Vaikka tekisin mitä. Voisin vaikka tulla alasti mahatwerkkaamaan teidän ikkunaan ja silti rakastaisit mua.
Ihanaa, kun rakastat mua
MyötäjaVastoinkäymisissä
11161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Juu s on mun juttu, se on totta.
Saisiko tänne jotain kaaleiden puhelinnumeroita mihin voisi soittaa jos välillä haluaisi jutella kaaleiden kanssa?
En tiedä kuuluuko tämä asia tänne mutta jos saisin naisilta vähän apua.Kyse on vaimostani sillä en tiedä mikä häntä vaivaa.Hän on ollut pari kuukautta ihan outo.Hän on melkein joka päivä minulle vihainen vaikka ei ole syytä.Puhuu vihaisesti minulle muille ihmisille ihan normaalilla äänellä.Jankkaa asioista että saisi riidan aikaiseksi on sanonut monta kertaa että haluaa erota mutta kun minä en jaksa ja sanon että jos haluat erota niin erotaan sitten hän tokaisee että kuka tässä on eroamassa.Olen tämän ajan tehnyt kaikki kotityöt oman työni lisäksi sillä vaimoni sanoo kun tulee töistä ettei huvita tehdä mitään ja että vituttaa koko ajan.Hän tunnusti että vihaa välillä minua vaikka en ole tehnyt mitään mistä pitäisi vihata en etes juopottele enkä juo sauna kaljaakaan.Minulle tämä on henkisesti raskasta kun en ole tehnyt mitään väärää.Olemme olleet yhdessä melkein 25vuotta.Olisikko joku kriisi hän on 44 vuotta vanha.Olen suutunut pari kertaa hänelle kun hän ärsyttää ihan tahallaan riidan jälkeen hän syyllistää minua ja haluaa taas erota.En tiedä miten pitkään jaksan sillä tunteeni alkavat heittää laidasta laitaan
No todennäköisesti uupumus.
Täällä kun ollaan ukon kanssa väsyneitä ollaan muutaman kerran kiukutellut. Vain sen takia joku pitää illalla hoitaa pois alta. Viimeksi lakanan vaihto kun pikkuherra pissasi siihen.
Mutta ehkä voi olla myös.
http://www.terve.fi/vaihdevuodet/vaihdevuodet
Kyllä se tasaantuu ja toivotaan että emäntä kehtaa keskusteöla joskus ne asiat joutuu setvimään ettei jää arvuutelulle aikaa.
"Mikä painaa nyt mieltä kaunokaiseni kun olet ollut ärtynyt?"
Miksette sitten eroa suosiolla? Rakkaus kun on loppunut tai loppumassa. Ehkä vaimosi vielä jaksaa toivoa että jokin muuttuisi paremmaksi ja siksi ravistelee sinua tajuamaan ettei kaikki ole hyvin. Mutta jaksaa uskoa siihen että jokin muuttuisi. Ehkä sinunkin pitäisi muuttua hänen mielestään, ja muutos alkaa huomaamalla ettei nykyinen suhde ole hyvä. Ongelma ei liene vain kiukkuisen vaimosi vaan sinä olet osa yhteistä ongelmaanne, epäilen. Tuo sinun en juo enkä sitä ja tätä herättää kysymään uskotko sen riittävän rakkaudenosoitukseksi ettei ole juoppo tai väkivaltainen.
Vaihdevuodet
Hormoonit sekaisin
Lääkäriin asiat kuntoon
Ei vaikee asia
Miks pitäisi mitättömän asian takia tuhota pitkä liitto
HOPI HOPI.......
Jos sanoo vihaavansa ja jos toistelee jaluavansa erota, ei varmaan ole kyse pikkuasiasta. Ehkä sisäinen eropäätös jo tehty. Liiton arvoa ei mitata vuosissa. Hyvä 1 vuoden liitto voi olla ja taitaa ollakin arvokkaampi ja järkevämpi kuin 25 vuoden huono. Ajatus sullekin.
Tosirakkaus.
Heheh, olisipa ihanaa sellainen pieni performanssi <3.