Mikä se on oikein?

Anturinvaihtaja

Litranen, kolmepyttynen Korsa 89. Moottorin häirimävalo palaa joskus. Syttyy palamaan kun ajelee oikein pintakaasulla jotain 50-60 km/h pidemmän aikaa. sammuu sitten kun kaasua painaa enemmälti. Pensaa viepi sen 5/100. Ei ole mitään nykimisiä, sammumisia, (kuten kuljettajallaan on), lähtee käyntiin moitteetta. Vika tulee käyttölämpimällä konella, eikä valon syttyessä mitään erikoista ole havaittavissa, paitsi se valon palaminen.
Millekkä aletaan nyt. Innokkaasti yritin merkkivalon kautta saada vikakoodia aikaiseksi. aikani tuhrattuani sain ainoastaan radion sulakkeen palamaan. Määrätietoisen etsinnän tuloksena jostain löyti koodi tuohon medialaitteeseen. 500€ autoon ei kehtaisi korjaamolle lähteä vikaa tai koodia lähteä etsimään. Haitannekko tuo valo jos joskus syttyykin palamaan?

1

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • autoliitto

      Kolmipyörä sorsako? Vikkaa pukkaa motoriin, lukijalla lukasta niin näkkyy mika ole vika?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5620
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1612
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      106
      971
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      851
    5. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      50
      832
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      823
    7. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      44
      822
    8. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      817
    9. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      39
      799
    10. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      794
    Aihe