Auran kunta aikoo säästää ja vähän ulkoistaa joten siinä menetetään taas työpaikkoja ja palvelujen laatu huononee. Samalla kunta ostaa rakennuttajilta asuntoja ja ostetaan taas lisää jotta rakentajat pystyvät aloittamaan rakentamisen! Asunnot luultavasti jäävät myymättä koska tontit eivät ole varsinaisesti ainakaan lapsiperheille ideaaliset, takapihat kiinni koulun kentällä=melu, jatkuva valaistus tai palvelutaloa vastapäätä jossa on jo nyt ollut muutamia järjestyshäiriöitä. Kaiken tämän takana hyörii eräs valtuutettu joka myös sattuu olemaan kiinteistövälittäjä! Sattumaa eikö?
Kusetuksen makua?
10
893
Vastaukset
- ViktorHatulev
Arto Savikagnas!
- hjgkgjh
Taas jauhetaan paskaa. Aloitusviestin kirjoittaja on täys mulkku.
- mulkvistijoo
Suosittelen joskus lukemaan hallituksen pöytäkirjoja. Sieltä nämä löytyy.
- maalla-mukavaa
Hiljakkoin Auraan muuttaneena tämä hämmentää. Luulin tulevani mukavaan maalaiskylään. Kuka on tämä Arto Savikangas, siis kunnallispoliitikkoko? Mikä puolue? Vai onko niin että tänne maalaiselämään se vasta kähmintä kuuluukin?
- Rahhaa
Minkäs puolueen valtuutetut yrittivät asuntojen ostoa vastustaa? Ai niin, edustavat sitä persepuoluetta joten asuntojen oston onkin pakko olla hyvä juttu! Me varmaan tienataan tällä(kin), vaikka kriisikuntana ostetaan ylihinnoiteltuja asuntoja tosta vaan. Markkinoilla ei noille tunnu olevan minkäänlaista kysyntää, mutta kyllä kunnalle kelpasi ja ihan kaksin kappalein. Nostetaan nyt kunnolla veroäyriä niin Auralla on taas rahhaaa haha hah!
- velaxi
Ihan kohta nousee uusi uljas rivi viereen. Siitä varmaan taas muutama asunto ostettu. Ainakin sai kunta tontin myytyä!
- Ilmaisetlounaat
Ja lehdessä hieno ilmoitus, että puolet asunnoista varattu! siis varattu ei ole sama kuin myyty!!
Ostakaa kunnon pimennysverhot myös ne onnelliset "pienellä rahalla" omaan asuntoon ja varsinkin siihen uudelle tontille tulevat ketkä on ihan kiinni palvelutalossa! kun palvelutalon valot pajattaa läpi yön. Mutta lehtikirjoitus 10, totuus 4.
- Mamuttaja
Me tarvitaan mamuille hyviä asuntoja. Partavauva tarvitsee 2h k ainakin.
- Kivaa_eikö
Sä tarviit silloin myös "pehmennystä" lapualaiseen tyyliin...
- Välistävetäjä
Arvo on sipilän pikkuserkku joten päätelkää siitä....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996592KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3666166Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603043Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112514Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082165- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341315- 731237