Nyt alkoi ärsyttämään !

Yritin eilen kommentoida Länsi-savon juttuihin turvapaikan hakijoista. Kommentteja ei julkaistu, vaikka olivat ihan asiallisia.
Nyt mulle riitti tämä sensuuri ja lehti menettää yhden yli 30 vuotta kestotilaajana olleen asiakkaan.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Juu, mutta on ollut isoja juttuja siitä miten Suonsaareen tulee lähinnä hädänalaisia perheitä. No ei tullut. YLE Etelä-Savon mukaan suurin osa nuoria miehiä.

Äänestä

Onhan se noloa, kun lapsiperhe on pääosin partaäijistä koostuva lauma. Yhtään kuvaa ei ole julkisuuteen tullut. On väitetty, että on "runsaasti lapsia", kaikki kuljetukset tehty salamyhkäisesti yöllä. Hyyssärit vaan kutoo sukkia ja leipoo pullaa.

Äänestä
  • onhan hyysärien jotenkin kompensoitava sisäistä huonoa omaa tuntoaan siitä, kun eivät välitä kutoa sukkia oman maamme vähävaraisten perheiden lapsille. Onhan se nyt hienompaa auttaa näitä, jotka muutenkin saavat tänä päivänä enemmän huomiota mediassa kärsimyksillään. Hyysärit kumartaa yhdelle samalla pyllistäen toiselle.

    Äänestä

Kuten olen jo aiemmin todennut, niin pitää joku ilta lähtee toimituksen pihalle antamaan palautetta näiden "toimittajien" ammattitaidoista. Ikäänkuin hakata heidät verbaalisesti tuhannen paskaksi. Mielenkiintoista nähdä se änkytys, kun alan antamaan palautetta. "Täs leikis ei oo hoppu, kun tää leikki nopeen loppuu".

Äänestä
  • ihmiset jaksavat tilata tai lukea sairasta paskamamutusta. Oma tilaus loppui jo muutamia vuosia sitten.

    Äänestä

suomessa otetaan avosylin vastaan miehiä jotka kotimaassa nussinut 13 kesäsiä tyttöjä ja nuorempiakin. millään ei ole väliä kunhan vain ollaan suvaitsevaisia. ja monikulttuurisuus on ykkösenä. semmosta paskasakkia tulee jotka ovat luonteeltaan hankalia ja ne pojat jaksaa osoittaa mieltä ja ne eivät ole mitään hiljaisia marsseja sitten. mutta sitä saa mitä tilaa, päättäjät tulevat sen kyllä näkemään tulevaisuudessa. jännä kuulla heidän selitykset sitten. nämä on niitä yksittäistapauksia lausahdus kuuluu monesti. onneks tänneseudulle niitä ei tule.

Äänestä

Mistä tätä salamyhkåisyyttä oikein johdetaan joka puolella suomee sama juttu .

Äänestä

Ympäri Suomea ovat ihmiset peruneet lehtiensä tilauksia, koska missään ei kerrota oikeita uutisia. Länsi-Savo menetti taas yhden tilaajan.

Äänestä

Sensuuri se iskee täällä p-mäelläkin! Lehti julkaisee mitä itse haluaa! Mamuista vain positiivisia juttuja keksitään!

Äänestä
  • ''Lehti julkaisee mitä itse haluaa! Mamuista vain positiivisia juttuja keksitään!''
    - Aika kevyt alkaa olla Länsi-Savo lehti. Ei paljon luettavaa paperiversiossa.
    Ja kas , kun menet nettiin http://www.lansi-savo.fi/
    niin jopas on luettavaa. Herää vaan kysymys, miksi nämä kaikki
    ei ehdi paperiversioon vaan tulevat viiveellä vuorokauden myöhässä.
    Ei ole mitään järkeä kohta maksaa tosta lehdestä jos jutut voi lukea netistä.
    Kohta on toinen kestotilaaja vähemmän jos ei suunta ala muuttumaan
    Lehden hinta vaan nousee ,mutta uutiset saa lukea jostai muualta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaleviii kirjoitti:

Yritin eilen kommentoida Länsi-savon juttuihin turvapaikan hakijoista. Kommentteja ei julkaistu, vaikka olivat ihan asiallisia.
Nyt mulle riitti tämä sensuuri ja lehti menettää yhden yli 30 vuotta kestotilaajana olleen asiakkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu