Meillä Mitsu ASX -11. Valkoisessa maalipinnassa naarmuja, niin että pohjamaali (musta) on esillä, lähinnä takalokasuojissa näkyvällä paikalla. Deltasta kysytty kustannusarviota, mutta "vammoihin" nähden pöyristyttävä hinta.
Eli jotai autofixaus paikkoja, jotka paikkaa maalipinnan noilta alueilta ja mahdollisesti suoristaa ovesta pari pientä painaumaa.
Kiitokset etukäteen.
Onko tietoa?
4
160
Vastaukset
- OnSeNipponi
Terve!
Fixauspaikoista en osaa sanoa, mutta puskuri on mielestäni muovia, eli ei lähde siitä ruostumaan. Jos ne naarmut ovat siinä peräkontin lastausaukon alaosassa, kannattaa asennuttaa/asentaa siihen suojakalvo. Saa myös kovamuovisenakin. Niitä saa Motonetistä. Ensin voit laittaa ihan itse paikkamaalia ja lakkaa jos jälki häiritsee, ja tuo muovinen suojalevyhän peittää vanhat naarmut. Naarmuja tulee helposti lastattaessa, joten tuon kohteen suojaaminen kannattaa jos meinaat pitää autoa pitempään.
Käy kyselemässä Motonetistä tms. Hoituu kyllä.- Apjoo
Takalokasuojat. Ei puskurit. Takalokasuojat ovat peltiä, ruosteen vuoksi en ole niitä korjauttamassa, vaan koska olen vaihtamassa sitä, niin eivät aina voi vedota hyvityshinnassa noihin naarmuihin.
- ämätöörit
Omituisen väristä pohja maalia valkoisen alle huitastu, luulis olevan vaaleeta?
- Onkotietoa
Luulo ei ole tiedon väärti. Tuon mustan pohjan vuoksi näkyykin nuo kohdat liiankin selvästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen244302Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2253759Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss133233Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman242839SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot492741Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1082708Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132536"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita412387Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling652336Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue611811