dvd-kids

Osaisiko joku neuvoa?

Päästään kielivalikkoon mutta siihen sitten jääkin, eli kieltä ei voi valita.
31877
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hei!

Käy kurkkaamassa tuolla Audio&Video --> DVD -keskustelufoorumissa. Siellä on ollut ajatuksenvaihtoa tästä ongelmasta.
Itsekin pistin kyselyn tuolla foorumissa mainittuun islantilaiseen e-mail-osoitteeseen kun ei pelit toimi millään koodeilla.

Äänestä

Moi,

meillä oli saman ongelma. Taisimme kokeilla eri koodeja DVD -soittimelle ja siitä sitten eteen päin. Mielestäni Infrapunaosoitinn pitää olla myös melko suorassa soittimeen. Huomasin levyjen vaihdossa (muumipelissä) että pitää odottaa kunnes valikko tulee takaisin ennen kuin uuden levyn laittaa koneeseen.

Äänestä
  • Netistä pitää hakea uudet koodit. kaikki mukana tulleet on vanhoja. dvd-kids.com

    Täytyy olla myös kärsivällinen, vaihdot ja painallukset pitää tehä hitaasti ja odottaa, että kone reagoi edelliseen käskyyn.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mike kirjoitti:

Osaisiko joku neuvoa?

Päästään kielivalikkoon mutta siihen sitten jääkin, eli kieltä ei voi valita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu