Carinoille kyytiä

javist

Lukekaapa tänään Kalevasta Yrjö Raution kirjoitus niistä tolvanoista jotka kävivät pilaamassa suomalaisten mainetta Torniossa muka isänmaallisina. Munasivat itsensä ja Suomen.Tosi hyvä kirjotus !!!

12

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • carinaa

      joo,kaikki muslimit pitäs asuttaa kokkolasta porvooseen välille,
      Eli ruotsinkielisille alueille,
      Niillähän on vähän yhteinen kielikin.
      Rannikolla ei osata suomea,
      Mutta kun alkaa vittuileen niille niin äkkiä tulee suomea.

    • rangaist

      Trolli asialla tuossa taas vihapuheineen.

    • pellet_

      Mikään mielenosoittajajoukkio ei voi pilata Suomen mainetta. Onko Saksan tai Ruotsin maine mennyt, kun siellä ollaan osoitettu mieltä pakolaisia vastaan?

      Ei voi muuta kuin nauraa näille maineenmiettijöille. Siellä haukiputaan metsissäpä mietitte onko se maine nyt menny.

    • Isänmaallinen

      Pellet puhuu asiaa eli mainetta ei ainakaan mielenosoituksilla pilata vaan mielenosoituksia lisää on senverran isänmaallinen. Yksikin elitasopakolainen on liikaa.

    • nyrkki

      Maamme maine on jo Hölmölä, koska täällä paapotaan ja hyysätään avokäsin miehiä, jotka ovat jättäneet avuttomat naiset ja lapset isisin raiskattaviksi.

      Maatamme on puolustettava, sillä emme halua tästä musulandiaa.

      • MasaPie

        oikein


      • tolvanat

        Roskasakki ja muu sossun porukka purkaa paineitaan. Sen sakin tekemiset ei anna aihetta muuhun kuin säälittelyyn. Tolvanoita tässä maassa riittää.


    • höröhörö

      trollausta!

    • maklikut

      miljoona euroa päivässä mamuille
      maksaako suvakit sen?
      poletaan muslimit suohon ennenkuin pakkaset tulee

      • gompo

        Kaikki tänne tulleet miehet Irakista lentokoneeseen ja takaisin,paluukyytinä niitä oikeita pakolaisia etelä Euroopasta,naiset ja lapset ensin. Niitä ei näköjään kukaan pysty auttaan. Näiden Irakin miesten pitäis olla jahtaamassa maansa puolesta isiksiä,eikä täällä olla kukkahattutätien hoivassa. Ison armeijan sais Irakin valtio pystyyn jos kaikki miehet Euroopasta takaisin puollustamaan maataan,nyt joutuvat pyytelemään apuun muita valtioita. Omat miehet on pakolaisina Euroopassa,ei naisista ja lapsista ole sotimaan jotka sinne ovat jättäneet ja itse lähteneet !


      • werfwe

        Juurikin näin


    • pion33ri

      Uimahallilla pyörii mamuja, joilla on tatuointeja joissa pääkallolla on baretti päässä. Miksi sotilaat on lähteneet pois taistelemasta? Eikö näiden pitäisi olla ajamassa pahat pojat pois ja tehdä rauha omaan maahan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      249
      3780
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      59
      3616
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      100
      2974
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      57
      2718
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      125
      2529
    6. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2112
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      101
      2041
    8. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1901
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      119
      1871
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      71
      1219
    Aihe