Lieksan kaupoille virtaa euroja

Cittarilla ja muissakin butiikeissa käy melkoinen vilske, kun pari sataa turvapaikanhakijaa tulloo ostoksille. Kylläpä oli muovikassia poikineen marketin edessä tänään ja kauppiaan hymy leveä. Koko päivän riitti kaupassa väkeä eikä rahasta ollut puute.
989
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

En ihmettelisi vaikka kauppiaat kieltäytyisivät myymästä tavaraa. On nääs niin Lieksan meininkiä. Myydään vaan lieksalaisille ja ps poijaat olisi innoissaan.

Äänestä

Ompa aloittajalla varsinainen kyttäyskohde- toisten ostokset. Voi helevata- hanki hyvä ihminen oma elämä niin ei tarvitte toisten ostoksia vahdata.

Äänestä

Parasiitit ovat päässeet paratiisiin verorahoja tuhlaamaan!

Äänestä

Olis oikeen hyvä jos heillä olis rahaa ostaa enemmän vaatteita. Liian vähissä kulkevat kylmässä säässä. Ei pitäs kadehtii vaan päinvastoin auttaa heitä. Ihmisii he ovat siinä missä mekin jo silleen arvokkaita. Kuka voi tietää mitä he kokevat täällä vieraassa maassa, kaukana omaisistaan. He ovat muukalaisia joita meidän tulee auttaa, ei missään nimessä solvata.

Äänestä
  • Suvakista valuu limavana kuin etanasta.

    Äänestä

lieksan kauppa-kyttärit ei vain kyttää pakolaisia vaan kaikkia ostajia,en kyllä ymmärrä mikä toisten kaupassa käynti /ostoksissa kiinnostaa..kyttäri on helppo tunnistaa,heillä voisi olla otsassa teksti.. kyttäri .. joka valvoo mitä ostat

Äänestä

Koko maan kaupoille virtaa euroja.

Ne eurot otetaan veronmaksajilta!
Onko hyvä?

Kiristetääkö lisää veronmaksajien ruuvia, tai lisätään valtion velkaa? Kumpaa kannatte suvakit?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiliskukkaro kirjoitti:

Cittarilla ja muissakin butiikeissa käy melkoinen vilske, kun pari sataa turvapaikanhakijaa tulloo ostoksille. Kylläpä oli muovikassia poikineen marketin edessä tänään ja kauppiaan hymy leveä. Koko päivän riitti kaupassa väkeä eikä rahasta ollut puute.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu