Joku ilmoitti mun alottaman ketjun asiattomaksi

onpa.outoa

Joku on jotenkin nyt pahottanu mielensä tosta "Pari sanaa niille, jotka haukkuu tuntemattomia läskiksi", mutta syytä ihmettelen kyllä. Aloitin siis keskustelun siitä, että mikä oikeutus jollain tuntemattomalla on huudella ja haukkua läskiksi. Sitten joku kommentoi siihen jotain aika lihavia ihmisiä halventavaan sävyyn, mihin mä vastasin aika ironiavoittoisella viestillä takaisin ja yhtäkkiä koko ketju katos. Miksi?

1

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fdhdshfdshds

      Eipä kai tuo niin tavatonta ole. Nykyään on menty aika metsään sananvapauden kanssa. Tänä syksynä pakolaiskeskustelujen myötä sanavapaus on saanut hyvin neuvostoliittolaisia piirteitä. Tulkitse siitä käsin. Sananvapautta ei enää ole. Samaa mieltä olen asiasta, että kellekään ei ole asiaa huudella painon vuoksi. Jokaisella on omat ongelmansa, eivätkä kaikki näy päälle päin. Ihan asiallisen näköisellä ja jopa työssä käyvällä ihmisellä voi olla mitä oudoimpia luurankoja kaapissa. Eli onnea uudelle keskustelun aloitukselle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      149
      2033
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      305
      1737
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1567
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1210
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      78
      1193
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1150
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1061
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1007
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      966
    10. Minkä näköinen

      On kaipaamasi henkilö🤔
      Ikävä
      45
      947
    Aihe