En aio tosiaan syyä mittään skitsofrenialääkkeitä, koska mulla ei ole edes mittään vitun skitsofreniaa. "Hieman" epävakaa olen, mutta ei siihen tarvi mittään neuroleptejä. Ja irl olen suht normaali, täälä palstalla mulla on oikeus päästää aito itteni valloilleen. Ennen se pilkahteli välillä myös irl, mutta nyt ei ennään viitti, ko on jo ainaki iällisesti aikunen ihminen, niin täytyy yrittää käyttäytyä iän mukkaan, vaikka tiukkaahan se tekkee. Jossaki pakko purkaa patoutumia, muuten saatan saaha jonku kohtauksen josta ei ole paluuta.
En ole syöny Peratsinia moneen viikkoon.
SyökääItte
23165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Psykoosi oli, mutta se johtu vain kaikesta ressistä. Nyt ei ole ennää psykkoosia, mutta muuten aika rappiolla xD No irl mennee ihan hyvin.
Haista aapeee kuule iso paska kasa ja sen jälkeen tungen sun naamas siihen samaan kekoon ja pidän sitä siinä puol minuuttia kerrallaan niin pitkään että osaat pyytää anteeksi
perunoita ainakaan vuoteen, niin on vaan vuosi mennyt kuorinensa. psykologien kanssa olen saanut paljon hyvää aikaiseksi, jokaisen naama on valahtanut haamuksi, meikäläistä haastellessa. psyolkigia on vihollisen petos.
Mielen ongelmat ei ole mikään oikeutus käyttäytyä tökerösti. Ja jos käyttäytyy huonosti pitää selittää ja pahoitella toimintaansa kun järki palaa.
Mitä vittua xD Todellaki käyttäydyn anonyyminä anonyymillä palstalla ihan miten haluan. Irl olen kaikille mukava. Pitäiskö minun alkaa pyyteleen jotaki palstakirjotuksia anteeksi ihmisiltä jotka ei välttämättä ole edes koskaan käyny täällä??? Ei saakeli xDDD Tulis piipaa-auto hakemaan jos alkaisin kovin monelta pyyteleen.
Ja olet ällöttävän tekopyhä.
Etkä sä. Käytöstavat tulee muistaa aina. Mene terapiaan jos on patoumia.
Joo ehkä sinun kannattais itekki muistaa ne. Huoh.
Siellä niitä vasta tuleekin. Mitä pidempään jatkuu, sen pahemmaksi menee.
Varmaan tuleekin jos ei myönnä todellisia ongelmiaan ja käsittele niitä. Kokeile toista terapeuttia.
Kokeiltu, vaikka kuinka montaa. Jokainen väittää aina, että valehtelen jotain.
Voi ollakkin että valehtelet. Joskus mieli unohtaa todella kipeät asiat. Se on defenssi.
Yhen kanssa musta tuntu että kaikki mitä ajattelen tarkoittaa että olen väärässä (no voihan se olla) Yks yritti kuunnella ja sit vaihettiin jo seuraavaan sit se yks ei uskonu et yks on narsisti, joten asiasta ei keskusteltu. Varmaan ajatteli ilmeestä päätellen, että minä olen narsisti. Yhen kanssa en saanu juonesta kiinni oikei ollenkaan yhen kanssa sit ilmeisesti ristiriitaisuuksia puolin ja toisin sit näitten välillä mua on pompoteltu ja ne pompottelee miten niitä huvittaa nyt meinasin lopettaa "terapian"
Kuka on käyttäytynyt tökerösti?
Ei palsta ole tarkoitettu mielenvikaisten ulostuspaikaksi vakka se sellainen tuntuu olevan.
Lähde sitten pois
Ei täällä lue missään että "pääsy kielletty mielenvikaisilta"
Onneksi peratsinia saa myös injektiona
Niin? Jos et tienny, niin mielenterveyslääkkeitä ei ole kenenkään pakko syödä, jos ei sitten ole pakkohoidossa.
Peratsinia ei saa lopettaa kertaheitolla vaan vähentää asteittain pitkän ajan kuluessa.
Saa kuulemma lopettaa kertaheitolla. Ja olen siis lopettanut jo, eikä tullu mitään oireita.
Terveyspalstalle
Täällä on kyllä aika paljon muutakin juttua mikä ei kuulu tänne, joten mitä helvettiä?