Onko kenelläkään Stilossa kiinni Isofix turvaistuinta? Mikä malli, Fiatin oma taitaa olla aika hinnakas?
Stilon Isofix?
4
949
Vastaukset
- Merimies eikä mikään marjan...
ja vaihda heti tollanen vaarallinen räpsy pois,osta japsi niissä on turvasysteemit ja kaikki.
- ei!
ole YHTÄÄN MITÄÄN! PAINU JAPSI PALSTALLESI JAUHAMAAN ****** MITÄTTÖMISTÄ, TUNNOTTOMISTA, RUSTEISISTA P*******..
- :-)
Valitettavasti juuri Stilosta ei kokemusta. Mutta kun valitsin meille istuinta, niin vertailin eri merkkien isofix istuimia ja valitsin juniorille pösön isofix istuimen(sama kuin Citroen:n, mutta 40€ halvempi, Britax:a 60€ halvempi). Oli mielestäni kaltevuuskulmaltaan(säätömahdollisuutta jonkin verran) jne. ok. Lisäksi oli mahdollisuus valita kasvot/selkä menosuuntaan( mahdollisuus kytkeä normaali vöihin, jos esim. toisessa autossa ei ole isofix:ä), joista kumpaakaan mm. Britax:n isofix:ssä ei ole. Oleellisintahan istuimen valinnassa on, että istuma-asento muksulle on oikeassa kulmassa ettei istuin vie etupenkkiläiseltä kaikkea tilaa. Turvatestithän on tehty vain ko. merkille, mutta tuskinpa Britax:kaan tai vast. on testattu kaikilla automerkeillä ja malleilla... Tietääkseni ainakin eurooppalaiset valmistajat käyttävät samaa standardia isofix:lle.
- Fastfiat
Itsellä käytössä ihan perus Britax two way elite (jos oikein muistan nimen). Mielestäni saa tosi hyvin kiinni Stiloon kaikille paikoille ilman isofixia. Eli hihnat ja vyöt kiinni kunnolla. Juuri siirsin istuimen kasvot menosuuntaan ja omilla vöillä kiinni. Lisä kokeilin vielä laittaa hihnatkin, vaikka ei tarvetta olekaan. Ja auto oli 5d Dynamic säätyvällä takapenkillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753597
- 622694
- 812627
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582418Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912337Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2492146- 431922
- 441759
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151491EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491408