Elämämme ei muutu

Tiedättekö mitä? Maahanmuuttajien tulo ei tule vaikuttamaan henkilökohtaiseen elämäänne millään tavalla.

Ja tiedättekö mitä? Ei sen tulekaan vaikuttaa.

Jatkakaa elämäänne. Siis te, joilla sellainen on.
1153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Älä viitsi jauhaa paskaa.

Äänestä

HAH. Joku tampio ilmeisesti. Nyt maahan tulleet henkilöt maksavat seuraavan 3 vuoden aikana noin 3,5mrd:a. mistä nämä rahat? ilmeisesti jostakin seinästä? Ai, ei vaikuta mun elämääni?

Äänestä
  • Sosiaalietuutesi maksetaan edelleen.

    Sipilä painattaa lisää rahaa. Oletko muuten tähän asti ollut vastaamassa Suomen tulo- ja menoarvioista?

    Äänestä

  • HankipaElämä kirjoitti:

    Sosiaalietuutesi maksetaan edelleen.

    Sipilä painattaa lisää rahaa. Oletko muuten tähän asti ollut vastaamassa Suomen tulo- ja menoarvioista?

    Heh. Tyypillinen vihertävä kommunisti. "Rahaa tulee seinästä". Alakoulun matematiikkakin jäänyt väliin. Voi voi.

    Äänestä

  • HankipaElämä kirjoitti:

    Sosiaalietuutesi maksetaan edelleen.

    Sipilä painattaa lisää rahaa. Oletko muuten tähän asti ollut vastaamassa Suomen tulo- ja menoarvioista?

    Ei makseta, Suomen tulo- ja menoarvioissa minulla on maksajan rooli.

    Äänestä

Maahanmuutajien tulo on jo vaikuttanut elämäämme todella huolestuttavasti. Kaupunkimme ovat muuttuneet turvattomiksi ja elinympäristömme on muuttumassa epäviihtyisäksi roskasakin parveillessa kaikissa julkisissa paikoissa. Niin liikennevälineissä kuin paikoissa joissa asioimme. Se on vaikuttanut niin pienituloisiin kuin muihinkin kansalaisiin. Omaan elämääni se on vaikuttanut jo todella paljon, ja huonontavasti, kuten monen muunkin elämään. Aloittajan tapaiset kirjoitukset ovat vailla minkäänlaista järkeä ja tuontapaiset kirjoittelut voi hyvin jättää paskiaisen kommenteihin kuuluvaksi.

Äänestä

Käyppäs vierailemassa Ruotsissa jos olet noin sinisilmäinen.Ehkäpä silmäsi aukenevat.

Äänestä
  • Tämä edellinen siis ap;lle.(elämäsi jatkuu)

    Äänestä

ISIS iskee kun aika on.

Äänestä

Ennen vaaleja tehty selvitys maahanmuuton kustannuksista:

Saksassa syntyneet ja Suomeen muuttavat tuovat noin 2300 euroa plusmerkkisestä vaikutusta.

Somaliassa syntyneiden miinusmerkkiseen noin 13 800 euroon vuodessa.

Huhhuh. Ja nyt nämä kulut monikertaistuvat.

Äänestä

Porvarhallituksen linja selvä, täysin kädetön ja munaton ministeriö, raja auki vapaasti, sosiialiturvan alasajo on alkanut, työttömyysturva, sairasturva, eläkkeet, mamut syövät nämä, vaikka centtiäkään veroja eivät ole maksaneet suomeen ja Sipilän /Stubbin hallitus ajaa voimalla lisäksi isorikkaiden rahanpiiloitusta ja veroparatiiseja, yksitysitää VR:n ym....
Suomalainen hyvinvointiyhteiskunta ajetaan alas holtittomalla politiikalla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ElämäsiJatkuu kirjoitti:

Tiedättekö mitä? Maahanmuuttajien tulo ei tule vaikuttamaan henkilökohtaiseen elämäänne millään tavalla.

Ja tiedättekö mitä? Ei sen tulekaan vaikuttaa.

Jatkakaa elämäänne. Siis te, joilla sellainen on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu