Vieläkö köysi viritellään sillan poikki?
Köysiviritelmä
14
183
Vastaukset
- Mevaantäällä
Ei, mutta ken sillan ylittää, on oltava rohkea, eikä sen päätä leikata, muttei me selinkään istuta, ylittäjän on polvillaan mentävä köyden ali. Täällä odotetaan ihan suoraan silmiin katsoen.
- dffghhhj
Voit virittää sen kaulas ympäri ja tehdä jojon
- ddffgghh
Ihan oma vika mitäs rälläs mopollaan kielloista huolimatta ei auta virren veisiuu enää
- oblaa
Virittelen köysiä kaikkien kävelysiltojen yli, eivätpähän partiot ajele huomaamatta selustaan. Oma vikansa jos tuumaiseen vaijeriin leiskauttelevat, pitäähän sirkuslaisten saada jossakin reenat.
- zxffggjjj
No laukaa on muutenkin täynnä pellejä sirkuksesta puhumattakaan
- Tosionniin
Hullua ylinopeutta, moottoripyörällä ajo kielletty. Säännöistä ei piitattu. Oma syy ajajalla, ikävä sanoa, mutta tosi.
- Hölmöläinen
Mitä tehdään näille rekkojen alle ajelijoille? Rekat pitää varmaan poistaa liikenteestä?
- fxcchhj
Itsemurha kanditaatteja riittää hetken suutuspäissään jyrätään rekan alle piittaamatta mitkä traumat se sille rahtarille aiheuttaa
- EiVaijeriviritelmiäEnää
Eipä ollut ensimmäinen eikä viimeinen vaijerinviritys Suomessa. Hyppyrimäen alastulorinteen kuolonuhri ja tämä. Onko tämä Suomi-ilmiö?
Pitää uskoa vaikka oman henkensä kaupalla.
Älytöntä touhua. Hävettää!!! - Eitoistenpiikkiin
Puomeja yksityisteille niin loppuu luvatomat ajelut ja rälläämiset.
- Tosionniin
EiVaijeriviritelmiäEnää kirjoitti:
Eipä ollut ensimmäinen eikä viimeinen vaijerinviritys Suomessa. Hyppyrimäen alastulorinteen kuolonuhri ja tämä. Onko tämä Suomi-ilmiö?
Pitää uskoa vaikka oman henkensä kaupalla.
Älytöntä touhua. Hävettää!!!Molemmissa tapauksissa ollut syy pelkästään onnettomuuden uhrissa. Ääliöitä molemmat.
- xfgggg
Tyhmästä päästä kärsii koko ruumis
- eisiinäköyttäole
Sillalla taitaa seistä jonkun sortin muumitalo jonka läpi joutuu kulkemaan, vaikea sanoa. Seinissä pinkkiä ja jotain. Ei siinä köyttä ole.
- fggggg
Ei seiso muuta kuin järki päässä näillä Urpoilla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1814193"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?892740Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1322229Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p782196- 192021
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark52019Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.281970Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201793Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251793- 831777