Minkä takia ihmisten pitää valittaa mopoista. En tajua että miksi niistä pitää valittaa kun pitäähän poikien opetella ajamaan moottorivehkeillä kun muuten ne aikuisena ajaa päinpersettä autoilla ja sitten ne on kokoajan penkassa. Loppu se valittaminen saatana!
Mopo pojat
Amatikuski
16179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ihan sen takia että jos toiminta aiheuttaa häiriötä. Poikien pitää myös oppia sääntöjä jotta aikuisena osaavat niitä noudattaa. Kaikenlaisia sääntöjä tarvitaan ihmisten välisessä kanssakäymisessä opiskellessa, työelämässä, perhe-elämässä. Ei voi toimia ja elää kuin sika vatukossa ja päristellä viritetyillä ja äänekkäillä mopoilla pitkin öitä kylän raitilla. Yö on nukkumista varten että jaksaa aamulla nousta kouluun, opiskelemaan ja osan ihmisistä täytyy jaksaa lähteä töihin ja veroeuroja tienaamaan jotta yhteiskunnassa riittää jaettavaa kaikille.
Se on hyvä että valitetaan. Jos kotona ei opeteta sääntöjä niin sitten ulkopuolisten se on tehtävä.
Ee vitun tiivitaavi lopeta jo tuo paskan jauhaminen :D @valitusjatkui
Samaa mieltä saunatakkijumala :)
Juu samaa mieltä :)
Turvatkii saatana vajaa älyset paskalta haisevat apinat
Siinä toinen kaktus perseessä kasvanu ikuinen kaikesta valittava palikka naama @heheevitunpaskat
Kyllä jämpti on niin, että jos on niin tahvo, ettei paria kilometriä osaa mopolla keulia, niin ei oo mitään asiaa työelämään.
Ja ennemmin sitä perseestä haaveilee, kun perheestä HÄ?
Korjatkaa ne vitun valot niistä. Meinasin kävellä suojatiellä eteen mutta onneksi oli katuvalot.
Vittu tulee tauluum kohtä!
Joo kunhan se mopo on ja pysyy laillisena! Niin kyllä.
Eepä oo loppunu ?
amati mies ko oot ?
Mopoista ja mopoilijoista valittaminen on joutavaa. Mopoilijat ovat liikenteessä vähemmistönä autoilijoihin verrattuna. Autoilijoista on enemmän harmia; eivät kunnioita suojatietä ylittäviä. ja vielä ajavat jopa ylinopeutta asutustaajamissa.
Maailmassa, elämässä on myös paljon muita vähemmistöjä. Silti heidänkin tulee elää ja huomioida muut.
"Minä ite" meininki ei vaan kanna pitkälle. Valitus jatkuu nimimerkki kirjoittaa täyttä asiaa. Sitä ihmettelen, missä näiden moporällääjien vanhemmat?
niin on,kyllä ne talven tulle häviää hevon vi,,,,n
Mahtavaa oli ajel mopedil 125km pentuna.