Papparainen peruutti Avensiksellaan parkkiruudusta vaikka autoja tuli takaa. Muut autot soittivat torvea tälle kääkälle mutta sehän jähmettyi paikalleen kaalilavettinsa kanssa ja tukki koko parkkipaikan! Oli siinä naurussa pitelemistä kun kääkkä vihdoin ja viimein sai hevoskeikkunsa liikkeelle ja kädet täristen ja naama punaisena lähti valkoisen savun saattelemana. Tällä kertaa onneksi kuolonuhreilta vältyttiin, toisin kun yleensä tojo-kääkän ollessa asialla
Hevoskeikku tukki parkkipaikan
kääkän_hevoskeikku
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
yleensähän tojo-papparainen ajaa jonkun päälle eikä itse edes huomaa mitään, sen kun jatkaa matkaa
Ei sinusta tule standup-koomikkoakaan. Ei kukaan jaksaisi nauraa noin lapsellisen typerälle jutulle,sääli. Ehkä kelatukien kalastelu olisi sinun oma juttusi.
Ei se nyt sen papan vika ollu, vaan tietysti auton.
Niin jos se tojo sammui eikä papparainen saanut sitä käyntiin
trollipoju se jaksaa provoilla aamusta iltaan ja vittuilusta vaan innostuu. Mutta onko tauti skitsofreniaa vai Aspergerin syndroomaa, siinäpä kysymys. Joka tapauksessa poika ei ole alkuunkaan terve. Tämä yh-äipälle tiedoksi Porin-Rauman akselilla.