Ostan kaikki huonekalut uusiksi, samoin kodisn tekstiilit. Meillä niin iso talo että viikko mene ekunnes huushålli on yaas uusitynut. Omelen verhot itse ja niitä meneekin eräskin sata meteriä. Verhot tulee maksaan varmaan kymppitonnin joka huoneeseen ja matot varmaan kaksi. Hienoja ovat, mulla on mahtava maksu, ei toista. Naapurit ihanstelee ja voivottelee kun haluisivat itsekin.
Onneksi on rikas mies ja tykkää että olen kotona ja teen meille ihanan kodin ja pidän sen siistinä. Talomme on 7 huonetta ja kirjasto ja kuntosai sekä kaikkea muuta kivaa, on viiden auton talli, kaikilla meillä on skootteritkin, on ulkosauna ja uima allasta, on kesämökkiä ja voi itku en kaikkee muistakkaan mitä omistamme. En ehdi käydä töissä tämä meidän dynastia tarvii niin paljon huolempitoa että on ihanaa olla vaan.
Lähden aamusta shoppailemaan
10
161
Vastaukset
- Että.silleen
On sullakin päiväunet. Sossun rahoja odotellessa onkin aikaa uneksia.
- juoppolissutaas
Lissuuu huhuuuu, herätys ,näät unta ja krapulaa pukkaa, juu lähdet shoppaileen,,,,, lähikauppaan hakeen kaljaa kankkuseen.....
- juoppoRaisionsossutaas
Raision sossu huhuuuu, herätys ,näät unta ja krapulaa pukkaa, juu lähdet taas valehtelee lapsen olosuhteet perättömäs lausumas ja sairaudes,,,,, lähikauppaan vaa hakeen kaljaa kankkuseen ja yhtsuron valehteluun ja katkeruuteee...namnam:)
- Turkulaanenn
juoppoRaisionsossutaas kirjoitti:
Raision sossu huhuuuu, herätys ,näät unta ja krapulaa pukkaa, juu lähdet taas valehtelee lapsen olosuhteet perättömäs lausumas ja sairaudes,,,,, lähikauppaan vaa hakeen kaljaa kankkuseen ja yhtsuron valehteluun ja katkeruuteee...namnam:)
Ahaa, sinä Lissu asutkin Raisiossa.
- eilissuoo
Turkulaanenn kirjoitti:
Ahaa, sinä Lissu asutkin Raisiossa.
töissä Raision kaupungin perhepalveluissa/ lastensuojelussa..
- rerwer
Ap, hyvä trolli! Laita suomi24 -treffi-ilmoitukseksi, lisäten että kuitenkin jotain puuttuu ja että haet salarakasta tai pk-seuraa vakavaraisesta herrasmiehestä. Mä oon tehnyt saman monesti ja ne vastaukset on kyl niin hyviä et voi jeesus. Idiootit lähettelee kuvia naamasta ja koko nimensä jne. Oon siis mies
- Isäpappa
Kymmenisen vuotta sitten näin paikallislehden seuranhakupalstalla jotensakin tällaisen ilmoituksen: "Viiden lapsen yksinhuoltaja etsii elättäjää".
Oiks kiva tietää poikiko noin rehellinen ilmoitus vastauksia. - kannattaahakee
Isäpappa kirjoitti:
Kymmenisen vuotta sitten näin paikallislehden seuranhakupalstalla jotensakin tällaisen ilmoituksen: "Viiden lapsen yksinhuoltaja etsii elättäjää".
Oiks kiva tietää poikiko noin rehellinen ilmoitus vastauksia.Raision lastensuojelusta kumppani- toinen yhruikku "vaimokseen" vailla lapsen oikeuksia suomessa ns. mafiavaltiossa..
- rehellinenpummi
Isäpappa kirjoitti:
Kymmenisen vuotta sitten näin paikallislehden seuranhakupalstalla jotensakin tällaisen ilmoituksen: "Viiden lapsen yksinhuoltaja etsii elättäjää".
Oiks kiva tietää poikiko noin rehellinen ilmoitus vastauksia.Meilläpäin yksi pummi kerjäsi rahaa kadulla ja hänellä kyltti edessään ja siinä luki, "antakaa muutama lantti , jotta pääsen kaljalle", no sille tuli niitä lantteja ,ihmisiä se huvitti, oli rehellinen ja pummas rahaa just siihen kaljaan, ei ruokaan.
- hopsiskauppaanmars
Nyt jouluksi uusitaan kaikki kodin tekstiilit ja huonekalut! Kannattaa tehdä kunnon joulu kerralla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360