Naimisiin haluan ilman ukkoa kuten tässä
http://www.bbc.co.uk/programmes/p03394nf
Aito assi ei siedä parisuhdetta
7
121
Vastaukset
- morsiaton_sulho
Näyttää olevan Japanissa muotia nämä aviot ilman sulhasta - mutta entä toisin päin?
http://www.express.co.uk/news/weird/528530/Single-women-solo-wedding-without-groom - elämänopintie2
Perusassi mieskin voi elää avioliitossa kunhan vaimolla riittää luovuutta ja kärsivällisyyttä, kuten motiivejakin elää yhteiseloa.
Vaimoni näyttää tarvitsevan tukiverkoston pärjätäkseen mukana. Assimiehenkin on helppo oivaltaa että verkoston hoitaminen on yksityisaluetta.
Siihen ei ole syytä puuttua eettisistä syistä, koska kysymyksessä on selviytymisstrategiasta.
Tarvitsemme toisiamme epätäydellisinäkin ja sillä sipuli. - Outoa
Onko lapsia
- elämän.opintie2
Tulevalla vaimollani oli tytär. Hyvin tultiin juttuun ensitapaamisesta alkaen. Minulla ei ole mia lapsia.
Olen siitäkin hyvilläni. Olisin kuitenkin pilannut heidän elämänsä liiallisen täydellisyyden vaatimuksilla. - sdfghjkl
elämän.opintie2 kirjoitti:
Tulevalla vaimollani oli tytär. Hyvin tultiin juttuun ensitapaamisesta alkaen. Minulla ei ole mia lapsia.
Olen siitäkin hyvilläni. Olisin kuitenkin pilannut heidän elämänsä liiallisen täydellisyyden vaatimuksilla."Tulevalla vaimollani oli tytär.."
Mitähän tämä lause tarkoittaa? Aspergeriuuteen ei kuulu täydellisyydentavoittelu eli oletko aivan varma diagnoosistasi? Todennäköisesti olet joku pulska suomalainen peräkammarinpoika joka ei saa vaimoa muualta kuin ulkomailta. Kannattaisko vaihtaa foorumia? Tää ei ole mikään parituskeskus.
- paljon_elämää_nähnyt
Pitäisikö olla? Lasten hankkiminen tai hankkimattomuus on ihmisen oma valinta, joskus tosin ei voi valita. Ei se tee ihmistä yhtään paremmaksi varsinkaan lastenkasvatuksellisesti, että on omia lapsia; joku lapseton voi pystyä huolehtimaan pienokaisista huomattavasti taitavammin kuin sellainen, jolla on omia lapsia. Esimerkkejä löytyy pilvin pimein.
- jotain__
http://aspergerinfo.foorumi.eu/viewtopic.php?f=106&t=365&p=1611#p1611
"muutakin kuin linkki"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 396905
- 323898
- 453280
- 342844
- 162662
- 372228
- 162176
- 372082
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482047- 371952