Selvästi alamäkeen elämäni on kääntynyt. Loppukesästä jännitin sitä notta saanko asuntoni pitää. Olihan se iso helpotus että voin pitää.
Sitten oli murhetta miten selviä ammattitaitoa vaativista asunnon korjaustöistä. Tuurilla niistäkin selvisin.
Nyt seison taas tyhjän päällä. Kas kun karmea viinan napsimisen himo on tullut ja heräillyt henkiin. Laskee tunteja. Jo 10 tuntia ohuesta liköörisiivusta.
Murehdusta lisää. Herään jo aamulla kello kuus kun nukkuma-aikaa vielä olisi. Tressi sen tekee. Alamäkeen se menee. Kuiten hyvä ettei persiilleen.
Kuin hyvähaltija olisi hylännyt!
2
172
Vastaukset
Asunnonkorjaustyöt? Omakotitalo?? Viina alkanut taas maistuu 13päivää selvinpäin..sit kaverille ottaa ihan iisisti mut siitäkin huolimatta ns kolmas tasotuspäivä. maalle pyrin edelleen..halpaa mielekästä asumista. Lenkkeily ja harrastukset pitää järjissään vaikka stressi on kova ja kun maailma paska. Tänään iisisti ruska likööriä..0,75..vähän lonkeroo swingii. Mutta katkera en oo. katkeruus tappaa ja tuhoaa. Tiedän sen kaltaisia ihmisiä. Ei kannata. kannattaa harrastaa ja lenkkeillä. Huomenna on korkki kii.
- siks.aina.hätävara
Totta.Viinaa tekisi mieli ottaa. Ei siitä kii etteikö jaloa janojuomaa olisi. Ei. Siitä se on kiinni että alkoholistin on hiljainen pakko pitää nenänvalkaisupäiviä.
Kun nukkumisesta ei ilman unilääkkeitä tulee enää mitään, on aika valkaista nenää.
Toinen kokemusperäinen asia on että kun joku asia saa tolaltaan, ettei siihen auta mikään muu kuin lasillinen hyvää wiinaa.
Kun jokin asia on mennyt yli ja aivot "kiehuvat" raivosta, tosivahva paukku vakauttaa tilanteen, eikä johda lisäjuomiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1673748Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki143061Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma252781Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne552671PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist532543Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv882537Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest112310Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k831997- 1441844
Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle2021827