Niin "tikusta asiaa" tekosyyllä otin yhteyttä, koska jäi vaivaamaan.... Noh, kyllä tuli selväksi yksipuoliset tunteeni. Kohtelias olit kai kuitenkin!? Pahalta tuntui. Nyt on hyvä olo. Tosiaan pääsee yli, kun selvittää oikeasti nuo asiat, ettei jää itselle epäselvyyttä. Mietin vain miksi vaivauduit?! Meni turhaa aikaa ja tunnetta tuollaiseen tyyppiin.
Nyt on kevyt olo, ei tarvitse haikailla
Jatkotsinulle
479
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hyvä juttu, pääset yli ja aikaa ei tuhraannu turhaan aikailuun.
Minusta ei ole koskaan ikävää, jos yksipuoliset tunteet eivät toteudu, mutta ikävää on vain jos on mollemminpuolisia tunteita ja kemiaa, jos ei toteudu, sillä se on haaskattua rakkautta. Mutta kyllä parisuhdeihmiset aina rinnalleen löytää ainakin sellaisen, jota oppivat sitten edes laimeammin rakastamaan.
No luulin, että oli kemiaa ja molemminpuolista tunnetta. Olihan se kova pala. Onneksi ei törmätä missään. Ei kiinnosta toista. Ainakin tiedän nyt.
On aina hyvä ottaa yhteyttä niin ei jää asiat vaivaamaan. Hyvillä mielin eteenpäin ja hyviä öitä. :)