Poikaystävä jättää minut kohta

arkatyttönen

Ja olen siitä aivan varma. Olen poikaystävän seurassa todella ujo. Hyvä että uskallan vastata mitään kun hän kysyy. Meillä oli todella ihana hetki kahdestaan ja poika olisi halunnut suudella mutta ei kun minua alkoi taas ahdistaa. masentaa koska poika kyllästyy kohta minuun kun en anna vastakaikua. :( En tiedä mitä teen

8

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puhu.hänelle

      Sun pitää ainakin kertoa että et halunnut suudella koska sinua ahdisti. Jos et kerro että olet ujo niin hän luulee että et ole kiinnostunut..

    • ikääkyselen

      Miten vanha olet?

    • arkatyttönen

      20 vuotta olen

    • eihätää

      Ei hätää, olin itse 19 vuotias kun juoksin karkuun kun poika yritti pussata.
      (Kosi muuten sitten).

      Sinä itse tunnet ihan oikein, sinä etenet sillä vauhdilla mikä sinulle on sopivinta. Ei hätää! Voi olla niin, että tunnet että tää kaveri ei ookaan se oikea sinulle, ja siksi vaistomaisesti välttelet.
      Itse käytin aikoinani taktiikkaa, että tein itseni "hölmöksi tai jotain muuta". Jäljestäpäin huomasin, että se oli ollut itsesuojelua ja että se poika ei olis ollutkaan hyvä mulle.

      Ole huoleti!

    • 2lk

      Kiitä Luojaa, että olet tyttö. Muuten tommosella rääpäleellä ei olisi mitään tulevaisuutta.

      • fff666

        Huoh, Niin surullista mutta totta. Jos mies olisit niin olisit jo tuomittu olemaan yksin lähes koko elämäsi.
        Aina kuitenkin löytyy mies, joka malttaa odottaa ja on kärsivällinen naisten suhteen.
        Voi kun löytyisi sellaisia naisiakin.


      • haisevaukkokirjastolla

        Itse asiassa voisin väittää, että ujohko nainen on ehdottomasti kuumaa kamaa, erityisesti jos on ulkomuodoltaan siro ja nätti. Naisten kohdalla on varmasti etulyöntiasema kulttuurisista käsityksistä ja ns. sukupuoliroolijaotteluista käsin ajateltuna, mutta en pidä siitä ajattelutavasta, että naisilla olisi jotenkin automaattisesti kaikki helvetin helppoa. Itse vihaan palstoilla kuuluvaa "ätmi-puhetta", joka on joillekin palstalaisille jokin itseääntoteuttava ennuste tai itsesäälissä kiereskelemisen muoto. Sille nyt vaan ei voi mitään, ettei sinulle heru. Maailmassa on ollut ja tulee aina olemaan miehiä (ja naisia) joille ei heru. Se ei ole kenenkään vika, vaan niin se vain on. Mun mielestä on sitä paitsi todella alentavaa puhua itseään jonakin "alemman tason miehenä", mikä ei todellakaan paranna mahkuja saada asioita elämässä eteenpäin millään rintamalla. Kukaan ei ole tähän mennessä kuollut pillun tai persen puutteeseen.


      • Mies.1989

        Jos väität että edes keskiverron näköiselle naiselle ei seksin tai suhteen saaminen ole pirusti helpompaa kuin vastaavalle miehelle... Ei tuon asenteen omaavalle voi oikein sanoa kuin että haista paska, vailla pienintäkään halua pahoitella. Eli sinun mielestäsi on ihan OK että joku ei saa ikinä seksiä? Hänen pitää vaan elää sen kanssa noin vain? Noh, ei puutteeseen voi fyysisesti kuolla, itsemurhaan se ja muut epäonnistumiset parisuhteissa ovat ajaneet kyllä monia.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      89
      2523
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1403
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      933
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      36
      800
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      103
      799
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      783
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe