa taas uusi Tukiainen kierros ja tästä lähtien läski on Luisu Kaikuri eikä Tuhnu Jokioinen
Naisten hakkaajat harvemmin myöntää tekonsa raukkamaisia paskahousja kaikenkaikkiaan muutenkin. Eihän tauskikaan hakannut naisiaan ikinä, eihän.
Alkaa pikkuhiljaa paljastua mikä helppoheikki Kaisa Läski on oikeasti.
Tuskin Kaisa on narsisti, sanan varsinaisessa merkityksessä ainakaan.
Mutta on kyllä täynnä itseään, on moukkamaisen rehvakas ja henkilö, jolta en itse ostaisi milloinkaan yhtään mitään.
Myös Kaisan ohjelman tuotantoyhtiö sanoo eivät koskaan enää ota tätä naista mukaan yhteenkään ohjelmaan.oli kuulemma aivan kamala muille työntekijöille siellä kaikinpuolin hankala ja jätti tuosta vaan tulematta kuvauksiin ja kieroili ohjelman kustannuksella itselleen sponsorisopimuksia. Kaisan ex mies vaikutti ihan normaalilta. Kuulemma täyttä valetta myös Kaisan kauhutarinat äidistään. Ex mies tietää oikean syyn välirikkoon mutta jätti paljastamatta.
Kaisan asiat tuskin teille kuuluu typerykset!
No kuuluuko Kaisan läheisten asiat kaikelle kansalle häh? Kuka pakotti sen kirjoittamaan häväistyskirjan? Syyttäköön nyt itseään kun ihmiset julkisesti puolustautuu. Typerä on itse.
Kaunis se on ainakin
No toi narsissi nyt on vaan semmonen muotikukka. Useimmat maallikkodiagnoosin saaneet ovat ihan vain perinteisiä kuspäitä.
On olemassa myös ns. tervettä narsismia. Kaisa Liskillä on sitä. Siinä ihminen ymmärtää oman arvonsa, ansionsa. Joiden pitäisi perustua itse tehtyyn/ansaittuun ja
omalla työllä ja vaivalla hankittuun elmän tilanteeseen. Tälläinen henkilö ei ole kenenkään heitto- pallo, juoksu-tyttö, tai kenenkään manipuloitavissa. Sairaasta nar-
sisimista tämä eroa myös siinä, että henkilöllä on arvot ja ns sydän paikallaan. Oma
ego ei tarvitse "jatkeita" ja pönkityksiä ollakseen, mitä on. Ei myöskään ota arvoa muil-
ta ihmisiltä. ( esim Martina Aitolehti on hyvä esimerkki ei terveestä narsismista).
Mutta juuri Lisksi vs. Aitolehti kontrasti vahvistaa teoriasi. Kyllä ihmisen saa ansaita, jos töitä tekee. Tod.näk. provosoi jonkun verran kirjassaan, jotta sai kohua aikaan. Kaikki julkisuus on hyvästä. Minä pidän Liskistä. On tahtonainen, tienaa omat rahansa ja upean näköinen nainen. Uuden aallon nainen, joka ei todellakaan välitä paskanjauhajista, kateellisista, eikä laiskoista luusereista. Naiset ovat kovassa etumatkassa statukseltaan lösähtävistä, saman ikäluokan ruikkuäijistä.
Mies, joka hakkaa vaimoaan, tai yleensä kohdistaa henkistä ja/tai fyysistä väkivaltaa naiseen, kieltää kaiken. Vakuuttavasti, erittäin. Kääntää syyn vaimoonsa. Näin se menee ja jokainen, joka on elänyt väkivaltaisessa parisuhteessa tietää tämän. Ihminen, joka ei ole kokenut tällaista, uskoo miehen vakuutteluja. Tosin miestä on helppo uskoa, koska hän on yleensä taitava antamaan itsestään syyttömän kuvan ja vaimon puheet väkuvallasta ovat tuulesta temmatut... Älykäs ihminen ymmärtää, että jos väkivaltaa ei ole ollut, niin silloin siitä ei olisi koskaan puhuttukaan.
Näin on.
tuntuupa tutulta. Entisen asuinpaikkani terroristit, ns. pihapoliisit P Mäkelä ja S Hautamäki tuntuvat harvinaisen ....-päisiltä, tyhjä-sellaisilta jotka ovat tämän seudun vihatuimman (kulissi)pariskunnan maineessa..... hyvä vaan varoittaa mahdollisesti vielä tänne muuttavia! kaksisuuntainen mielia-alahäiriö joka itsellänikin on, on pahimmillaan painajaismaista natsismia!
Mutta itselleni ei tietenkään tulisi mieleenkään mennä luvatta toisen pihamaalle ja vieläpä tuhoamaan sieltä toisen omaisuutta! Ja mikä raukkamaisinta vielä silloin kun ao. henkilö ei ole paikalla... ! tämä kyllä kuuluisi tuonne Naapurit- ketjuun, mut anti olla nyt tässä. Oikeunmukaisuuden ja rehellisyyden tajuani sekä yksityisyyttäni loukattiin pahimman kerran!
Liski on kamala. Myös juntti ulkoisesti. Tuotantoyhtiökin paljasti mikä Idari se on
Ei tuo Liski saanut kaupaksi edes Mikkosten rakennuttamaa taloa suuresta uhosta huolimatta. Ei sitä kukaan täysijärkinen kyllä ostakaan. Keskeneräinen ränsistynyt talo keskellä metsää.
Ihmeen ristiriitaisia nämä keskustelut. Se, mitä Liski Eskosta kertoi, sen te uskoitte mielihyvin todeksi. Muut Liskin kirjassa onkin valetta.
Onko tässä siis Tuhnun manttelinperijätär?
Kaisa on muuten ihan ok , mut pitää liian kireitä housuja piip näkyy
Kaisa on erittäin tyylikäs ja kaunis nainen ja ammattinsa parhaimmistoa.
En tiedä, mutta Me Naiset-nimisessä laatulehdessä on julkaistu tällaisia juttuja:
http://www.menaiset.fi/artikkeli/ajankohtaista/ihmiset/vakivaltaisesta_suhteesta_selvinnyt_kaisa_liski_elamani_oli
http://www.menaiset.fi/artikkeli/ajankohtaista/ihmiset/kiinteistokuningatar_kaisa_pystyy_tuhlaamaan_5000_euroa_tunnissa_saastan_pesemalla_tiskiratit
Kaisan paljastuskirja saattaa olla kiinnostavampi kuin Arja Korisevan "elämäkerta." Hah!
Kyllä on narsisti ja vieläpä pahinta laatua. Etsikää käsiinne joku kuka on tehnyt töitä sen firmassa niin voi kertoa totuuden -jos uskaltaa.
Se haukkuu ja pelottelee työntekijänsä niin ettei kukaan uskalla sanoa siitä hullusta mitään.
Säälittävä tapaus. Joutaisi pakkohoitoon. Lapsiraukka joka joutuu elämään tuon hirviön kanssa päivästä toiseen.
Sinäkin näköjään olet narsisti, kun mustamaalaat muita.
Kaisa on niin kiero, jotta sen täytyy nukkua kulmasohvassa.
Mustamaalaa, manipuloi, pitää itseään oikeutettuna yhteen jos toiseen asiaan eikä piittaa säännöistä ym., esittää uhria, johtaa pelolla, ilmeisen karismaattinen, hajottaa ja hallitsee, toimii häikäilemättömästi, valehtelee.... aika paljon merkkejä narsistista.
kiinteistövälittää kaikki! siinä ei paljon muutaman 100 tonnin korvaukset paina!
Onko kaikki narsistit K liskejä ?
Seiskassa Liskin ex työnantaja eka kertaa kommentoi, kun haastoivat muijan oikeuteen....se muija on karsee... siis kertoivat,oli salaa1-2 v ajan järjestellyt omaa tulevaa lkv firmaansa, vei salaa 14 työtekijää ja vei joku 40-50 ex työnantajansa parhainta välityskohdetta mukanaan, jätti maksamatta 170 000 e velan työnantajalleen ym. Oksetti kun luin. Nyt liski tuomittiin vajaan 700 000 korvauksiin mutta ex työnantajahan vaati melkein 1 miljoonaa ja nyt miettivät,jos vievät hoviin. Lisäksi liski oli haukkunut kaikki käräjäoikeuden tuomarit jotka kuulemma eivät osaa asiaansa.
Kuulostaa vähän sellaiselta mikä tuksu olisi jos jättäisi kännäämisen ja muun sekoilun pois. Eli röyhkeä narsisti.