Moi kaikki Skoda-ihmiset!
Skodassani oli alumiiniset vanteet edellisen omistajan jäljiltä, mutta otatin ne rengas-centerissä pois, koska en ole ennen sellaisilla kapistuksilla ajanut, ja vaihdoin vanhoihin peltivanteisiin. Mistähän kannattaisi ostaa octaaviaani pölykapselit noihin peltivanteisiin??? Pölykapseleissa voisi lukea vaikkapa Racing tai Rally.
Tai voivat ne olla kylläkin ihan harmaatkin, saman kaltaisesti kuin tuo octaavianikin on.
Rengaskoko on 195/65 r 15 . Rengas merkki on bridgestone.
Edulliset pölykapselit skoda octaviaan?
10
156
Vastaukset
- TeeseIhe
Jos ei tarvi olla peltiä niiden kapselien niin tarjoushaalin frisbeet nippusiteillä kiinnitettynä on edullinen ja urheilullinen ratkaisu.
ONko aloittaja just semmoinen paljon puhuttu skodakääkkä? Ja pölykapselit.... haloo nyt eletään 2015 vuotta. Miksi poistit aluvanteet??
- PsykTri
Kapseli on tabletin tavoin kokonaisena nieltävä lääkevalmiste, jossa lääkeannos on suojakuoren sisällä. Suojakuori liukenee ruoansulatuskanavassa.
Kapselissa on liivatekuori päällä. Kapseleita on pehmeitä ja kovia. Depotkapselissa on vedenkestävä pinta, sen aineet vapautuvat mahassa ja suolessa hitaasti. Enterokapseli imeytyy vasta suolessa, koska sen pinnassa on ainetta, joka estää sen hajoamisen mahassa. - batman-ja-ryydman
Okei, nyt on tällainen trollaustyyli. Ryydmanni-kyykmanni laittaa aloitusviestin toisella nickillä, ja siten tekee itselleen tilaisuuden kuittailla omalla nickillään.
batman-ja-ryydman kirjoitti:
Okei, nyt on tällainen trollaustyyli. Ryydmanni-kyykmanni laittaa aloitusviestin toisella nickillä, ja siten tekee itselleen tilaisuuden kuittailla omalla nickillään.
Kyykmanni? Kiitos ylennyksestä, mutta silti: ryydy siihen itäkippaasi, ryytana!
- Octavia-Mies
Tässä tyypillinen idioottiavaus trollilta. ;DD
- PsykTri
Muumipappa (ruots. Muminpappan) on Tove Janssonin luomien Muumikirjojen hahmo. Hän on Muumipeikon isä ja Muumimamman puoliso. Hän on keskeinen hahmo kaikissa Muumi-teoksissa ja -sarjakuvissa.
Yleensä Muumipapalla on päässään musta silinterihattu ja joskus hän kantaa mukanaan puista kävelykeppiä ja polttaa piippua. - skoda.bongari
Helponta on laittaa sinne joulukoristeita. Himmeli kun pyörii näyttävästi, niin kyllä on naiset hulluna hymyilemässä. Kilkuttimiakin voi laittaa oveen ja katto-anteeniin. Ei ole ollenkaan huono idea sekään, että maalaa politrukin hymylle hampaat siihen keulalle. Kaikki se lisää katu-uskottavuutta ja muut skeidaajat imevät vaikutteita itselleen. Skodahan on melko iljettävän näköinen pullamainen kömpelö pötkäle. Miksei sitä voisi "piristää" jonkinmoisilla härpäkevirityksillä?
- PsykTri
Joulu on vuosittainen joulukuun loppuun sijoittuva juhla. Se on vanha ja yleinen juhla eri puolilla maailmaa. Kristityt viettävät joulua Jeesuksen syntymän muistoksi. Useimmissa maissa joulupukin hahmo, joululahjat ja yhdessäolo ovat keskeinen osa joulua. Joulun vietto alkaa Suomessa jo jouluaattona (24. joulukuuta), mutta joulukuun 25. päivä on kuitenkin varsinainen joulupäivä.
Joulun ajankohta on muinaisen roomalaisen kalenterin talvipäivänseisauksen päivämäärä. Suomen kielen sanat joulu ja juhla ovat ruotsalaisia tai skandinaavisia lainasanoja. Sana joulu tulee alun perin ennen kristinuskoa vietetyn talvipäivänseisauksen juhlan muinaisgermaanisesta nimestä. Joulussa ovat yhdistyneet kristillinen juhla, muinainen roomalainen saturnalia-juhla sekä Euroopan pohjoisten kansojen maatalousvuoden päättäjäis- ja keskitalven juhla (yule), Suomessa vanha vuodenvaihteenjuhla kekri.
- pahvia_pahvia_joo
Paljon tarjoat ovipahveista?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M797399Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2014600Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn724450Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1434151Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584100HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen664066Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333609Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e602978Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty632678Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka372416