DNA:n asiakaspalvelijoiden luetun ymmärtäminen

DNAnMaineenPilaajat

Onkohan asiakaspalvelijoilla provisio sen mukaan, moneenko sähköpostiin vastaavat. Vastaukset ovat ainakin minun kohdallani olleet sellaisia, että he eivät ole edes yrittäneet ymmärtää, mitä olen asiakaspalveluun kirjoittanut. Samaa asiaa jankkaavat, vaikka olen useasti heille kertonut, mitä olen netin tökkimisen vuoksi tehnyt ja testannut. Tänään tuli vastaus klo 11:30, että linjoissa ei ole havaittu vikaa. Kerroin heille kuvakaappauksin, koska vikaa on ja koska ei ole. Testasivat 14 tuntia myöhässä.
Ihme touhua. Firmassa, jossa olen töissä, loppuisi työt tuollaisella "asiakaspalvelulla" välittömästi. On varmaan hienoa olla töissä nörttinä DNA:lla osaamatta käytännön töistä yhtään mitään.

2

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei "DNAnMaineenPilaajat"

      Sähköpostit käsitellään aina saapumisjärjestyksessä ja jos vika yhteydesi kanssa ilmenee vain tiettyinä aikoina, niin sinun kannattaa silloin soittaa meille. Tällöin viasta saadaan reaaliaikaista tietoa.

      Vika- ja katveilmoitukset 24h/vrk palvelee puh. 358 800 300 500. Soittaminen on maksutonta kaikista liittymistä kotimaassa.

      Jos olet jo tarkistanut omat laitteesi sekä kytkennät ettei näissä ole vikaa, niin seuraava askel on vain huoltomiehen tilaaminen paikalle. Viimeistään tällöin vika saadaan korjattua kuntoon.

      Iiro / DNA Palvelu
      https://tuki.dna.fi

    • hymiöitävaan

      On hieno, että aloittaja on itse oikeissa töissä ja hienossa yrityksessä! Mahtavaa! Kypsää tekstiä noin muutenkin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      319
      3752
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2058
    3. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      100
      1703
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      45
      1674
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      110
      1430
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      145
      1225
    7. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1166
    8. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      82
      1133
    9. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      974
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      74
      904
    Aihe