(Häröntalo)

Joko on selvinnyt kukapoltti häröntalon?
21167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Tuli poltti sen.

Äänestä

Kuulin että Heikki oli kuullut että Errkki olisi kuullut että antti olsi maksanut jollekkin että polttaisi mokoman kun se niin oli piikkinä keppulin lihassa. Ei kuulemma ollut kuullun mukaan maksanut montaakaan kymmpiä kuulopuheiden mukaan ;)

Äänestä
  • Vai oli Heikki, Erkki ja Antti polttanut häröntalon.

    Äänestä

mitä ... onko härön talo palanu ?

Äänestä
  • Onko se tullu takasin?

    Äänestä

  • On tullut takaisin samalle paikalle.

    Äänestä

Kysyä pitää, ketkä poltattivat Häröntalon ja hyötyivät siitä ? Vierestä paloi Kirkko jonka poltosta epäilty vapautettiin pikaisesti, mutta senkään poltattajasta ei tainnut tulla selvyyttä.

Äänestä
  • Sitkeitä paloja,ku ei ole vieläkää savu laskeutunu.Härön rötiskö saiki palaa.Jos joku poltti,niin siisti vaan maisemia.

    Äänestä

  • A_B_Cee kirjoitti:

    Sitkeitä paloja,ku ei ole vieläkää savu laskeutunu.Härön rötiskö saiki palaa.Jos joku poltti,niin siisti vaan maisemia.

    Vankilaan se polttaja johtaa.

    Äänestä

Viime kesänä, eräs nuori mieshenkilö, joka aina joskus käy Haapavedellä töissä kysyi, että eikö siinä mäkirinteessä ollut sellainen iso ja arvokkaan näköinen talo, oli kuin Haapaveden maamerkki, mutta nyt hän ei nähnyt sitä.
Vastasin, että kyllä siinä oli, mutta joku vähä-älyinen poltti sen yhtenä yönä, sillä luulen, että se oli suunniteltu poltto.
Tämä henkilö oli todella hämmästynyt ja kertoi hänenkin asuvan sellaisessa vanhassa talossa ja kuinka rauhoittava ja miellyttävä sellaisessa on asua ja pitää kotinaan.
Hän kertoi, että aina, kun hän Haapavedelle tulee, hän ensimmäisenä ihailee juuri sitä rakennusta.

Äänestä
  • Häröntalo oli parasta A-Ryhmää ulkonäöltään. Senytonvainsillälailla että joku siitäkin sai vakuutusrahat joten siihen täytyy rakentaa tismalleen ulkonäöltään samanlainen talo.

    Äänestä

Ja höpö- höpö! Älä unta nää.... Sitä rötisköä ei ole kukaan ihaillut.
Olet sairaassa mielikuvituksessasi keksinyt koko jutun.
Kuka nyt HOMETALOSSA tulee onnelliseksi. Sairaaksi kylläkin.
Revi siitä!

Äänestä
  • Polttajalle kunniamerkki ja stipenti 100 eukkoa.

    Äänestä

Mitä vittua se oli tyhjilleen jätetty(jos kerta helvetin hyvä talo oli)tais olla korjauskelvoton paska

Äänestä

Siihenkin kai piti tulla Turvapaikanhakijoitten vastaanottokeskus. Olisipa se sopinut mainiosti Sankarihaudan, Hiihtäjäpatsaan, Luterilaisen kirkon ja Suomen vanhimman Kansakoulun välittömään läheisyteen. Nyt senkin ikkunoista olisivat loistaneet kauniin valkoiset silmämunat ja hammasrivistöt. Voihan polttopullo minkä tuhon teit pättäjien tavoittelemalle monikulttuurisuudelle.

Äänestä

Eikö siitä kuulemma pyörän jäljet löytyny ?

Äänestä
  • Ilmiselvästi Häröntalon poltattaminen oli RASISTINENrikos ! Kenellä oli sisäpiirin tietoa tulossa olevasta pakolaisvirrasta ?

    Äänestä

selvitettyä ?

Äänestä
  • Makkarat paistoin kun loihusi komiasti. Palokunta ja poliisi oli paikalla nyt se on paljon komiampi. Ei home,haise kun ohi käveleepi.

    Äänestä

Onko tää sama kuin Sipilän vokki ?

Äänestä

JOKU KOMMARI SEN POLTTI VAI OLIKO PERSU ?!?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Härötalo kirjoitti:

Joko on selvinnyt kukapoltti häröntalon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu