Meillä Mitsu ASX -11. Valkoisessa maalipinnassa naarmuja, niin että pohjamaali (musta) on esillä, lähinnä takalokasuojissa näkyvällä paikalla. Deltasta kysytty kustannusarviota, mutta "vammoihin" nähden pöyristyttävä hinta.
Eli jotai autofixaus paikkoja, jotka paikkaa maalipinnan noilta alueilta ja mahdollisesti suoristaa ovesta pari pientä painaumaa.
Kiitokset etukäteen.
Onko tietoa?
4
139
Vastaukset
- OnSeNipponi
Terve!
Fixauspaikoista en osaa sanoa, mutta puskuri on mielestäni muovia, eli ei lähde siitä ruostumaan. Jos ne naarmut ovat siinä peräkontin lastausaukon alaosassa, kannattaa asennuttaa/asentaa siihen suojakalvo. Saa myös kovamuovisenakin. Niitä saa Motonetistä. Ensin voit laittaa ihan itse paikkamaalia ja lakkaa jos jälki häiritsee, ja tuo muovinen suojalevyhän peittää vanhat naarmut. Naarmuja tulee helposti lastattaessa, joten tuon kohteen suojaaminen kannattaa jos meinaat pitää autoa pitempään.
Käy kyselemässä Motonetistä tms. Hoituu kyllä.- Apjoo
Takalokasuojat. Ei puskurit. Takalokasuojat ovat peltiä, ruosteen vuoksi en ole niitä korjauttamassa, vaan koska olen vaihtamassa sitä, niin eivät aina voi vedota hyvityshinnassa noihin naarmuihin.
- ämätöörit
Omituisen väristä pohja maalia valkoisen alle huitastu, luulis olevan vaaleeta?
- Onkotietoa
Luulo ei ole tiedon väärti. Tuon mustan pohjan vuoksi näkyykin nuo kohdat liiankin selvästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938088
- 403882
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021906- 241360
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321193Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,311099Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia11925Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53847Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31822Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29787