Meillä Mitsu ASX -11. Valkoisessa maalipinnassa naarmuja, niin että pohjamaali (musta) on esillä, lähinnä takalokasuojissa näkyvällä paikalla. Deltasta kysytty kustannusarviota, mutta "vammoihin" nähden pöyristyttävä hinta.
Eli jotai autofixaus paikkoja, jotka paikkaa maalipinnan noilta alueilta ja mahdollisesti suoristaa ovesta pari pientä painaumaa.
Kiitokset etukäteen.
Onko tietoa?
4
169
Vastaukset
- OnSeNipponi
Terve!
Fixauspaikoista en osaa sanoa, mutta puskuri on mielestäni muovia, eli ei lähde siitä ruostumaan. Jos ne naarmut ovat siinä peräkontin lastausaukon alaosassa, kannattaa asennuttaa/asentaa siihen suojakalvo. Saa myös kovamuovisenakin. Niitä saa Motonetistä. Ensin voit laittaa ihan itse paikkamaalia ja lakkaa jos jälki häiritsee, ja tuo muovinen suojalevyhän peittää vanhat naarmut. Naarmuja tulee helposti lastattaessa, joten tuon kohteen suojaaminen kannattaa jos meinaat pitää autoa pitempään.
Käy kyselemässä Motonetistä tms. Hoituu kyllä.- Apjoo
Takalokasuojat. Ei puskurit. Takalokasuojat ovat peltiä, ruosteen vuoksi en ole niitä korjauttamassa, vaan koska olen vaihtamassa sitä, niin eivät aina voi vedota hyvityshinnassa noihin naarmuihin.
- ämätöörit
Omituisen väristä pohja maalia valkoisen alle huitastu, luulis olevan vaaleeta?
- Onkotietoa
Luulo ei ole tiedon väärti. Tuon mustan pohjan vuoksi näkyykin nuo kohdat liiankin selvästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986178KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602673Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072098Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071808- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331068