Olen jo pitkään miettinyt, onko poikaystäväni bi. Epäilykseni alkoi, kun keskustelimme Johnny Deppistä ja sanoin, etten ymmärrä mitä jotkut näkevät hänessä ja pitävät seksikkäänä. Tähän mieheni vastasi: "Sehän on just hyvännäköinen. Voisin panna sitä perseeseen!" Myöhemmin hän kuittasi tämän läppänä. Keskustelimme myös seksikkäistä näyttelijöistä ja pyysin häntä ensin nimeämään 3 seksikästä miesnäyttelijää. Hän nimesi Johnny Deppin, Keanu Reavesin (nuorena, koska vanhana Keanu ei ole niin jees) ja kolmatta mietti pitkään. Sitten innostuneena silmät kiiluen huusi "Sylvester Stallone!". Eli hän vaikutti olevan hyvin innostunut näistä miehistä. Voiko mies pitää toista miestä seksikkäänä, jos ei tunne jotain kiihottavavia ajatuksia miehiä kohtaan??
Hän on myös todennut, että jokaisessa miehessä asuu pieni homo. Olen kysynyt häneltä, fantasioiko hän miehistä, mutta hän ei myönnä mitään. Kerran hän sanoi "Miten mä tän nyt muotoilisin?" ja mietti vastausta pitkään ja oli hiljaa. Sitten sanoi: "En fantasioi miehistä enkä halua niitä". Kuitenkin tätä vastausta hän mietti pitkään. Olen yrittänyt rauhallisesti keskustelemalla kysellä häneltä asiasta mutta tämän jälkeen on suuttunut, jos olen ottanut asian eteen ja kysyy, enkö luota hänen sanaansa. En voi unohtaa hänen "läppiään" joista olen tehnyt omat johtopäätökseni ja luulen hänen salaavan minulta jotain.
Onko poikaystäväni bi?
6
239
Vastaukset
Ei ole bi. Jos olisi maininnut Danny Trejon, Richard Kielin ja Jabba The Huttin, niin silloin kannattaisi huolestua.
Muistele sitten tätä kysymystäsi tarkkaan, kun miehesi vaihtaa sinut parempaan. On vaan ajan kysymys. Sitten eron tullessa miehesi rehellisesti kertoo sinulle, että "itse asiassa aloin ajatella sitä vasta siinä vaiheessa, kun laitoit minut ajattelemaan miehiä."
Kerropa itse nyt kaikille samoin ehdoin kolme naista.- gklkgxhll
A Mitä se oikeesti haittaa jos onkin. Hän on sinun kanssasi ja varmaan haluaa sitä.
B Eikö sinusta toinen nainen muka ole seksikkäämpi kuin toinen.
C Identiteettitasolla seksuaalisuus voi olla joko tai. Kiihottumistasolla jokainen on vähän homo.
D Koska koko asialla ei ole väliä, niin usko nyt vaan mitä se sanoo. - mieti-vähän
Ja kun kysyt naisena sun naiskavereilta heitä naisia he pitää seksikkäinä niin kyllähän sieltä tulee alta aikayksikön pitkä lista. Pidätkö heitäkin lesboina?
- Foxxy-
Kai heteromieskin huomaa seksikkäät ja hyvännäköiset miehet. Jos olisikin bi, onko se maailmanloppu?
- Miina1983
Olen pohtinut asiaa nyt monelta kantilta ja myönnän ylireagoineeni. Itsellä on taustalla todella huonoja kokemuksia ja useampi tapailemani mies on paljastanut biiksi tai homoksi. Mulle se on kova paikka, enkä haluaisi mieheni edes fantasioivan toisista miehistä. Vanhat traumat saavat tällaiset ihan viattomat läpät ja heitot tuntumaan heti vakavilta jutuilta ja ajattelen heti "pahinta" vaihtoehtoa. Aion tästä lähtien luottaa mieheni sanaan, enkä tosiaan enää vatvo asiaa. Ja todellakin toivon, että hän antaa anteeksi epäilyni ja näin uskon, koska tietää näistä edellisistä suhteista ja siitä, että niistä jäi traumoja ja pelkotiloja. Kiitos kaikille ketkä jaksoi vastata :)
- pardon8
Kyllä se vaan niin on, että jokaisella on oikeus fantasioida mistä vaan, se ei loukkaa ketään. On aika kypsymätöntä kuvitella että voi omistaa toisen ihmisen pään sisällön...
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 39777
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt201714