Toimiiko keskukset vuosia vapaaehtoisten voimin? Mistä niitä riittää?
Vastaanottokeskus
jouluseimi
12113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Hulluja riittää aina ne ei Heinolasta, eikä koko Suomesta lopu.
Uskonlahkon edustajat ja muutamat paikallispoliitikot etupäässä kokoomuksesta kiillottavat kilpiään ja kuvittelevat saavansa arabijäseniä joukkoonsa.
Venäläisiä Heinolan Kokoomuksen riveissä heiluu muutama. Ovatko hekin pakolais-statuksella ? Heinolako maksaa näiden Putinistienkin
elämisen täällä. Voi teitä vapaaehtoisrassuja, kerkeetteköhän enää
hoitamaan omia perheitänne ollenkaan. Miksei opekohotelliin palkata
työvoimaa kun siihen mahdollisuus, valtion piikki on auki. Jyränkölä
tehnee hirvittävää tiliä. Kyllä siellä Setlementin nisset ja nasset voivat
pitää juhlaa.
jonkun verran demaripoliitikkoja ja pahelaisia nähty myös vapaaehtoistyössä.
Kyllä toi Opekon kesähotelli on Kokoomuksen business, sinne ei demari- perussuomalaisten miehillä ole asiaa, Varjo pitää siitä huolen yhdessä Hahlin ja Ijäksen kanssa. Demarimuijat on eri asia.
Sinnehän kaivataan nimenomaan vapaaehtoisiksi miehiä. Että aamulla vaan persu ajelee Opekolle ja ottaa demarikamunkin mukaan
Tarvitaanko siellä sitte myäs SUOMALAISTA KYRPÄÄ, eksyin Heinolaa täältä Mansesta, nysse tuli!
ups
Ilmoittakaa TE-keskukseen niitä, jotka työttöminä osallistuvat palkattomaan työhön, johon voi palkata työtöntä.
Halvempaa tuo on, kuin kansalaisopiston kurssilla....
Vapaaehtoiset tarjoavat pillua ja pullaa partalapsille.
Ahmed lykkii vääräuskoista pillua, sulttaanit unohtuu ja poks muija raskaana no siitä automaattisesti oleskelulupa
Mistä sinä tiedät. . .
ÄMMÄ kirjoitti myös: Me rukoilemme opekon puolesta lupaamme elää paremmin, ehkä tämä johtuu siitä., että juot kaljaa niiden miesten kanssa töiden jälkeen.