K-market suvilahti

Pakko laittaa tänne jonkun idiootin avautuminen risut palstalta.

"Miksi K-market Suvilahdessa ovat tarjoustuotteet todella usein loppuneet?Viikonpäivällä tai kellonajalla ei ole merkitystä,kun hyllyt ammottavat tyhjillään.Jäljellä ovat tarjouslaput ja normaalihintaiset tuotteet ."

Oletko sinä niin tyhmä ettet tiedä miksi hyllyt ovat tyhjillään?Vastaus,muut asiakkaat ovat ostaneet ne ennen sinua!! Olisiko aika jo herätä tähän maailmaan?
17842
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

juu näin on..suvilahdessa asun ja aina on ollut tavaraa plus hyvä sekä erittäin ystävällinen palvelu. huom:en ole kaupan uusi kauppias enkä henilökuntaa kuten varmaan seuraava kirjoittaa..tykkään tehdä pikkuostoksia töiden jälkeen lähikaupassa jonka takia niitä ei saa lopettaa ja niissä pitää olla hyvä valikoima? on typerää ajatus ajaa ostostoiminta kaupunkien laidoille markettikasoihin..emäntä saa käydä sitten siellä mä en jaksa olla esim..kahta tuntia kärryjen tönittävänä cittarissa perjantaina kun kaikki luulee että ruoka ja kossu loppuu maailmasta...paistin voi hakee torstaina töiden jälkeen viinin kans..

Äänestä
  • Jaahas, pöhö.

    Äänestä

K-ryhmän tarjoukset on kusetusta, joilla houkuttellaan asiakkaita. Muunkin kaupan voi valita ja niin olen tehnytkin.

Äänestä

Jospa sinä heräisit tähän maailmaan. Se tapahtuu sitten kun alat itse käydä kaupassa.

Äänestä
  • Ei tarvitse.Jos näen kaupassa,että tarjoustuote on loppunut niin tiedän sentään sen et asiakkaat ovat ne ostaneet.En kyllä tiedä miksi asiakkaan toimesta tyhjennetty hylly on henkilökunnan syytä.

    Miksi asiakkaan tyhjäämä hylly on syy ruveta meuhkaamaan henkilökunnalle?

    Äänestä

  • HerääJoHelvetti kirjoitti:

    Ei tarvitse.Jos näen kaupassa,että tarjoustuote on loppunut niin tiedän sentään sen et asiakkaat ovat ne ostaneet.En kyllä tiedä miksi asiakkaan toimesta tyhjennetty hylly on henkilökunnan syytä.

    Miksi asiakkaan tyhjäämä hylly on syy ruveta meuhkaamaan henkilökunnalle?

    Joo, tosiaan. Mutta ymmärrät sitten kun alat itse käydä kaupassa.

    Äänestä

  • Olen käynyt,mikähän oli sun pointti?

    Äänestä

  • HerääJoHelvetti kirjoitti:

    Olen käynyt,mikähän oli sun pointti?

    Se, että et ymmärrä. Ymmärrystä saat sitten kun alat käydä itse kaupassa ja ostat sieltä muutakin kuin energiajuomaa.

    Äänestä

  • Mitä en ymmärrä !? VASTAA SAATANA !!!!!! ala jo perkele kertoa !!!!!

    Äänestä

  • VASTAA JO SAATANA !!!!

    Äänestä

  • Juu, ettei mamman tartte raahata keppanoitasi kotiin selkä vääränä.

    Äänestä

Jokainen myyjä tietää, että asiakas ei ole koskaan oikeassa :) näin me heille kuitenkin aina sonotaan, mutta loppupäivän päätteeksi puhumme paskaa näistä valittavista asiakkaista ja nauramme kun kohtaamme keskustassa :D

Äänestä

K on kallis kauppa. Oli missä oli.

Äänestä

Jos tarjoustuote on loppunut niin tarjouslaput pitää heti ottaa pois. Omkohan niinkin, eytä kassakoneelle ei ole syötetyy tarjoushintoja vsikka hyllyssä on tarjoushinta?

Äänestä
  • itseasiassa en tiedä tästä tarjouslappu episodista..ostan jos sattuu olemaan jotakin hyvää tarjouksessa. mutta k-suvilahdessa on ehdottomasti parhaat työntekijät ja kauppiaat vaasassa. ei muuten ole maksettu mainos. käyn työmatkalla muissakin saman ryhmän ja toisen ryhmän kaupoissa mutta eipä se nyt yksin elävän töissä käyvän lompakossa muutama kopeekka tunnu eli kannattaa käydä lähikaupassa.

    Äänestä

Tarjoustuotteet loppuu siksi koska Suomessa on aivan vitusti työttömiä ja eläkkeellä olevia joilla on aikaa käydä aamupäivällä kaupassa. Ne vie ne halvat tavarat ja työssäkäville jää ne kalliit tavarat. Sosialismia nääs.

Äänestä

Hanki K-plussa kortti! Ovat vielä ilmaisia,S-kortista alkaa menemään kk maksu.
3.00e /kk.36, e/v.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OlipasTaasMurhe kirjoitti:

Pakko laittaa tänne jonkun idiootin avautuminen risut palstalta.

"Miksi K-market Suvilahdessa ovat tarjoustuotteet todella usein loppuneet?Viikonpäivällä tai kellonajalla ei ole merkitystä,kun hyllyt ammottavat tyhjillään.Jäljellä ovat tarjouslaput ja normaalihintaiset tuotteet ."

Oletko sinä niin tyhmä ettet tiedä miksi hyllyt ovat tyhjillään?Vastaus,muut asiakkaat ovat ostaneet ne ennen sinua!! Olisiko aika jo herätä tähän maailmaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu