Kuin hyvähaltija olisi hylännyt!

tosisyksyntuntu

Selvästi alamäkeen elämäni on kääntynyt. Loppukesästä jännitin sitä notta saanko asuntoni pitää. Olihan se iso helpotus että voin pitää.
Sitten oli murhetta miten selviä ammattitaitoa vaativista asunnon korjaustöistä. Tuurilla niistäkin selvisin.
Nyt seison taas tyhjän päällä. Kas kun karmea viinan napsimisen himo on tullut ja heräillyt henkiin. Laskee tunteja. Jo 10 tuntia ohuesta liköörisiivusta.

Murehdusta lisää. Herään jo aamulla kello kuus kun nukkuma-aikaa vielä olisi. Tressi sen tekee. Alamäkeen se menee. Kuiten hyvä ettei persiilleen.

2

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asunnonkorjaustyöt? Omakotitalo?? Viina alkanut taas maistuu 13päivää selvinpäin..sit kaverille ottaa ihan iisisti mut siitäkin huolimatta ns kolmas tasotuspäivä. maalle pyrin edelleen..halpaa mielekästä asumista. Lenkkeily ja harrastukset pitää järjissään vaikka stressi on kova ja kun maailma paska. Tänään iisisti ruska likööriä..0,75..vähän lonkeroo swingii. Mutta katkera en oo. katkeruus tappaa ja tuhoaa. Tiedän sen kaltaisia ihmisiä. Ei kannata. kannattaa harrastaa ja lenkkeillä. Huomenna on korkki kii.

    • siks.aina.hätävara

      Totta.Viinaa tekisi mieli ottaa. Ei siitä kii etteikö jaloa janojuomaa olisi. Ei. Siitä se on kiinni että alkoholistin on hiljainen pakko pitää nenänvalkaisupäiviä.
      Kun nukkumisesta ei ilman unilääkkeitä tulee enää mitään, on aika valkaista nenää.
      Toinen kokemusperäinen asia on että kun joku asia saa tolaltaan, ettei siihen auta mikään muu kuin lasillinen hyvää wiinaa.
      Kun jokin asia on mennyt yli ja aivot "kiehuvat" raivosta, tosivahva paukku vakauttaa tilanteen, eikä johda lisäjuomiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      26
      5271
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4647
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      145
      1577
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      155
      1426
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1260
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1064
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      189
      946
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      893
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      819
    Aihe