mä haluaisin tietää mahdollisimman nopeita laihdutus keinoja? onko sellainen hyvä että syöt päivässä vaan hedelmiä ja juot vettä? ja sit otat muita vitamiineja mitä et saa hedelmistä,oisko mitään järkeä?
hEi kaikille
-Likka-
2417
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
... mitä minä tein oli
- asenne muutos --> koko elämä remonttiin: ei pika laihdutuskuureja enää
- Aloita tekemällä kauppalista mitä ruokaa ostat kaappeihin
- 2-4 tunnin välein välipaloja tai ateria
- 2 ateriaa päivässä: juo vettä runsaasti, syö hitaasti, lopeta heti kun pahin nälkä katoaa. kaikkea lautasella olevaa ei tarvi syödä.
PIENEMMÄT RUOKA-ANNOKSET
Hyötyliikunta parasta: imurointi, kauppareissut, muut kotityöt, seksí,
yks karkkipäivä viikossa hyvä pitää
tiedoksi, että mulla paino putos 78-68kg:hen 3kk:ssa. loppulikoissa onkin menny tupla aika. mutta kyllä on kannattanut.
Tsemppiä sulle ja kaikille kanssasisarille/veljille!
Joulúna syön, mutten ähkyyn asti!
Täs on sulle hieman psykologista apua:
Älä ajattele, että sun pitäisi laihtua, ajattele, että pitäisi edistää terveyttä, äläkä pidä laihdutuskuuria laihdutuskuurina, vaan terveyskuurina.
Älä katso peiliin, ja totea: Hyi kamala ku oon läski, vaan ajattele omaa vartaloasi hoikkana, varsinkin ennen nukkumaanmenoa, jos ajattelet itseäsi läskinä, sorrut varmaan ahmimaan uudelleen, ja uudelleen