sinnekki tulosa mamuja asustelleen?? onnela on jo asemakylän oma mamula nii millonka ne valtaa kerholan talon? kysynpä vaan.... onko huhuissa mitään perää..?
martinniemen kerholan kohtalosta
17
1964
Vastaukset
- mamuttaiak
Kouluja lakkautetaan haukiputaalta
ja mamut tilalle,näin sanoi meidän johtaja- oiskojoaika
Ja valtamedia aivopesee/mukuttaa.
Kanattaa vilkaista tämäkin!
https://www.youtube.com/watch?v=GgUJDI-gWBU
- TuskinpaVaan
No mitäpä huhuja oot kuullu..?
- tietojenimukaan
ei kerholaan ainakkaan tuu
- aperatiivi
No mitä siihen kerholaan tullee?!
- TuliskoElämää
Onko siihen pakko jotain tulla? Onko ehotuksia?
- Stindepinde
TuliskoElämää kirjoitti:
Onko siihen pakko jotain tulla? Onko ehotuksia?
Tulispa baari! Sitä Marttilaiset kaipaa!
- VaikkaEnSielläKäy
Niinpä niin, baari pitäs olla. Pitäs vaan jonku käydäkki siellä, ku muuten ei taho baarit pysyä pystyssä.. Mutta oishan se kiva ku ois baari.
- Kyselijä12
sitä kunnostetaan nytten, jospa siihen tulisi jotain mukavaa marttilaisille?
- OsmoT
Monikulttuurista värinää luvassa.
- niinköainaoisolleet
No kyllä ne Syyria ja Irakilaiset marttilaisista käy!
- Jokkus
Kertokaa pliis kummitteleeko siellä kerholassa?
- Aurinkoinekisu
ei kummittele
- Saatystääviä
Niitä on jo joka nurkassa.Pistäppäs pääs tuuletusikkunasta ja katsoppas vain!Sielläkin,avaas ovi ja toivota terveeksitulleeksi.
- mummi
Martinniemi kaipaa muutosta, eikä maahanmuuttajat tilannetta huononna.
Kylä voisi jopa saada uuden paremman elämän, mitä se ennemmin olikin. Työpaikkoja kaivataan, niin ei tarvis miettiä, raukkamaisia juttuja muistaihmisistä.
Elä ja anna muidenkin elää. Voi tulla aika, jolloin itsekkin tarvitsen muiden apua. - Gender
Miksi ei maahanmuuttajia Marttiin? Siellä on nyt pummeja, syrjäytyneitä ja narkkareita joten ois kiva saada sinne jotain ihan normaaliakin väkeä. Vaikka ulkomailta.
- Tervetulemasii
Toivottavasti tulevat pian ettei tarvitse katsella paikallisia jokapäivä ja muita pinttymiä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167160- 1972510
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1021957En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761517Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911069- 41980
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46959- 77853
- 45729
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7708