Lukekaapa tänään Kalevasta Yrjö Raution kirjoitus niistä tolvanoista jotka kävivät pilaamassa suomalaisten mainetta Torniossa muka isänmaallisina. Munasivat itsensä ja Suomen.Tosi hyvä kirjotus !!!
Carinoille kyytiä
12
126
Vastaukset
- carinaa
joo,kaikki muslimit pitäs asuttaa kokkolasta porvooseen välille,
Eli ruotsinkielisille alueille,
Niillähän on vähän yhteinen kielikin.
Rannikolla ei osata suomea,
Mutta kun alkaa vittuileen niille niin äkkiä tulee suomea. - rangaist
Trolli asialla tuossa taas vihapuheineen.
- pellet_
Mikään mielenosoittajajoukkio ei voi pilata Suomen mainetta. Onko Saksan tai Ruotsin maine mennyt, kun siellä ollaan osoitettu mieltä pakolaisia vastaan?
Ei voi muuta kuin nauraa näille maineenmiettijöille. Siellä haukiputaan metsissäpä mietitte onko se maine nyt menny. - Isänmaallinen
Pellet puhuu asiaa eli mainetta ei ainakaan mielenosoituksilla pilata vaan mielenosoituksia lisää on senverran isänmaallinen. Yksikin elitasopakolainen on liikaa.
- nyrkki
Maamme maine on jo Hölmölä, koska täällä paapotaan ja hyysätään avokäsin miehiä, jotka ovat jättäneet avuttomat naiset ja lapset isisin raiskattaviksi.
Maatamme on puolustettava, sillä emme halua tästä musulandiaa.- MasaPie
oikein
- tolvanat
Roskasakki ja muu sossun porukka purkaa paineitaan. Sen sakin tekemiset ei anna aihetta muuhun kuin säälittelyyn. Tolvanoita tässä maassa riittää.
- höröhörö
trollausta!
- maklikut
miljoona euroa päivässä mamuille
maksaako suvakit sen?
poletaan muslimit suohon ennenkuin pakkaset tulee- gompo
Kaikki tänne tulleet miehet Irakista lentokoneeseen ja takaisin,paluukyytinä niitä oikeita pakolaisia etelä Euroopasta,naiset ja lapset ensin. Niitä ei näköjään kukaan pysty auttaan. Näiden Irakin miesten pitäis olla jahtaamassa maansa puolesta isiksiä,eikä täällä olla kukkahattutätien hoivassa. Ison armeijan sais Irakin valtio pystyyn jos kaikki miehet Euroopasta takaisin puollustamaan maataan,nyt joutuvat pyytelemään apuun muita valtioita. Omat miehet on pakolaisina Euroopassa,ei naisista ja lapsista ole sotimaan jotka sinne ovat jättäneet ja itse lähteneet !
- werfwe
Juurikin näin
- pion33ri
Uimahallilla pyörii mamuja, joilla on tatuointeja joissa pääkallolla on baretti päässä. Miksi sotilaat on lähteneet pois taistelemasta? Eikö näiden pitäisi olla ajamassa pahat pojat pois ja tehdä rauha omaan maahan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1673488- 152186
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2241522Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701261- 441221
- 371141
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381073Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke1361031- 471014
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.411010