Skodani on valmis naurettavaksi

Olen sisäänajanut Octaviaa 50 tkm ja alkaa tuntua siltä, että se on valmis naurettavaksi.

Missä tämä laatulänsiautomiesten ja koirien suorittama Skodalle-nauraminen tapahtuu? Palstalla kerrotaan päivittäin, miten jotkut nauravat Skodille jatkuvasti. Kuitenkin toimintaa ei mainosteta missään. Mistä kyseisen palvelun voi tilata? Vai voiko tulla suoraan naurettavaksi? Tarvitaanko ajanvaraus? Onko ruuhkaa?
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Oletko ymmärtänyt jotain väärin? Oletko ajanut pelkkää sisäänajoa?

Ota auto ulos tallista ja lähde ihmisten ilmoille. Huomaat nopeasti miten nauraminen tapahtuu.

Äänestä
  • Aivan! Ihmettelen myös sitä, että 50 t on paljon ongelmaskodalle. Eikös se ala olla jo paalutus kunnossa? Jos sisäänajo on 50t niin eipä sitä enää ulos kannata ajaakaan. Ongelmajätelaitokselle vaan suoraan. Sitten jonottamaan 3kk(?) uutta naurettavuutta itselleen.

    Äänestä

Et vain huomaa sitä, kun joudut ohjastamaan tarkkana sitä huojahtelevaa sikakiikkuasi.

Äänestä

Tällainen palsta... Asiallinen kysymys ja heti vittuillaan. Kiitos tyhjästä.

Äänestä
  • Onko naapuri taas puhunut länsiautoista, kun tuolla tavalla otat itäauton omistajana tällaisen asiallisen mutta hauskan kommentoinnin?
    En kyllä tiedä minäkään onko kukaan perustanut skodanauramoa. Luulen että sille ei ole tarvetta, kun naurua piisaa muutenkin.
    Joskus mietin, että kun naurusaaret on perustettu, niin onko sielläkin joku kehunut skodaa :D

    Äänestä

Tunturille ei joikatha vaan tunturi joikathaan. Skodalle ei naureta vaan sinulle nauretaan.

Äänestä

Skodalle nauretaan, vaikka se tappaa.

Äänestä

No aja se lopultakin ulos niin näet ettei suomalaiset loppujen lopuksi ole lainkaan synkkää ja ilmeetöntä kansaa; kaikki nauraa ja vähintään hymyilee aurinkoisesti.

Äänestä
  • Missä päin Suomea noin iloista kansaa on? Täällä päin ei kukaan naura kenenkään autolle.

    Äänestä

Säälittävää tuollainen henkinen köyhyys. Vann eipä tuo meitä Skodisteja haittaa. Siittä vaan pikkupippeliset, jos se helpottaa.

Äänestä
  • Itäkippa se köyhältä haisee - eli skeidanen

    Äänestä

  • Vieläkin häpeän, vuosikymmenien jälkeen sitä kun isä vei minut porrasperäisellä GLS 120:llä kouluun.

    Oppilaat huusivat kuorossa :Galvanoidut listat sivussa, heheheh.

    Äänestä

Hyvä että aloittaja osaa nauraa itselleen. Se taito on tärkeä elämässä. Mitäs tuosta nyt jos on itäritsan ostanut, ei se vielä miestä/naista pilaa. Parempi nauraa kuin itkeä :) - Ja skodat, ne on kaikkien yhteisiä naurunaiheita, näin kaikilla on kivaa :)))) XD

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TSI2012 kirjoitti:

Olen sisäänajanut Octaviaa 50 tkm ja alkaa tuntua siltä, että se on valmis naurettavaksi.

Missä tämä laatulänsiautomiesten ja koirien suorittama Skodalle-nauraminen tapahtuu? Palstalla kerrotaan päivittäin, miten jotkut nauravat Skodille jatkuvasti. Kuitenkin toimintaa ei mainosteta missään. Mistä kyseisen palvelun voi tilata? Vai voiko tulla suoraan naurettavaksi? Tarvitaanko ajanvaraus? Onko ruuhkaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu