Köysiviritelmä

Vieläkö köysi viritellään sillan poikki?
14199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ei, mutta ken sillan ylittää, on oltava rohkea, eikä sen päätä leikata, muttei me selinkään istuta, ylittäjän on polvillaan mentävä köyden ali. Täällä odotetaan ihan suoraan silmiin katsoen.

Äänestä

Voit virittää sen kaulas ympäri ja tehdä jojon

Äänestä

Ihan oma vika mitäs rälläs mopollaan kielloista huolimatta ei auta virren veisiuu enää

Äänestä

Virittelen köysiä kaikkien kävelysiltojen yli, eivätpähän partiot ajele huomaamatta selustaan. Oma vikansa jos tuumaiseen vaijeriin leiskauttelevat, pitäähän sirkuslaisten saada jossakin reenat.

Äänestä

No laukaa on muutenkin täynnä pellejä sirkuksesta puhumattakaan

Äänestä

Hullua ylinopeutta, moottoripyörällä ajo kielletty. Säännöistä ei piitattu. Oma syy ajajalla, ikävä sanoa, mutta tosi.

Äänestä

Mitä tehdään näille rekkojen alle ajelijoille? Rekat pitää varmaan poistaa liikenteestä?

Äänestä

Itsemurha kanditaatteja riittää hetken suutuspäissään jyrätään rekan alle piittaamatta mitkä traumat se sille rahtarille aiheuttaa

Äänestä
  • Eipä ollut ensimmäinen eikä viimeinen vaijerinviritys Suomessa. Hyppyrimäen alastulorinteen kuolonuhri ja tämä. Onko tämä Suomi-ilmiö?
    Pitää uskoa vaikka oman henkensä kaupalla.
    Älytöntä touhua. Hävettää!!!

    Äänestä

  • Puomeja yksityisteille niin loppuu luvatomat ajelut ja rälläämiset.

    Äänestä

  • EiVaijeriviritelmiäEnää kirjoitti:

    Eipä ollut ensimmäinen eikä viimeinen vaijerinviritys Suomessa. Hyppyrimäen alastulorinteen kuolonuhri ja tämä. Onko tämä Suomi-ilmiö?
    Pitää uskoa vaikka oman henkensä kaupalla.
    Älytöntä touhua. Hävettää!!!

    Molemmissa tapauksissa ollut syy pelkästään onnettomuuden uhrissa. Ääliöitä molemmat.

    Äänestä

Tyhmästä päästä kärsii koko ruumis

Äänestä

Sillalla taitaa seistä jonkun sortin muumitalo jonka läpi joutuu kulkemaan, vaikea sanoa. Seinissä pinkkiä ja jotain. Ei siinä köyttä ole.

Äänestä

Ei seiso muuta kuin järki päässä näillä Urpoilla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yleinen_tie kirjoitti:

Vieläkö köysi viritellään sillan poikki?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu