Joku ilmoitti mun alottaman ketjun asiattomaksi

onpa.outoa

Joku on jotenkin nyt pahottanu mielensä tosta "Pari sanaa niille, jotka haukkuu tuntemattomia läskiksi", mutta syytä ihmettelen kyllä. Aloitin siis keskustelun siitä, että mikä oikeutus jollain tuntemattomalla on huudella ja haukkua läskiksi. Sitten joku kommentoi siihen jotain aika lihavia ihmisiä halventavaan sävyyn, mihin mä vastasin aika ironiavoittoisella viestillä takaisin ja yhtäkkiä koko ketju katos. Miksi?

1

145

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fdhdshfdshds

      Eipä kai tuo niin tavatonta ole. Nykyään on menty aika metsään sananvapauden kanssa. Tänä syksynä pakolaiskeskustelujen myötä sanavapaus on saanut hyvin neuvostoliittolaisia piirteitä. Tulkitse siitä käsin. Sananvapautta ei enää ole. Samaa mieltä olen asiasta, että kellekään ei ole asiaa huudella painon vuoksi. Jokaisella on omat ongelmansa, eivätkä kaikki näy päälle päin. Ihan asiallisen näköisellä ja jopa työssä käyvällä ihmisellä voi olla mitä oudoimpia luurankoja kaapissa. Eli onnea uudelle keskustelun aloitukselle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      186
      1583
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1362
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1058
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      899
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      783
    6. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      11
      779
    7. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      656
    8. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      105
      627
    9. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      621
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      45
      577
    Aihe