Moi;
Onko kenellekään kokemusta siitä että jos käyttää Vuokraturvaa välittäjänä ja hehän sopparissa lupaavat että ilmoituksen myötä auttavat vuokranperinnässä niin että he siis oikeasti auttavat vuokran perinnässä? Vai maksavatko omista pussistaan puuttuvat vuokrat? Asia on mietityttänyt ihan senkin takia kun katsoo millä hinnalla ne laittavat vuokralle 70neliön kämppiä Helsingistä, aika usein noiden asuntojen hinnat ovat 820€-990€, aika halpaa. Mitä tuosta hinnasta jää edes käteen jos talo vaikka vasta valmistunut miljoonan luokan lvi-rempasta joka on nostanut vastikkeen 500€:n?
Vuokraturva: periminen ja hintatason ihmettelyä.
5
150
Vastaukset
Minun ymmärtääkseni maksavat ne puuttuvat vuokrat omasta pussistaan, en tosin ole asiasta varma.
Muuten kyllä vähähän ihmettelen aloittajan viestiä. Vapailla markkinoilla Helsingissä vuokrat ovat olleet laskussa jo pitkään, ydinkeskustan hyväkuntoisesta kolmiosta voisi saada hieman yli tonnin, muuaalla se jää haaveksi.Ei muuten jää haaveeksi. Tai siis ehkä välittäjällä. :D Sanotaan vaikka ois 70neliön 4h k p, laitatat kimppakämppäksi per huone 400€ sis. veden niin ihan varmana menee kaikki huoneet! :D Näytä mulle tilasto missä lukee että vuokrat on laskussa!
Mutta noh siihen tulokseen että varmaan maksavat omista pussistaan, tiedä sitten jos meneekin perintään eikä rahoja siltikään tunnu saavan että saako vuokranantaja silloin rahojaan. :O Halpa hinta johtunee varmaan siitä että minimoivat silloin yhtiöön kohdistuvaa riskiä ja sitten hei tyypit elää tuolla työllä, tietenkin on tärkeää saada mahdollisimman nopeasti diili tehtyä.
- huono..kokemus
On huono kokemus Vuokraturvasta. Kuorii kermat ja ottaa vain äkkiä menevät asunnot ja alihintaan. Omaani kertoivat yrittävänsä vuokrata parin viikon välein näytöillä ja sitten harvemmin jos ei mene. Vuokraksi ehdottivat noin satasen alle sen millä itse löysin vuokralaisen kahdessa viikossa.
- vuokraaaapaitse
Maksavat puuttuvat vuokrat jos se lupaus tuli vuokratessa ( vuodeksi ). Äkkiä ja nopeasti ja liian halvalla niin kama liikkuu!
- Svt
"Vuokraturva" on Intrum justitiaan tain Sveaan rinnastettava PERINTÄFIRMA.
Omasta pussistaan nämä eivät maksa latiakaan, koska tekevät bisnestä perinnällä. Kyllä sopimuksen MUUT osapuolet koko lystin maksavat, 110%-prosenttisesti.
näin asuntokeinottelu on organisoitu
http://keskustelu.suomi24.fi/t/9390626/nain-asuntokeinottelu-on-organisoitu-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 373541
- 981721
- 1361605
Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?
HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa461535- 911310
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo301236- 571135
MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil2811129Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1251010Julkisuuden henkilön päiväin päätös
Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa270991