Neulontaohjetta kavennukseen

Miten kavennetaan molemmissa reunoissa joka krs 4x1 joka 2 krs 2x1 ja vielä joka krs4x1 .eli miten tehdään
377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei aukea mulle toi juttu nyt ollenkaan

Äänestä

"...molemmissa reunoissa joka krs 4x1 joka 2 krs 2x1 ja vielä joka krs4x1 ..."
Ensin molemmissa reunoissa kavennettaan joka kerroksella 1 s, se tehdään neljä kertaa (siis kummasakin reunassa), kun se on tehty, kavennetaan 1 s joka toisella kerroksella, se tehdään kaksi kertaa (kummassakin reunassa) ja sen jälkeen kavennetaan vielä 1 s jokaisella kerroksella ja se tehdään neljä kertaa (kummassakin reunassa) . Auttoiko yhtään?

Äänestä

Kiitos,kyllä nyt sain vastauksen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


AVia kirjoitti:

Miten kavennetaan molemmissa reunoissa joka krs 4x1 joka 2 krs 2x1 ja vielä joka krs4x1 .eli miten tehdään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu