Kaleva suosii muslimija

Tänään oli juttutuvassa keskustelua saharislaista. Ei ehtinyt monta tuntia olemaan, kun se poistettiin.
Onhan kumma, kun tosiasioita ei saa tuoda julki.
Nyt pitää olla hyshys ja kaksistaan ongelmat maton alle.
13101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Salailu on päivän trendi. Poliisikin jättää kertomatta jos rikoksen tekijänä on mamut.
Lisäksi hyssytellään pakolaisten tuberkuloosin ja hiv yleisyydestä. Ne ovat v'ttumaisia ja tarttuvia tauteja. Tuntuu, että poliittinen korrektius menee terveen järjen edelle.

Äänestä



  • pölvästien_touhua kirjoitti:

    Ei tarvittas marsseja islamia vastaan,eikä sen puolesta .Jos muslimit pysyisivät omissa maissaan.Turha on marssia rauhan puolesta,jos islamisteja koko ajan annetaan lappaa maahan nelijonossa. Ihan varmaa on,että näin se rauha ei tule säilymään.

    Toivot muslimien pysyvän kotimaassaan. Ymmärrän toiveesi. Yhtä tärkeätä kun on toivoa heidän pysymistään kotimaassaan, tule meidän miettiä miten toimimme reilusti täällä asuvia musulmaaneja kohtaa.
    Tulisiko uskontokuntien tasavertaisuuden vuoksi vähentää luterilaisen kirkon verotusoikeutta, jollei peräti poistaa se?

    Miten tänään ja huomenna talousarviota kokoustavien Oulun korkeimpien virkamiesten ja hallituksen jäsenten sosiaalinen elämä muuttuisi, jos joku tai jotkut kääntyisivät musulmaaneiksi? Joutuisiko virkamies poliitikkojen toimesta kiusattavaksi ja miten kävisi hallituksen jäsenen? Pystyisikö vaikkapa Keskustan valtuustoryhmä kestämään kyseistä uskonta? Epäilen suuresti. Voi olla, että "kaupunkioulun" osastot ilahtuisivatkin monimuotoisuudesta, mutta liitoskuntien osastot reagoisivat negatiivisesti.
    Löytyykö yhtään kepulaista muuta väittämään kun Siirakin Helsinkiin muuttaa?

    Äänestä

Irakilaisista muslimeista 91% kannattaa sharialakia peruslaiksi. Afganistit vieläkin enemmän.
Googlaa. Vastustamme Suomen suurmoskeijahanketta. Sieltä löytyy tilastoja.

Miksi virkamiehet eivät ymmärrä mihin tämä ns.pakolaiskriisi johtaa? Ei toki ymmärrä kaikki hyysäri suomalaisetkaan.
Maamme on miehitetty muslimisotilailla joita pitää vielä elättää vuositolkulla.

Mediakin on aivopesty. Vai onko ne uhkan alla alistuneet?

Äänestä

ettei maahanmuuttajiin liittyvistä asioista saa kertoa niiden oikeilla nimillä. Suomi on vapaa maa, muttei se koske omia kansalaisia, vaan vieraan vallan matut ovat saaneet meillä *diplomaattisen koskemattomuuden* - täällä he saavat tehdä mitä vaan, muttei siitä saa suomalaiset puhua. Poliisienkin suut on suljettu - käsky tuli poliisihallinnosta.

Pää pensaaseen ja meillä ei ole mitään pakolaisongelmaa!

Äänestä
  • Käsky on tullut vähän suuremmilta tekijöiltä, kun poliisihallinnolta. Eu halutaan ajaa alas ja matut hoitaa sen puolen. Harmi vaan euroopan väestön osalta. Miehitys on käynnissä.

    Äänestä

Joo. Tänäänkin oli aloitus rahan keräyksestä suomalaisille vähävaraisille. Maininta myös, että makuulle löytyy rahaa.
Kas vain viestiketju oli poistettu. Taitaa nimimerkit Kalekka ja Historia valittaa jos musuista mainitaan. Pankaapa merkille.

Äänestä

Nyt oli reilun vuorokauden verran ketju, jossa joku kristitty (luultavasti lesta) provosi ateisteja, mutta kun siinä julkaistiin yksi kristittyjen valtaa vastustava viesti, niin koko ketju oli poistettu tunnin päästä.

Äänestä
  • eikö sulla ole muuta tekemistä kuin päivystää kellon kanssa noita keskusteluja.
    Haaskaat vain omaa kallista aikaasi, eikä siitä ole mitään hyötyä kenellekään

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yxexdemari kirjoitti:

Tänään oli juttutuvassa keskustelua saharislaista. Ei ehtinyt monta tuntia olemaan, kun se poistettiin.
Onhan kumma, kun tosiasioita ei saa tuoda julki.
Nyt pitää olla hyshys ja kaksistaan ongelmat maton alle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu