Tuo yks tulee ja ottaa minut. Vaikuttaa hirveän mustasukkaiselle. Haluaa omistaa. Sinulle/hänelle on kohta jo myöhäistä. En jaksa enää odottaa sinua/häntä. Alan ihastumaan tuohon yhteen ja sitten olen sen oma, etkä sinä/hän voi enää mitään.
Oikeesti mä sanon hänelle
Kohtaolenmennyttänaista
15176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Upp
Hän ei voi saada sinua, koska olet jo minun. Olet minulle tulevaa, et mennyttä.
No ei niin. Ei mua ees tuo kiinnosta.
Itsehän sinä valintasi teet. Älä tule jälkeenpäin ruikuttamaan jos valitsit väärin.
Joo niin teen valintani. Tuota en halua, haluaisin hänet, mutta...
Miten aletaan ihastumaan ? Eikö sitä ihastuta tai sitten ei.
Olen kyllästynyt odottamaan häntä...
Mitä jos "hänkin" odottaa sinua ? Odottelette sitten aikanne ja otatte sen kuka sattuu lähimpänä olemaan ?
En tiedä hänestä. Itse en todellakaan ota sitä, kuka on lähimpänä! Oon tosi tarkka suhdeasioissa.
Heihei, ei ketään voi kiristää suhteeseen:/.Omapa on valintasi, odottaako, vaiko mitä.. Samassa tilanteessa ja nainen olen.
No ei niin. Hetken tunsin jo pienen riemun, että haluaisin jotain tapahtuvan sen kanssa, koska hänestä ei kuulu mitään. En halua sitä yhtä, vaan hänet, mutta mitään ei tapahdu. Olisi houkuttelevaa ottaa joku muu tilalle korvaamaan hänen paikkaa, mutta en pidä tuosta yhdestä ja hänen "pakottamisesta", vain kun on itse kiinnostunut minusta ja minä en siitä. En tiedä. Ehkä vain odotan. Hän on minulle se oikea, eikä kukaan voi viedä hänen paikkaansa.
Ihastuneena ymmärrän. Haluaisi herättää mustasukkaisuutta toisessa, jotta edes hetken miettisi, haluaako jotakin kanssasi. Toisaalta itse ajattelin, että rehellisyys tunteistani kaikkia osapuolia kohtaan on paras ratkaisu. Kerroin siis niistä, eikä kaduta. Ihmisillä leikittely on liian julmaa..
Tottakai sille yhdelle kerron, etten tunne mitään sitä kohtaan. En leiki ihmisillä, enkä heidän tunteilla.
Kuka sua voi pakottaa ja miksi olet tekemisissä jos et ole kiinnostunut ?
Yksi henkilö koko ajan pommittaa viesteillä ja kyselee kaikkea minulta. Todella utelias. Vastaan kohteliaasti, koska en viiti olla vastaamatta. Tämä luulee, että olisin kiinnostunut, koska vastaan kohteliasti.