Wincapita II

Minnekä WC II hävisi ja joutuivatko vetäjät oikeuteen olihan heillä asiakasluettelo käytettävissä joten hyvin läheisiä alkuperäiseen vedätykseen?
251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hiipui hiljaa pois. Eivät joutuneet.

Äänestä
  • Kaikki osallistujat ymmärsivät että taas rahat katoaa. Ei mahdollisuutta rikosilmoituksiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


55.88 kirjoitti:

Minnekä WC II hävisi ja joutuivatko vetäjät oikeuteen olihan heillä asiakasluettelo käytettävissä joten hyvin läheisiä alkuperäiseen vedätykseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu