Muuttuu pian pakolaisten ajantappo paikaksi lieveilmiöineen kuten Helsingissä on tapahtunut
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/327221-jumbossa-asiakkaiden-peraan-huudellaan-vihelletaan-ja-kosketellaan
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/327221-jumbossa-asiakkaiden-peraan-huudellaan-vihelletaan-ja-kosketellaan
Vastaukset 79
Vanhimmat
Mikäli näin tulee käymään, niin Taavitsaisen ja Kuikan on parasta saapua paikalle järjestystä valvomaan ja opettamaan kutsumansa partalapset tavoille. Suoraan sanoen ei näytä hyvältä tämä touhu.
Eiköhän sitä kohta nähdä näitä mamu-jätkiä lorvimassa Stellan käytävillä. Pankkiautomaatin edessä ja peliautomaattien lähellä. Kulttuuri alkaa rikastumaan.
Taavitsainen joutaisi Irakiin.
Näyttää muutenkii olevan vartioita pilvin pimein Stellassa ni joutuuvat nyt ihan oikeisii töihi sit paimentaessaa näitä partalapsosia et osaavat käyttäytyä ja eikä nyt olla aavikolla vuohien parissa.
Johan siellä nyt elämöi sellanen nuorista arabinulkeista koostuva porukka, joka istuu siellä päivät pitkät, pitää hirveetä mökää ja myöskin huutelee ohikulkeville teinitytöille. Osa on vielä teinejä itsekin, mutta osa on kyllä jo isoja parikymppisiä nuoria miehiä. Mutta se ei estä heitä huutelemasta ja viheltämästä 13-15v teintytöille.. Eiköhän tätäkin ihanaa monikulttuurisuutta ole luvassa lisää kun vastaanottokeskus aloittaa.
Mitä arabeja? Milloin Mikkeliin on arabeja tullut?
Mitä nulkkeja he muka ovat. Asiallisesti käyttäytvät.
Tänään vartijat,joista muuten oli maahanmuuttaja taustainen,poistivat Stellasta 2 juoppoa. Kyllä näistä juopoista osa voi arvaamattomia,toisin kuin mainitsemasi "arabinulkit."
Ai ettekös te irakilaset sitten ole arabeja??? Niin no sähän sen tiedät..
Irakilaiset ovat arabeja,mutta eivät he tulleet tänne.
Jos Stellan mamunuorukaiset ovat arabeja, niin sitten ovat.
Eivät tulleet tänne? Ovatko siis olleet täällä aikojen alusta saakka?
Pitääköt osuus-kauppa sit huolen asiakkaista ettei sinne beduiinit sadoittain jumiudu aikaasa tappaa ja kiusaamaa maksavia asiakkaita.
Sehän olis,kun beduiinit laittais telttakylän pystyyn keskelle Stellaa.
Niin, onko tuo nyt sitten jotenkin pahempi asia kuin se, että siellä on 100 teiniä räkimässä pitkin oven edustaa, ja loput sisällä räpeltämässä puhelinta porukassa?
Kyllä se on huomattavasti pahempi asia.
Tuskin nää kotimaiset teinit iha naisten iholle käy kiinni Ja huutele pikkulapsille "I love you" mitä nyt tapahtunut ympäri Suomea ko allahi määränny et pikku lapsi on valmis seksuaaliseen kanssakäymisee.
http://www.patriootti.com/kolme-maahanmuuttajaa-huumasi-ja-raiskasi-suomalaislapsia/
Tällaisia velikultia.
Valituksia poliitikoille?
https://www.youtube.com/watch?v=3KSJY0c8QWw
" Niin, onko tuo nyt sitten jotenkin pahempi asia kuin se, että siellä on 100 teiniä räkimässä pitkin oven edustaa, ja loput sisällä räpeltämässä puhelinta porukassa? "
Tää on aina yhtä ihmeellistä. Jos suomalaiset teinit käyttäytyy huonosti, niin miten sillä voidaan oikeuttaa se että arabit tai somalit ahdistelee naisia tai teinejä. Tai jos suomalaisetkin raiskaa, niin se on joku puolustus sille, että tietysti ilmansuunnasta ja kulttuurista tulevat raiskaa tilastojen mukaan vieläkin todennäköisemmin. Tämä on sitä suvakkien ja feministien logiikkaa joka ei tavallisille suomalaiselle miehelle vaan avaudu. Ja nyt varmaan joku tulee kertomaan miten olen rasisti ja juntti...
No sieltä tuli taas oikein perinteinen äärioikeiston äänenkannattajan kommentti. Olisiko syytä perehtyä ensin vähän erilaisiin kulttuureihin, ennen kun alat leimata ihmisiä raiskaajiksi ja ahdistelijoiksi? Ai niin kun sinä tiedät ihan opiskelematta ja keneltäkään kysymättä kaiken. Älä vaan missään nimessä ainakaan tutustu keneenkään suomen ulkopuolelta! Ties vaikka tajunta räjähtää ja homaat olleesi väärässä koko elämäsi. Nehän onkin ihan samanlaisia ihmisiä kuin sinä!
Teillä (sinulla enimmäkseen) on unelma, niin oli sillä saksalaisellakin kaverilla jolla oli ne hassut viikset, eikä sekään kovin hyvin päättynyt.
Pidä sinä vaan omat unelmasi siellä pääsi sisällä. Suomessa on oma laki ja jokaiselle rikokselle on määrätty myös seuraamukset. Jos ongelmia ilmenee, ne käsitellään suomen oikeuslaitoksessa, tai vaihtoehtoisesti rikokseen syyllistynyt lähetetään kotimaahansa tuomittavaksi.
Syyllistyt kirjoittelullasi kiihottamiseen kansanryhmää vastaan, mikä on suomen rikoslaissa rangaistava teko. Suosittelen lopettamaan tähän paikkaan.
10 §
Kiihottaminen kansanryhmää vastaan
Joka asettaa yleisön saataville tai muutoin yleisön keskuuteen levittää tai pitää yleisön saatavilla tiedon, mielipiteen tai muun viestin, jossa uhataan, panetellaan tai solvataan jotakin ryhmää rodun, ihonvärin, syntyperän, kansallisen tai etnisen alkuperän, uskonnon tai vakaumuksen, seksuaalisen suuntautumisen tai vammaisuuden perusteella taikka niihin rinnastettavalla muulla perusteella, on tuomittava kiihottamisesta kansanryhmää vastaan sakkoon tai vankeuteen enintään kahdeksi vuodeksi.
Asiallinen vastakommentti. Tuossahan voisi olla jo poliisille tutkintapyynnön tekemisen paikka. Aika voimakkaasti tälläkin palstalla luodaan uhkakuvia ja kiihotetaan maahanmuuttajia vastaan. Poliisi varmasti mielellään tutkii tämän asian perin pohjin.
välillä niin järkesikin toimisi paremmin. Nyt vaikutat pelkältä palstapelleltä.
Ai onko uutisten linkittäminen ja niiden kommentointi rikos? Onko rikos kertoa tilastotieto, että Lähi-Idästä tai Afrikan sarvesta kotoisin oleva mies raiskaa 13 kertaa todennäköisemmin kuin kantasuomalainen mies? Siinäpähän teet rikosilmoituksen! Haaahaaahhaaahahhahhaa
Tosin sinun mielestäsi minä varmasti olenkin suurempi rikollinen kuin teinityttöä ahdisteleva turvapaikanhakija mies...
Tiedät itsekin syyllistyneesi kiihottamiseen kansanryhmää vastaan, keräämällä linkkejä ainoastaan tietyn uskonnon edustajien tekemistä rikoksista ja julkistamalla niitä täällä, vaikka meillä on myös suomalaista kantaväestöä, joka myös syyllistyy vastaaviin rikoksiin. Kysymyksessä on selvästi rikos, koska toiminnallasi on selvä päämäärä, islaminuskoisten mustamaalaaminen, mikä täyttää selvästi yllämainitun rikoksen tunnusmerkistön.
Jos kuvittelet olevasi piilossa tuon nimimerkkisi takana, niin voin kertoa, että sijaintisi on erittäin helppoa selvittää suomi24:n ja poliisin yhteistyönä. Et ole aivan niin anonyymi kuin kuvittelet olevasi.
kansanryhmää vastaan, tästä kanssa kyttäjuttu: http://yle.fi/uutiset/maahanmuuttajien_korkeaan_raiskaustilastoon_ei_loydy_yhta_patevaa_syyta/7877771
SiinäSinulle tee myös rikosilmoitus Ylestä, Iltalehdestä, Iltasanomista, Helsinginuutisista ja muista medioista samalla. Nämähän ovat julkaisseet useita uutisia siitä miten turvapaikanhakijat ovat ahdistelleet tyttöjä ja naisia, ja miten ulkomaalaisten, erityisesti Lähi-Idästä ja Afrikan sarvesta tulevien, osuus raiskaustilastoissa on suhteettoman korkea. Tästähän on keskusteltu tv:ssäkin mm. Enbuske Linnanahteessa ja A-Studiossa. Tee myös rikosilmoitus näistä toimittajista. Kiirehdi jo tänään poliisilaitokselle tekemään ilmoitus! Tosin voi olla että niillä on tärkeämpääkin tekemistä kuin kuunnella jonkun mielensäpahoittajan aiheetonta valitusta.
kaheli juttujensa perusteella arvioiden, että saattaa se sen tehdäkin, vieläpä ihan yllyttämättä.
Tästä voi unelmamieli tutustua tähän Irakin kulttuuriin:
http://www.hs.fi/ulkomaat/a1394252735768
He valmistelevat lakialoitetta naimisiinmenosta 9-vuotiaiden kanssa. Mulla loppu kulttuurien yhteensovitus viimeistään tähän paikkaan. Lapseton nimimerkki umpimieli voi jakaa sitä omaa hanuriaan heille, jos lastani lähelle tulevat laitan vyön syöttäjään saman tien.
Hyi helvetti,nehän on ihan sekasin. Tommosia saastoja täällä Suomessa.
Niin, miten tää liittyy Suomeen ja Suomen laidansäädäntöön. Esim Meksikossa ja Vatikaanissa on ns suojaikä 12 v. Aika paljon käy suomalaisia lapsiperheitä Meksikossakin lomalla talviaikaan. Siellä ne paikalliset sedät kiikareiden kanssa kyttää jokaista vähintään 12 v tyttöä josko siitä saisi petiseuraa seuraavaksi yöksi. Kumma homma, että tämä ei ole ongelma matkustaa tälläiseen maahan.
Heh..no nämä eivät ole lomailemassa vai olenko käsittänyt väärin?
Vatikaanissa ei kai asu lapsia, joten mistä repäisit ton suojaikärajan?
Ja kun suomen suojaikäraja on 16v, niin suomalaisen matkustaessa ulkomailla suomalaiseen pätee suomen suojaikäraja. Jos kosket espanjassa 12v henkilöön, niin saat suomessa tuomion seksuaalisesta hyväksikäytöstä. Eli suomen laki sitoo suomalaista riippumatta siitä mikä ikäraja on maassa mihin matkustat.
Kyllähän ulkomailla mennään kyseisen maan lainsäädännön mukaan. Jos yhdysvaltalainen syyllistyy murhaan Suomessa, niin onko tuomio suomalainen elinkautinen (noin 15 v) vai oikea elinkautinen tai jopa kuoleman tuomio niin kuin jenkeissä tuppaa käymään? Lisäksi Suomen tuomioistuimella ei ole tuomiovaltaa suomalaisten ulkomailla tekemiin rikoksiin.
Kun nyt satun lukemaan muitakin lehtiä kuin Seiskaa, niin satun tietämään, että Vatikaanissa on 12v suojaikä. Jos et usko, kvg.
Suomen laki :
10 §
Kiihottaminen kansanryhmää vastaan
Joka asettaa yleisön saataville tai muutoin yleisön keskuuteen levittää tai pitää yleisön saatavilla tiedon, mielipiteen tai muun viestin, jossa uhataan, panetellaan tai solvataan jotakin ryhmää rodun, ihonvärin, syntyperän, kansallisen tai etnisen alkuperän, uskonnon tai vakaumuksen, seksuaalisen suuntautumisen tai vammaisuuden perusteella taikka niihin rinnastettavalla muulla perusteella, on tuomittava kiihottamisesta kansanryhmää vastaan sakkoon tai vankeuteen enintään kahdeksi vuodeksi.
Varatuomari Helena Molander Lasten perusoikeudet ry:stä sanoo, että monille on yllätys, että ulkomailla tapahtuvista seksuaalirikoksista voi saada tuomion Suomessakin.
Marraskuussa 2005 miehelle luettiin Suomen rikoshistorian raskaimmat pedofiliasyytteet Kouvolan käräjäoikeudessa. Oikeudenkäyntiaineisto julistettiin salaiseksi 40 vuodeksi. Salaamisperusteena olivat myös kaksi videokasettia, valokuvat ja cd-levy. Ne sisältävät kuvamateriaalia, jossa näkyy lapsia sukupuoliyhteydessä, siihen rinnastettavassa seksuaalisessa kanssakäymisessä tai muuten sukupuolisiveellisyyttä loukkaavalla tavalla. Myös poliisin esitutkintapöytäkirja syytetyn päiväkirjamerkintöineen jää salaiseksi. Aineisto sisältää tietoja rikoksiin liittyvistä homobaareista ja hotelleista, ulkopuolisista ihmisistä sekä lapsille maksetuista korvauksista ja lasten saatavuudesta.
Epäilty myönsi käyttäneensä hyväkseen noin 250 poikaa Thaimaassa. Mies istui tuossa oikeudenistunnossa lähes hievahtamatta paikoillaan kasvot paperiarkkia vasten painettuna tuomarin salliman kuvaushetken ajan ja vielä sen jälkeenkin.
Syyttäjä vaati rangaistusta 43 törkeästä lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä, 47:stä lapseen kohdistuvasta haureudesta ja 73:sta seksuaalipalveluiden ostamisesta nuorelta. Miestä syytettiin myös sukupuolisiveellisyyttä loukkaavan materiaalin hallussapidosta ja levittämisestä.
Tuomio annettiin kansliapäätöksenä 2.12.2005. Tuomiolauselma: Kouvolan käräjäoikeudessa tuomittiin kuusankoskelainen XXXX XXXXX 11 vuodeksi vankeuteen Thaimaassa tehdyistä seksuaalirikoksista.
Tuomiolauselmassa olevien rikosten nimikkeet ja lukumäärät ovat rankimmat, mitä Suomessa on seksuaalirikosten osalta koskaan käsitelty.
Rikosten uhrit olivat tekoaikaan pääosin 12-13 vuoden ikäisiä poikia. Kuusi pojista oli enintään kymmenen vuoden iässä.
Tässä yksi esimerkki sulle, miten suomessa tuomittiin vaikka rikokset tehtiin thaimaassa.
Tämä sen takia, että henkilöä ei ole voitu luovuttaa tuomittavaksi Thaimaaseen, koska kyseisistä rikoksista olisi saatettu tuomita kuolemaan. Suomen laki estää luovuttamisen.
Älä nyt jauha paskaa. Mene panemaan ulkomaille alle 16 vuotiasta ja kerro sit suomessa poliisille asiasta. Kokeile vaikka Saksassa, siellä ei ole kuolemantuomiota.
Ikärajoja Euroopassa
14 vuotta: Albania,[6] Bulgaria,[7] Italia,[8] Itävalta,[9][10] Kroatia,[11][12] Liechtenstein,[13][14] Montenegro, [15][16] Saksa,[17] Serbia,[18][19] Unkari,[20] Viro.[21]
15 vuotta: Färsaaret,[22] Islanti,[23] Puola,[24] Ranska,[25] Romania,[26] Ruotsi,[27] Slovakia,[28] Slovenia,[29] Tanska.[30]
16 vuotta: Espanja,[31][32] Latvia,[33] Norja,[34] Suomi,[35] Sveitsi.[36]
17 vuotta: Irlanti.[37]
Huomattavaa on, että Suomen kansalainen joutuu noudattamaan ulkomailla ollessaan sekä Suomen että kyseisen ulkovallan seksuaalirikolainsäädäntöä. Näin täysikäisen harjoittama seksuaalisuus alle 16-vuotiaan kanssa on aina rikollista
: http://naamapalmu.com/file/10291
USA:kin voi saada murhasta 15-17, mutta jos tilaat murhan,palkkaat jonkun kaverin,kaverin tappaaman jonkun,niin silloin tulee elinkautinen.
Jenkin tekemä murha Suomessa menee siis Suomen lakiaen mukaan. Eli 15,mutta istuu puolet.
Kävin eilen Leppävaaran Sellossa. Olin siellä kolmisen tuntia ja näin kauheasti ulkomaalaiselta näyttäviä henkilöitä, myös näitä uusia tulijoita. Kukaan ei huutanut kelleen mitään. Vain kerran näin kolmen tumman miehen hymyillen katsovan todella kaunista vaaleaa naista. Älkää pelätkö, älkääkä kivittäkö ketään syytöntä! Eikös suomalaiset ole oikeudenmukaisia?
ILMIÖ Valtuutetut peräänkuuluttavat valistusta. Useat naiset kertovat ahdistelusta.
Vantaan vastaanottokeskusten turvapaikanhakijoista koostuvat miesporukat herättävät turvattomuutta Aviapoliksessa. Kaupunginvaltuutettu Maija Hurri (kd.) toi asukkaiden huolen esille hiljan valtuustoinfossa.
– Olen kuullut useilta kuntalaisilta, että Aviapoliksessa ollaan huolissaan alaikäisistä tytöistä. Vanhemmat eivät enää uskalla laskea heitä yksin Jumboon, koska siellä miesjoukot ovat heitä piirittäneet ja jututtaneet. Vanhemmat pelkäävät, että jotain ikävää voi sattua.
Hurrin tiedossa ei ole, että tyttöihin olisi käyty käsiksi. Seudulla liikkuvat miesjoukot aiheuttavat kuitenkin pelkoa.
– On tehtävä jotain, jottei ikäviä yhteentörmäyksiä tapahdu kantaväestön kanssa. Turvapaikanhakijoita on valistettava kulttuuristamme ja tasa-arvosta.
Aviapolis – Asukkaiden alue -Facebook-ryhmää ylläpitävä valtuutettu Jaana Huhta (vihr.) kertoo, että aihe on nostattanut netissä osin yliampuvaa keskustelua. Hänestä kantaväestöllekin tulisi antaa valistusta turvapaikanhakijoista ja eri tahojen yhteistyötä pitäisi lisätä tilanteen rauhoittamiseksi.
– Kotouttaminen on kaikkien yhteinen asia. Jos turvapaikanhakijat kohtaavat vain inhoa, kynnys toimia ikävällä tavalla madaltuu.
Nimettömänä pysyttelevä asukas kertoo, että ilmassa on suoranaista hysteriaa. Hänen mukaansa kansalaiset ovat vakavissaan perustamassa kodinturvajoukkoja naisten ja lasten turvaksi ja järjestämässä tytöille itsepuolustuskursseja. Asukkaan mukaan lukuisat, usein alaikäiset, naiset ovat kertoneet netissä kokeneensa ahdistelua.
– On kourittu, huudeltu, ahdisteltu sanallisesti. Jotkut kertovat, että heitä on seurattu Jumbossa miesporukalla ja kaupassa on ehdoteltu. Itseäni on videokuvattu ulkona.
Olisit käynyt Jumbossa.
Syytöntä? Uskonnonvarjolla toimivat pedofiilit ovat sinusta syyttömiä?
Syytön, kunnes syyllistyy rikokseen ja on tuomittu oikeudessa. Vai onko kantasuomalainen pedofiili, joita muuten riittää Mikkelissä, syyllinen pedofiliaan vaikka istuisi kotonaan ja katsoisi telkkaria. Suomessa ei syyllisty rikokseen vaikka se olisi jo ajatuksen tasolla.
No näinhän se on, koska Suomessakin on pedofiileja ja raiskaajiakin, niin turvapaikanhakijoiden ja mamu-ukkojen ahdistelusta ja heidän lukumääräänsä nähden lukuisista raiskauksista ei siis saisi puhua, vaan niistä pitää vaieta ja hiljaa hyssytellä, koska muuten on rasisti tai peräti natsi.
Suvaitsevaiset ovat kylmiä ihmisiä, jotka ei lämpene kuin näille Lähi-Idän ja Afrikan ihmeille. Suvaitsevaista ei kiinnosta suomalaisten lapsien, nuorten tyttöjen ja naisten joutuminen turvapaikanhakijoiden ahdistelemiksi. Suvaitsevaiselle ei ole mitään merkitystä sillä, jos joku teinityttö ahdistuu ja saa ikuiset traumat näistä tilanteista. Ei myöskään haittaa, jos ennen niin turvallisessa pikkupitäjässä ei uskalleta enää kaupungille turvapaikanhakijoiden takia. Suvaitsevainen tuntee empatiaa raavasta irakilaista kohtaan, mutta empatia ei enää riitä nuorelle valkoiselle tytölle, joka itkee kun on juuri joutunut kyseisen irakilaisen ahdistelemaksi.
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/pakolaisinfo-kulttuurien-tormaaminen-on-jo-todellisuutta-suonenjoella/2150165?pwbi=1be37ee16cd24f092e569e5cf46ceca7
Kuka oikeasti uskoo, että nämä kotoutustoimet muokkaavat näiden hakijoiden suhtautumista naisiin ja lapsiin. Miettikääpä omalle kohdalle. Yhtäkkiä teidän pitäisi muuttaa Irakiin ja kotoutua irakilaisten tapoihin. Tasa-arvo lähtisi ensimmäisenä.
https://www.youtube.com/watch?v=Nn2otGYLDmw
Maahanmuuttaja puhuu tällä videolla kauniita sanoja suominaisesta.
Jälkimmäinen mamu tuntui olevan fiksumpi.
Muutamia kertoja Helsingissä itäkeskuksessa pyörineenä olen huomannut, että oikeastaan mikään muu ei ole muuttunut kuin se, että vastaan tulee enemmän aasialais, intialais, arabi ja afrikkalaisporukkaa. Itseasiassa meininki alkaa näyttää aika paljon samalta kuin esim. Lontoossa tai vaikkapa Berliinissä.
Englannissa ja saksassa maahanmuuttajat otetaan hyvin vastaan, koska saadaan lisää työvoimaa ja sitä osataan käyttää eduksi. Saksassa etenkin autoteollisuus on osannut käyttää tätä lisätyövoimaa menestyksellä. Voisiko itä-suomessa tämän porukan valjastaa vaikkapa bio-polttoaineeksi kelpaavan metsäjätteen keräämiseen? Siihen hommaan tarvitaan kauheasti työvoima. Metsään ei kannata jättää enää hyötykäyttöön kelpaavaa jätettä maatumaan. Suomen omavaraisuus polttoaineiden suhteen voisi olla ihan eriluokkaa kuin se on nyt. Eurooppaan voisi alkaa vaikkapa myydä bio-polttoiaineita isossa mittakaavassa, jos meillä olisi enemmän työvoimaa.
Tottakai pitää ottaa huomioon, että myös maahanmuuttajat syyllistyvät toisinaan rikoksiin, mutta niin tekee mikkeliläiset itsekin. Nahistaan raveissa ja tapellaan nakkarin jonossa, toisinaan ammuskellaan torilla. Ajetaan ylinopeuksia ja toisinaan kännissä. Sitten tapellaan kodeissa ja naapurit soittavat poliisia paikalle. Myös pyörä ja autovarkaudet onnistuu mikkeliläisiltä ihan omin voimin, samoin kuin ilkivalta ja seksuaalirikokset. Jotenkin kummallisesti poliisilla riittää työtä, vaikka ei olisi yhtään maahanmuuttajaa missään.
Ihan turha meidän on alkaa osoitella erinäköisiä ihmisiä sormella, ei olla yhtään sen parempia itsekään.
Mutta kun se idea on juuri siinä, että kun noita pahantekijöitä on jo omasta takaa, niin ei niitä enää tarvita lisää tänne.
Ja on aika ymmärrettävää että suomessa syntynyt suomalainen tekee myös rikoksia. Olisi aika outoa jos niin ei olisi.
Tehköön arabit siellä omassa maassaan.
Tuossapa se olennainen tieto on, Lähi-Idästä ja Afrikan sarvesta tulevat pakolaiset raiskaavat 13 kertaa todennäköisemmin kuin kantaväestöön kuuluva (ilmeisesti puhutaan miehistä). Tässä lähestymistavassa on se periaatteellinen ongelma, että todennäköisyydet eivät raiskaa , vaan ihmiset.
Vaikka tuo pitäisikin paikkaansa, että tuolta alueet tulevat raiskaavat 13-kertaisella todennäköisyydellä, on heidän lukumääränsä Mikkelissä verrattuna kantaväestön miehiin edelleen huomattavan pieni. Oletetaan, että Mikkelissä asuisi 15 000 aikuista miestä, niin on edelleen huomattavasti todennäköisempää, että raiskaukseen syyllistyy kantaväestöön kuuluva mies. Ja yksityisen ihmisen hengelle edelleen suurimman riskin asettaa rattijuopot. Milloinkohan rattijuoppoja kohtaan nousee lähes kansanliike. Taitaa tuo rattijuoppous liipata turhan läheltä näitä mun palstan rasisteja.
Ei nyt oikein mene kutiinsa. Eli se, että kantaväestöön kuuluva tekee rikoksia, on nyt hyyssäilyn syy sille, että tänne pitäisi ottaa kymmeniätuhansia mamuja, joissa tuon rikoksen todennäköisyys on yli 13 kertainen? Tällä tavallako se rikollisuus vähenee? Otetaan vain enemmän riskialtista sakkia sisään?
Sulle taitaa olla turha vastailla mitään, kun et ymmärrä lukemaasi. :D
Tässä olisi vanha ketju, jossa on lueteltuna Etelä-Savon käräjäoikeuden tuomitsemat seksuaalirikokset vuodelta 2011.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/10529252/etela-savon-raiskausrikokset
Kuinka ollakaan tuomituista joita on 7, vain kaksi on suomalaisia, vaikka Etelä-Savon maahanmuuttajaväestö on todella pieni verrattuna moneen muuhun maakuntaan.
Tuosta voisi päätellä sen, että Mikkelissä suomalainen mies ei syyllisty raiskauksiin yhtä usein, kuin ulkomaalainen.
Kuka tahansa voi tilata käräjäoikeudelta kopiot ratkaistuista jutuista. Ei kun tilauksia menemään, niin saatte tietää viime vuoden raiskaajien nimet ja tehdä päättelyt syyllisten kansalaisuuksista. Saa nähdä minkä nimisiä tuomittuja tulee olemaan tämän tai oikeastaan ensivuoden(tuomioiden hitaudesta johtuen) raiskauskeisseissä.
Kyllä suurimman uhan yksityisen ihmisen hengelle aiheuttavat
juopot,hörhöt,varttihullut,mielenterveys ongelmaiset.
Huumausaineiden vaikutuksem alaisena ajaminen(mukaan luettuna erilaiset lääkkeet)aiheuttavat rattijuoppoja suuremman uhan liikenteessä.
Onko nämä suvakit oikeesti noin tyhmiä, vai heittäätyykö ne tahallaan ääliömäiseksi hölmöiksi, kun kynsin hampain pitää puolistaa elintasoloisia.
Suvaitsevaiset yksinkertaisesti ihmisyyden nimissä ummistavat korvansa ja silmänsä ihmisiä vastaan tehtäviä rikoksia kohtaan. Paradoksaalista. Ei hallitsematon maahanmuutto ole kenekään etu, silti kantasuomalaisia syyllistetään koko ajan rasismista, koska on selvää että uudet tulijat eivät tänne kunnolla sopeudu tai työllisty. Suurella enemmistöllä on merkiitäviä vaikeuksia, toki joku aina onnistuu. Se nyt ei vaan riitä.
Ei suvakit lue tilastoja. Ihan sama mitä linkkejä tänne laitatte, eivät he lue niitä. Suvakkina syntyy, suvakkina elää ja suvakkina kuolee.
Historia tulee heidät raskaasti tuomitsemaan.
Historia tuomitsee Hitlerin teot ja historia tulee tuomitsemaan myös Merkelin teot. Hitlerilläkin oli jostain syystä lämpimät välit muslimeihin, olihan muslimeille natsi-Saksan armeijassa omat joukotkin. Hitlerin mielestä islam on erinomainen uskonto, varsinkin sotimisen kannalta.
Jännä muuten miten nykyään vasemmistolaiset monikultturistit ovat muslimien ylimpiä ystäviä ja yhdessä kritisoivat juutalaisia ja Israelia.
Youtubessakin oli testi missä Yhdysvalloissa mies esiintyi kahden eri lipun kanssa yliopistoalueella. Ensin oli Isiksen lippu. Kukaan ei välittänyt oikein mitään, mutta muutama sanoi olevansa samaa mieltä isiksen sanomasta. Seuraavaksi oli vuorossa Israelin lippu. Luvassa oli haistattelua ja keskisormen näyttelyä usealta eri taholta.
https://www.youtube.com/watch?v=wOHJ06bsSow
Kyllähän noita israelilaisia on syytäkin kritisoida. Ei taida löytyä maan päältä paljoa murhanhimoisempaa porukkaa joka väittää toimivansa Jumalan valittuna kansana. Palestiinalaisia syyttömiä naisia ja lapsia tappaa viikottain ilman syytä. Onneksi USA:n alkaa pikkuhiljaa laittamaan stoppia Israelin nykyajan hirmuteoille. En todellakaan ole mikää islamin kannattaja, mutta Israelin ja juutalaisten toimet ovat aivat samalla viivalla jihadistien kansaa. Olen aivan varma, että Israelin armeijan hirmuteot synnyttävät toisen intifadan ja silloin alkaa todellinen verilöyly jossa henki ei paljoa paina.
Viime talvena sai havaita Thaimaassa, että israelilaiset nuoret miehet olivat ylivoimaisesti suurimpia kusipäitä. Kaikki vihasi niitä, muista turisteista paikallisiin.
Vasemmistolainen maailmanparantaja tarttui syöttiin. Kai kaapistasi löytyy palestiinalaishuivi ja hamas on mielestäsi ihmisoikeusjärjestö.
Kukakohan siellä Israelin ja Palestiinan alueella käyttää lapsia ihmiskilpenä? Olisiko kenties rauhanjärjestö Hamas. Tuo on täyttä paskapuhetta, että Israel tappaisi naisia ja lapsia syyttä viikoittain, mutta eihän todisteita tarvitakaan, kun jotkut kritisoivat Israelia pää punaisena aatteen väristä.
Konflikteihin kun yleensä tarvitaan aina vähintään kaksi osapuolta. Molemmat ampuu toistensa puolelle raketteja, mutta Israelilla sattuu vaan olemaan paremmat varusteet. Kummallakaan ei ole oikeutta ammuskella raketteja siviilikohteisiin, mutten ymmärrä miksi vain Palestiina saisi raketteja ampua, kun sehän on Lähi-Idässä suorastaan ihmisoikeus, että kuka vaan saa raketteja ampua.
Joka puolella Eurooppaa vihatuimmat kansanryhmät tulevat Lähi-idästä ja kyseessä eivät ole israelilaiset, vaan nimenomaan tännekin tulevat irakilaiset, afghaanit ynm.
ja vihansa he ovat ansainneet aivan omalla huonolla ja osin myöskin rikollisella käytöksellään. Todistetusti myös rasismi on suurinta muslimimaissa.
Kumpikohan olisi pelottavampaa? Stellaan tulisi iso joukko irakilaisia? vai iso joukko israelilaisia? Älykkäät tietävät oikean vastauksen ja ei tuohon oikeaan vastaukseen itseasiassa paljoa älyä vaadita.
Satun kyllä olemaan vankkumaton kokoomuslainen. Israelin armeijan toimet ovat täysin ylimitoitettuja ja kohdistuvat erittäin epätarkasti mihin. Israelin toimet on tuomittu jo kauan ympäri Eurooppaa, Suomessakin ainoat ymmärtävät ovat KD. Totuushan kuitenkin se, että Israel ryösti maat palestiinalaisilta. Uskoisin, että rauha alueella saadaan kun palestiinalaiset saavat oman valtion. Olen itse törmännyt maailmalla moniin israelilaisiin ja islaminuskoisiin ja kyllä kusipäisyydessä israelilaiset ovat vieneet ylivoimaisen voiton. Israel ei olisi yhtään mitään ellei USA heitä aseistaisi ja tukisi. Valtiona täysin merkityksetön sotaisa roistovaltio joka pitäisi poistaa maailman kartalta, kukaan ei jäisi kaipaamaan paitsi Päivi Räsänen
Niin no, kyllähän te muslimit vihaatte Israelia. Kaikkihan sen tietää.
PS. Syyllistyit juuri itse kiihottamiseen kansan ryhmää vastaan!!!!
LIFEINPRISMA trollaajalta ei löydy ymmärrystä suomalaisille syrjäytyneille tai ongelmaisille ihmisille, kuten mielenterveys- tai päihdeongelmaiset. Mutta sen sijaan hän toivottaa tänne tervetulleeksi kaikki mahdolliset afrikkalaiset ja muslimit ja ummistaa silmänsä kaikilta mahdollisilta ongelmilta joita he tuovat mukanaan. Ja jos joku näistä puhuu niin on heti rasisti tai natsi. Itseasiassa veikkaan että tuon trollin takana on joku mamu joka vihaa suomalaisia.
Missä kohtaa olen toivottanut tervetulleeksi kaikki mahdolliset afrikkalaiset ja muslimit? Näytä ne viestini,joissa olen ummistanut silmäni kaikilta mahdollisilta
ongelmilta,mitä he mahdollisesti tuovat mukanaan.Mielestäni en ole missään viestissäni syyllistynyt kumpaakaan.
Ymmärrystä löytyy kyllä suomalaisille syrjäytyneille,mutta ei välttämättä ongelmille,jotka ovat itseaiheutettuja.
Ja voin olla trolli ja trollata tätä keskustelu,jos niin välttämättä haluat.
"Trollin takana,mamu joka vihaa suomalaisia." Ja minkähän maalainen olisin?
Oisinkohan vaikka Britti,jenkki,tai kanadalainen. Vai pitäisikö minun sittenkin olla muslimi? Hmmm,onpa vaikea valinta. Olenkin Intiaan muuttaneiden Britti iso-isovamhempien jälkeläinen,eikö kuullostakin tarpeeksi jännältä ja eksoottiselta.
Nimimerkkini juontuu yhdestä toisesta keskustelusta,jossa mainittiin Prisma ja Prismassa on kivaa haahuilla tuntikaupalla.Ja saatan jonkun mielestä elää omassa pikku prismassani.
Totta,suvakithan uhkailee polisilla, jos pakolaisista kirjottaa mitään negatiivistä. Suomalaisia saa haukkua mitä törkeimmin, miksi moinen viha kotimaan ihmisiä kohtaan.
Miksipä ei? Ainakin itsellä täysin nollatoleranssi kaikkeen ulkomaalaisia kohdistuvaan aiheettomaan rasismiin. En esim hyväksy missään tapauksessa yleistyksiä, että kaikki muslimit ovat tulleet Suomeen raiskaamaan ja ovat täällä elintason takia. Olen myös valmis puolustamaan näkökantojani kaikilla keinoilla mitä tilanne vaatii. Jos rasistirassukkalla pitää luututa lattiaa, niin olen sen valmis tekemään jos muu ei auta.
Voi taivas,suvakkiparka menettää järkensä.
Ehdottoman samaa mieltä. Kaikki rasistiset ja tiettyihin etnisiin ryhmiin kohdistuvat yleistävät vihapuheet ja rasistiset lausunnot pitää kitkeä vaikka väkisin. Niillä ei ole mitään tekemistä ilmaisunvapauden kanssa vaan ovat lähinnä kiihottamista kansanryhmää vastaa mikä on yksiselitteisesti kriminalisoitu.
Lisäksi pitää todeta, että tälläiset puheet horjuttavat Suomen mainetta merkittävästi ulkomailla, haitaten tutkitusti mm. investointien saamisessa Suomeen.
Itse olen myös valmis toimimaan yleistäviä viha- ja rasistisia puheita vastaan, vaikka se vaatisi voiman käyttöä. Saattaa olla, että nämä rasistirassukat eivät muuten usko kuin riittävällä asian painottamisella.
Jos on erimieltä suvakin kanssa se ei ole rasismia tai miellä se miten tahdot. Jos pakolaisia ei haluta tänne niin niitä ei haluta. Itke potki tai kuse housuusi mutta niin on.
Koita urpo myös käsittää että sulla ei ole millä pullistella. Tosipaikka kun tulee niin juuri tuollaiset paskovat housunsa ensimmäisenä.
Mutta juutalaisiin ja israelilaisiin saatte yhdessä muslimien kanssa käyttää yleistyksiä, ilman että kyseessä olisi kiihottaminen kansanryhmää vastaan. Olette suvakit aivan yhtä pahoja, kuin natsitkin, ellette vielä pahempiakin..
Ja onhan se tosiaan nähty muissa kaupungeissa, kuinka väkivaltaisia suvakit ovat, kun ei tarvitse edes sanoa tai tehdä mitään, niin suvakeilla on oikeus pahoinpidellä toisinajattelijoita. Tuntuu siltä, että suvakit ovat tosiaankin taantuneet väkivaltaisuudessaan ihannoimiensa muslimien tasolle. Muslimimaissa kun on totuttu riidat ratkaisemaan voimakeinoilla puhumisen sijaan. Tervetuloa sivistys vaan Suomeenkin, sillä sivistyshän kaikkien tietojen mukaan on nimenomaan mm. Irakista kotoisin..
"Kaikki maahanmuuttajat ovat tuijottajia ja raiskaajia"???
Kaikki kantasuomalaiset pahoinpitelevät vaimojaan ja raiskaavat lapsiaan. Kaikki kantasuomalaiset ajavat kännissä ja aiheuttavat onnettomuuksia. Tulee ruumiita ja vammautuneita.
Kaikki kantasuomalaiset tekevät talousrikoksia. Euroja pimitetään tileille veroparatiiseihin. Urakoitsijoilla teetetään pimeitä keikkoja ilman kuitteja.
Kaikki suomalaiset ovat umpeutuneita juntteja, joiden olisi syytä avata ikkunat Eurooppaan. Näkisi muutakin kuin oman peränsä.
Saa valita vapaasti.
On kyllä tosi älytöntä keskustelua. Ei hitustakaan järkeä.
Ja olet sitä mieltä että tuota lajia ei ole tarpeeksi kun haluat vielä pakolaisia maahan?
Pitää olla sokea, jos ei huomaa ulkomaalaistaustaisista, pääasiassa muslimeista, aiheutuvia ongelmia. Joku voisi kutsua tyhmyydeksikin.
Rasistikortti on nykyisin liian helposti vedettävissä. Kyse on faktoista, joihin tulisi herätä. Niiden hyväaikeisten, töihin välittömästi pyrkivien pakolaisten tai maahanmuuttajien kotiuttamiseen ei varmasti ole kovin monella kielteistä asennoitumista.
Se negatiivisuus ilmenee arjessa jo ihan katukuvasta; ala-arvoista huutelua lapsista aikuisiin. Suorastaan eläimellistä. Jos tätä ette PK:n ulkopuolelta liikaa vielä löydä, käykäähän esimerkiksi Vantaalla tai Itä-Helsingissä - Suomen kulttuurikehdoissa.
Vaikka itse vastustan väkivaltaa kategorisesti, yleistävien rasististen vihapuheiden esittäjien osalla olisin varmaankin valmis tekemään poikkeuksen, etenkin jos maahanmuuttajien fyysiseen koskemattomuuteen puututaan ilman syytä yksityisten henkilöiden toimesta. Itseään saa ja pitää puolustaa kaikkia vastaan järjellisessä määrin. Mutta jos joku maahanmuuttaja nyt sattuu huutelemaan hävyttömyyksiä naiselle tai tytölle, ei se vielä oikeuta käymään huutelijan kimppuun fyysisesti. Jos näkisin tälläisen tilanteen, että maahanmuuttajan tai kantasuomalaisen kimppuun hyökätään ilman syytä, olen itse valmis vastaamaan väkivaltaan väkivallalla. Sen verran suuremmalla voimalla, että hyökkääjä älyää perääntyä.
En luonnollisesti hyväksy maahanmuuttajien enkä muidenkaan rikollisuutta, oli se sitten mitä tahansa. On selvää, että maahanmuuttajat syyllistyvät rikoksiin, mutta absoluuttisesti kantaväestö syyllistyy niihin enemmän. Kukaan ei silti väitä, että kaikki kantasuomalaiset ovat rikollisia.
Mikäli Suomen rasistit luulevat, että he voivat ottaa Suomen pakolaiset pelon avulla hallintaa, niin eivätpä voisi olla enempää väärässä. Tästä pitää huolen poliisi ja valtiovalta. Viime kädessä sitten yksityiset henkilöt jotka laittavat joko hyvällä tai sitten pahalla rasistit kuriin. Varmaa on kuitenkin se, että rasistien vastavoimilla on puhdasta voimaa ja keinoja käytettävissä joista rasistit voivat vain uneksia. Ennenkuin rasistit ylittävät kynnyksen ja syyllistyvät väkivaltaisuuksiin maahanmuuttajia kohtaan, heille olisi syytä osoittaa minkälaisia vastavoimia, virallisia ja epävirallisia, heillä on vastassa.
Toivottavasti rasistit ymmärtävät olla aloittamasta "sotaa" jota he eivät voi voittaa
Suomi on suuri ja vauras maa, tänne mahtuu kyllä kaikki halukkaat.
Hyyssäri on aina hyyssäri. Pakoloisille pitää opettaa maan tavat, muuten ei tule mitään. Eihän se ole oikein, jos me nöyritistellään pakoloisten edessä. Meidän maa, meidän kulttuuri. Suvi virttä pitää laulaa kouluissa, vaikka olisi islaminuskoisia.
"Suomi on suuri ja vauras maa,tänne mahtuu kaikki halukkaat" Täysin sekopään kirjotusta. Ei Suomella ole varaa elättää edes omia työttömiäkään, millähän luulet että rahat löytyy kaikkien loisten elättämiseen. Ota hyvä mamma lasit silmiltä ja näe todellisuus.Mitä voitat tuolla lapsellisella mölinällä , kyllä suomalaisilla on oikeus puolustaa kotimaataan.
on niin punaviherunelmakuplassaan, ettei mitkään realiteetit uppoa sen tyhmään päähän. Sille voi piakkoin tulla karu herääminen todellisuuteen, kuten monelle muullekin natsiliberaalille. Toinen vaihtoehto on tietysti, että se tekee hyvää tiliä maahantunkeutujilla ja jutut on sen mukaan.
ISIS julistanu jo Ruotsin ensinmäisek kalifaatiks Euroopassa ja Suomi seuraa perässä!http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/ruotsin_isis_viestit_uutisissa_kalifaatti_on_taalla-42186
Ei mene pitkä aika kun Suomessa on sama tilanne.
Kuten sanottua, historia tulee tämän päivän unelmasuvakit tuomitsemaan raskaalla kädellä. Osittain se tapahtuu jo hyvin lähihistoriassa, mutta lopulliset tuhonjäljet nähdään vasta myöhemmin.