No miten on turistia liikkeellä näin Lokakuussa, sesonkiaika loppu ja turkin levottomuudet vaikuttavat onko kuinkakin rauhallista. Löytyykö Heikin ja muihin Suomibaareihin porukkaa.
Alanyan turistimäärät
6354
9157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tiettyyn kiintiöityyn joukkoon ei mikään vaikuta. Nämä joukot ovat pedofiilinaiset, kulahtaneet läskit lumput ja neitsyytensä vasta kurdille poksautettavaksi antaneet pikkupillut. Tervetuloa toivon teille ja kiitos.
Jaahas sitä on taas yksi avohoito potilas päässyt Pitkäniemestä vapauteen,ja eikä ole muistanut ottaa lääkkeitään.
Mene nyt peitonalle vanttuusen tumputtamaan se voi helpottaa ja ota lääkkeesi.
Sen verran näyttää ullakolla olevan valot pimeenä et se vois auttaa pahempaan tuskaan.
Mut tuollaista ne kaikki Äitinsä ja naisensa hylkäämät katkeruudessa kirjoittelevat.
Mutta Alanyassa kesä jatkuu kauniina ja lämpöisenä,nyt voi verrata Suomen kesään.
Ja sinulle pikku mäihäposki kun paranet voi myös päästä tänne,mut se vaati et otat lääkkeet ja paranet.
Etkä joudu pakkopaitaan ja takas laitokseen.
Jollain on jotain hampaankolossa...... no mutta asiaan, lokakuussa on kiva kävellä kaupungilla kun siellä ei ole enää sitä järkyttävää määrää turisteja. Hinnat on kohdillaan ja isot alet käynnissä. Kauppiaat eivät tyrkytä eikä kukaan huutele perään. Palvelu toimii. Meri ihanan lämmin. Kannattaa mennä kokeilemaan niin tietää mitä mistäkin kohteesta irti saa. Ravintolat vielä hyvin auki tuolloinkin, monet ympäri vuoden.
Sama kokemus edelisen kirjoittajan kanssa. Tultiin eilen kahden viikon lomalta ja emme voi kuin kehua olosuhteita sekä ilmapiiriä. Aivan mahtavaa!
Tuolle vakiovalittajalle/raivokirjoittajalle saisi joku kunnon "amatsooni" antaa sellaisen pöllytyksen, että osaisi edes hetken käyttäytyä.
Poika lähti tänään perheensä kanssa Suomeen ja lähetti viestin, että kyllä tuntui lomalta se viikko, jonka he täällä Alanyassa viettivät..Hyvä täällä on olla, ilmasto mitä parhain.
Entä miten ovat hotellien altaat ym. ovatko jo laittaneet kiinni näin loka-marraskuun vaihteessa? Miten lämmintä on merivesi?
Vähän oli väkeä Alanyassa, mutta olihan meneillään viimeiset lomaviikot.
Sekö lienee saanut erään kauppiaan uhkailevaksi, kun kauppoja ei enää niin synny.
Siis punapuseroinen paitakauppias Damladas kadulla suunnassa Kleopatrarannalta satamaan päin oikealla muutama puoti ennen kultasepänliikettä.
Minuun ei ole usein käsiksi käyty, vaan niin vaan kävi, kun en ostanut mitään. Perääni sain kaikki suomalaiset kirosanat. No minähän kävelin seuraavaan liikkeesen ja sain ostokseni ystävälliseltä myyjältä.
Siinä hötäkässä en huomannut kuvata kaupiasta, joten olisin kävellyt turistipoliisin pakeille.
Olisitkohan sittenkään kävellyt turistipoliisin puheille uskallan epäillä.
Kauppiasta kuvatessasi olisi todennäköisesti luuvitonen jysähtänyt
naamaan kameroineen kaikkineen.
Se on sitä turkkilaista-ystävällisyyttä .
Lauantaina pois tultiin Alanyasta, turisteja viime vuoteen nähden vähän, kauppiaat ja ravintolantyöntekijät väsyneitä, joten palvelu sen mukaista, taisi olla viimeinen kerta Alanyaan, ei oikein "nappaa" enää, vaihdamme kohdetta :))